Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dyskusja ws. Obywatelstwa w innych mikronacjach

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Dyskusja ws. Obywatelstwa w innych mikronacjach

Postprzez Helwetyk 16 maja 2019, o 12:03

Ludwik Tomović napisał(a):
AJ Piastowski napisał(a):A tymczasem kończ waść, wstydu oszczędź.

Ale cytat z Sienkiewicza to nieprawidłowo użyty ;)

Sarmacka Partia Faszystów Językowych aprobuje.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
Wicekonsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Adam Aleksander 16 maja 2019, o 16:51

Adam Aleksander napisał(a):Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...

Najlepiej się spytać tych, co się zrzekli :D

No wiesz spytałem się jak pisałem powyrzej
(~) Adam Aleksander"Życie sprawia ból"
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Adam Aleksander 16 maja 2019, o 16:52

Vladimir napisał(a):Jak rozumiem, pisanie na temat będzie wtedy, kiedy napiszę to, co Pan chce przeczytać.

Dobra Pan nie filozofuje tylko pisze na temat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Adam Aleksander 16 maja 2019, o 16:53

Januszek vH-P napisał(a):Troche dziwny układ nie sądzi pan Aleksander? Obywatelom Sarmacji rozkazuje pan na ich własnej ziemi? Coś nie halo. :?:

Ależ ja rozkazuje? Ja tylko proszę
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Adam Aleksander 16 maja 2019, o 16:59

Piotr Paweł I napisał(a):Najprostsza odpowiedź, czemu kilku obywateli Sarmacji zrezygnowało z obywatelstwa w mikronacji p. Aleksandera, jest następująca: lepiej być w dużej, rozwijającej się, ciekawej mikronacji - niż w małej, niespecjalnie interesującej, bez przyszłości.
. I poza tym, proszę nie pisać jakichś zabawnych regulaminów, bo od tego są raczej władze Sarmacji, czyli miejsca w którym ta dyskusja się toczy. I proszę nie odpisywać, że mogę nie brać udziału w takiej regulaminowej dyskusji. Owszem, mogę. Ja jestem u siebie.

Dlaczego więc chcieli mieć ci ludzie obywatelstwo a następnie zrzekali się i tłumaczyli iż by mieli problemy w KS gdyby się nie zrzekli.Oto pytam w tym wątku.A co do regulaminu, to władze KS nie mają żadnego regulaminu dyskusji a przydał by się ponieważ 85% wypowiedź w tym wątku jest nie na temat!
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TvHB 16 maja 2019, o 17:12

:|
Jak najbardziej jest na temat.
st. szeregowy Tadeusz von Hippogriff-Brus SJ
Poseł na Sejm LX Kadencji
Członek Partii Rozwoju Teutonii
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Januszek vH-P 16 maja 2019, o 17:12

Adam Aleksander napisał(a):
Januszek vH-P napisał(a):Troche dziwny układ nie sądzi pan Aleksander? Obywatelom Sarmacji rozkazuje pan na ich własnej ziemi? Coś nie halo. :?:

Ależ ja rozkazuje? Ja tylko proszę

Ustalanie regulaminu nie jest prośbą. Nie jest pan Prefektem aby nawet zajmować się utrzymywaniem ładu na forum. Poza tym pisanie w taki sposób, jaki pan pisze może spowodować, że nikt nie będzie brał cię poważnie.
(-) Kapral Januszek von Hippogriff-Pałasz
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.
X. Prałat Jezuita w Rotrii. W Sarmacji jako Opat Teplicki.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 16 maja 2019, o 17:33

Adam Aleksander napisał(a):Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...

Najlepiej się spytać tych, co się zrzekli :D

No wiesz spytałem się jak pisałem powyrzej
Powyżej*

Ponadto, proszę pisać odpowiedzi w jednym poście, ponieważ rozbijanie odpowiedzi w tak krótkim odstępie czasu może nosić znamiona spamowania

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Konsulat Sclavinii

Postprzez AJMaat 16 maja 2019, o 17:50

Piotr Paweł I napisał(a):Najprostsza odpowiedź, czemu kilku obywateli Sarmacji zrezygnowało z obywatelstwa w mikronacji p. Aleksandera, jest następująca: lepiej być w dużej, rozwijającej się, ciekawej mikronacji - niż w małej, niespecjalnie interesującej, bez przyszłości.
. I poza tym, proszę nie pisać jakichś zabawnych regulaminów, bo od tego są raczej władze Sarmacji, czyli miejsca w którym ta dyskusja się toczy. I proszę nie odpisywać, że mogę nie brać udziału w takiej regulaminowej dyskusji. Owszem, mogę. Ja jestem u siebie.

Dlaczego więc chcieli mieć ci ludzie obywatelstwo a następnie zrzekali się i tłumaczyli iż by mieli problemy w KS gdyby się nie zrzekli.Oto pytam w tym wątku.A co do regulaminu, to władze KS nie mają żadnego regulaminu dyskusji a przydał by się ponieważ 85% wypowiedź w tym wątku jest nie na temat!

Z tymi wypowiedziami na temat jest jak w życiu. Ktoś wchodzi Ci do domu, zaczyna załatwiać się na dywan w salonie i przy okazji pyta o obywatelstwo. Ja bym się na początku skupił na tym, czemu brudzi mi w domu, zamiast rozwiewać jego wątpliwości, które w danym momencie są po prostu sprawą drugorzędną. Może przesadziłem z przykładem, ale tak jest. Najpierw chcemy poradzić sobie z jawnym samolubstwem intruza, który narusza wszelkie panujące normy.
Zresztą wszyscy najpierw zaczęli odpowiadać na pytanie, które zadałeś w tekście. Poważany Januszek von Hippogriff-Pałasz i Jego Książęca Wysokość Helwetyk Romański pokazali, że taka mikronacja może po prostu nie być atrakcyjna. Osobiście sam nie widzę żadnego innego możliwego powodu, bo posiadanie obywatelstwa w Pelandii jest dla Sarmatów legalne. Ty jednak obraziłeś JKW, zwracając się do niego jak do pierwszego lepszego napotkanego na ulicy człowieka i w dodatku zarzuciłeś mu odejście od tematu rozmowy, co przelało czarę goryczy. A potem zachowywałeś się, jakby to był Twój jarmark i jeszcze bardziej się pogrążałeś. Czy to tak trudno zrozumieć? Przez usilne reklamowanie mikronacji, złą ortografię oraz braku ładu i składu odstraszyłeś ludzi (w tym mnie) od Pelandii. A jeśli wszyscy najpierw uzyskiwali tam obywatelstwo, są dwie opcje: albo to trolle, albo zobaczyli, że kraj umiera nawet z pomocą, której chcieli Ci udzielić. To jedna z tych rzeczy, o które najlepiej spytać samych zainteresowanych.

PS piszę tak per "ty" nie dlatego, że jesteś moim kolegą - robię tak, bo tracę do Ciebie szacunek. Nie jesteś pełnoprawnym członkiem naszej społeczności, co można zobaczyć po poziomie Twojej wypowiedzi. Zastanów się, zanim coś napiszesz, bo podobnie jak złe formatowanie tekstu (co kiedyś już Ci się zdarzyło) rzeczy przeze mnie wymienione są objawem braku kultury.

[sarkazm] @LudwikTommo to nie spam, to nabijanie aktywności ;) [/sarkazm]
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 16 maja 2019, o 21:06

Odnośnie pytań autora - powiedziane zostało już wiele, aż za wiele. Moim zdaniem czasem lepiej niektóre rzeczy po prostu przemilczeć. Wszak nic nie jest tak wymowną odpowiedzią jak zbiorowe milczenie.

Chciałem tylko nadmienić – zwracanie się na „Ty” nie jest zbyt dobrą oznaką braku szacunku. Raczej albo właśnie koleżeństwa, albo braku kultury. Mowa do adwersarzy, bądź osób, do których mamy ogólnie negatywne nastawienie to również sztuka i nie polega na obniżaniu własnej kultury.

Nie równajmy się do poziomu Pana Adama Aleksandra. Nie warto.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo