Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: 364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Postprzez Kolo 10 maja 2019, o 12:33

Z racji, że przed kilkoma dniami obiąłem mandat poselski wypadałoby podzielić się też z ogółem kilkoma moim spostrzeżeniami. Po pierwsze nie zamierzam składać przysięgi poselskiej, ale nie tylko z racji, że jak to JKW zauważył jestem w tym momencie obywatelem FN - jest to decyzja jaką podjąłem po chwili dłuższego zastanowienia i przeanlaizowania mojej obecności w sarmackim parlamencie oraz po konsultacji z Wielmożnym Marszałkiem Sejmu. Muszę z żalem stwierdzić, że moja obecność w Sejmie nie wnosi niczego do sarmackiej polityki ani też do legislacji, wolę ustąpić miejsca ambitniejszym i bardziej kompetentnym kandydatom i to jest główny powód dla którego zdecydowałem się nie składać przysięgi poselskiej. Liczę na wyrozumiałość w stosunku do mojej decyzji, chciałbym też po upływie kadencji tego rządu i doprowadzeniu do końca kilku spraw, na jakiś czas wycofać się z polityki, myślę że będzie to najlepsze rozwiązanie dla całej Sarmacji, której nie zamierzam definitywnie opuścić.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Helwetyk 10 maja 2019, o 12:38

Kolo napisał(a):o pierwsze nie zamierzam składać przysięgi poselskiej, ale nie tylko z racji, że jak to JKW zauważył jestem w tym momencie obywatelem FN […]

Co prawda, wolałbym raczej, aby Sławetny Baronet zrezygnował z obywatelstwa Federacji Nordackiej, ale: rozumiem i szanuję. Czyli — czekają nas wybory uzupełniające…
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TvH-P 10 maja 2019, o 12:39

No nieźle (-_-)
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 10 maja 2019, o 18:54

Czyli — czekają nas wybory uzupełniające…

Niech WKM nie mówi hop, zanim nie przeskoczy ;)
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 19 maja 2019, o 12:24

Od kilku dni niczego w tym wątku nie dopisałem, więc z wątpliwą radością (ale za to: pełnym przekonaniem) dorzucam. Dziesięć dni temu skrypty zliczające aktywność przestały wyrabiać. Dzisiaj rzeczone skrypty, odpukać, naprawiłem. Przy okazji ich weryfikacji zbadałem, ilu nas, aktywnych obywateli, byłoby „na stare”. Odpowiedź na to pytanie brzmi: trzydziestu jeden. Nie wątpię, że za ustawą przyznającą dodatkowe punkty za sercowane wypowiedzi na forum stały dobre intencje. Tyle, że z każdą tego typu zmianą informacyjna wartość wskaźnika staje się coraz bardziej ograniczona.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 20 maja 2019, o 06:43

Przypominam sobie, jak kiedyś wypompowałem serduszkami starych postów ponad milion z konta RM. Teraz dodatkowo dostałbym jeszcze za to punkty aktywności!
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Santi Vilarte 20 maja 2019, o 09:52

Co do serduszek, to zastanawiam się, z jakiej racji przy artykułach ich serduszkowanie jest o wiele lepiej płatne niż pisanie komentarzy :P
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Antoni 20 maja 2019, o 18:01

O ile się nie mylę, to nie serduszkowanie jest nagradzane, ale posty, które otrzymały co najmniej 3 serca. Tak więc aktywności nie zyskuje osoba dająca serce, ale osoba, która otrzyma ich odpowiednią ilość.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Postprzez Santi Vilarte 20 maja 2019, o 19:52

Tzn teraz odnosiłem się stricte do pieniędzy za serduszka. Zasad ustalania aktywności za to w sumie nie znam. Ale zawsze mnie ciekawiło, dlaczego np. za pierwsze serduszko dla mojego artykułu otrzymuję 500Ⱡ, podczas gdy za pierwszy komentarz bodajże między 100 a 150Ⱡ
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Helwetyk 21 maja 2019, o 19:02

Santi Vilarte napisał(a):Co do serduszek, to zastanawiam się, z jakiej racji przy artykułach ich serduszkowanie jest o wiele lepiej płatne niż pisanie komentarzy :P

Podobnie.

Wartość podstawowa tantiemy dla autora polubionego artykułu wynosi 500 Ⱡ. Jeżeli opublikowano go w instytucji użytecznej społecznie, wartość bazowa wynosi 750 Ⱡ. Jeden punkt zasługi można wymienić na jedno zwiększenie otrzymanej tantiemy o 20%. Z tej kwoty potrącamy podatek na rzecz instytucji, w której zamieszczono artykuł.

Wartość tantiemy dla autora skomentowanego artykułu obliczana jest następująco. Najpierw sprawdzamy, ile komentarzy wystawił komentujący w okresie ostatnich 30 dni. Dla przykładu w moim przypadku liczba ta wynosi 37. Następnie obliczamy wysokość tantiemy według wzoru:

TANTIEMA = -((LICZBA_KOMENTARZY–30)^2) / 4,5 + 250 Ⱡ

Tak obliczona tantiema nie może być niższa niż 10 Ⱡ. Czyli ponownie, w moim przypadku wysokość tantiemy wynosi obecnie 239,11 Ⱡ. W przypadku instytucji użytecznej społecznie mnożymy tę wartość przez 150%. Jeden punkt zasługi można wymienić na jedno zwiększenie otrzymanej tantiemy o 20%. Z tej kwoty potrącamy podatek na rzecz instytucji, w której zamieszczono artykuł.

Wartość tantiemy dla komentarza obliczana jest następująco. Najpierw sprawdzamy, ile serc przyznał komentarzom sercujący w okresie ostatnich 30 dni. Sprawdzamy następnie, ile serc otrzymał komentarz do tej pory. Wysokość tantiemy obliczamy według wzoru:

TANTIEMA = ((1 + PIERWIASTEK_LICZBY_SERC/5) — (ILE_SERC_PRZYZNAL_SERCUJACY/100)) × 500 × 2 / 3

Tak obliczona tantiema nie może być niższa niż 50 Ⱡ. W moim przypadku, przyznałem 38 serc, więc komentarzowi, który nie otrzymał serduszka, „daję” tantiemę o wartości 206 Ⱡ. Jeden punkt zasługi można wymienić na jedno zwiększenie otrzymanej tantiemy o 20%.

Wartość tantiemy dla ćwirka wynosi 20 Ⱡ.

Wartość tantiemy dla posta na forum wynosi 70 Ⱡ. Jeden punkt zasługi można wymienić na jedno zwiększenie otrzymanej tantiemy o 20%.

W S Z Y S T K O   J A S N E ?   :D
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica