Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Egzekutywa mówi pas, a my mówimy sprawdzam

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Egzekutywa mówi pas, a my mówimy sprawdzam

Postprzez Roland 27 maja 2019, o 19:30

Jako, że jestem już po pracy, kolacyjkę mam za sobą, papierosek się tli to czytam sobie co nowego w Księstwie. No i tak czytam i czytam i czytam i się doczytuję. Podobno Sejm rozwiązano by mógł być aktywniejszy, a nowy Kanclerz miał możliwość czystego startu z zapleczem politycznym i stosowną ilością mandatów. Tylko, że w tym ukrzyżowaniu dwóch zbawicieli to stanowczo zbyt mało.

Zatem mówimy sprawdzam i sprawdzamy kto chce kandydować do Sejmu i komu smalą się cholewki na myśl o zostaniu Kanclerzem? Proszę się nie krępować.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Egzekutywa mówi pas, a my mówimy sprawdzam

Postprzez FvS 27 maja 2019, o 19:47

Ja bym chciał zostać
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Andronik 27 maja 2019, o 20:20

Ja bym chętnie został Kanciarzem. Albo nawet Posłuchem. Podobno dobra zabawa.
/—/ Andronik, Sclavińczyk
Honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJMaat 27 maja 2019, o 20:28

Ze swojej strony zapewniam, że ponad pięciu kandydatów do Sejmu będzie. Na Kanclerza też mamy już kogoś odpowiedniego, ale na razie nie ujawniamy swoich kart ;)
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii

Postprzez Hugo 27 maja 2019, o 20:35

Ja mogę być Matką Chrzestną
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez AFvTD 27 maja 2019, o 20:36

Ja nie zamierzam startować ani do Sejmu, ani na Kanclerza, ale za to znam kogoś kto też nie zamierza startować
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez KJAF 27 maja 2019, o 20:46

Ja planuję plot twist i zostanie kolejnym kanclerzem.

Postprzez Helwetyk 27 maja 2019, o 21:26

Roland napisał(a):Zatem mówimy sprawdzam i sprawdzamy kto chce kandydować do Sejmu i komu smalą się cholewki na myśl o zostaniu Kanclerzem? Proszę się nie krępować.

Gdyby miało się okazać, że jednak nie nastąpi to, co niżej:
AJMaat napisał(a):Ze swojej strony zapewniam, że ponad pięciu kandydatów do Sejmu będzie. Na Kanclerza też mamy już kogoś odpowiedniego, ale na razie nie ujawniamy swoich kart ;)

— to znaczy, że jednak nie będzie faktycznie chętnych, posiadających minimum doświadczenia — opowiadałbym się za przywróceniem instytucji rządu książęcego. Jeżeli chodzi zaś o kandydowanie do Sejmu, bardzo poważnie rozważam start, mając na uwadze chęć przepisania ustawodawstwa na czysto oraz usunięcia największych, nagromadzonych przez lata, irracjonalnych konstrukcji w Konstytucji, Ordynacji wyborczej, Regulaminie Sejmu i Ustawie o prefektach. Ze szczególnym wskazaniem na niepoczytalną ordynację proporcjonalną z jednoosobowymi listami kandydatów oraz terminami wyborczymi, które oznaczają, że głosować będziemy dopiero (najprawdopodobniej) 15–16 czerwca, choć powinniśmy 2–3 czerwca.

Korzystając z okazji: autentycznie cieszę się, że w końcu jakaś decyzja polityczna budzi kontrowersje. Rozwiązanie Sejmu było trafne. Jeszcze trafniejsze byłoby, gdyby zostało uprzednio skonsultowane z posłami na Sejm oraz anonimowym Marszałkiem Koronnym, którego autorstwa projekt ustawy — poddany już pod głosowanie — trafił do niszczarki.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 27 maja 2019, o 21:32

Helwetyk napisał(a):Jeżeli chodzi zaś o kandydowanie do Sejmu, bardzo poważnie rozważam start, mając na uwadze chęć przepisania ustawodawstwa na czysto oraz usunięcia największych, nagromadzonych przez lata, irracjonalnych konstrukcji w Konstytucji, Ordynacji wyborczej, Regulaminie Sejmu i Ustawie o prefektach.

Poserduszkowałbym, gdyby nie to, że się obawiam.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 27 maja 2019, o 21:38

anglov napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Jeżeli chodzi zaś o kandydowanie do Sejmu, bardzo poważnie rozważam start, mając na uwadze chęć przepisania ustawodawstwa na czysto oraz usunięcia największych, nagromadzonych przez lata, irracjonalnych konstrukcji w Konstytucji, Ordynacji wyborczej, Regulaminie Sejmu i Ustawie o prefektach.

Poserduszkowałbym, gdyby nie to, że się obawiam.

Obawiam się, że 95% (;-)) to nudy.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica