Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Serwer Minecraft

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Serwer Minecraft

Postprzez Konrad Jakub 3 lut 2019, o 15:35

Proste pytanie, proste odpowiedzi. Jacyś chętni? Działamy w tym kierunku i się składamy?
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Serwer Minecraft

Postprzez OvS 3 lut 2019, o 17:13

Na discordzie ogolnomikronacyjnym pytaj, jeśli dobrze kojarze, jest już postawiony serwer mikronacyjny.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Rada Ministrów

Postprzez piwniczak 4 lut 2019, o 22:53

Nie chcę zostać ponownie okradziony przez jakieś niegodne uwagi tałatajstwo. Okradli nas z Diuczessy, okradli nas z Księcia, ale kilofów i diamencików nie zniesę.

Nie chcę też odbudowywać raz po raz swojej posiadłości czy kłaść jeszcze raz kilometry torów, bo pliki się posypały i większość z tego co zbudowałem to wielki krater aż do bedrocka lub zmiany cofnięte o kilkanaście godzin...

Ogółem w wolnych chwilach z chęcią poukładałbym klocuszki. Zwłaszcza na nowszych wersjach, bo odstawiłem minecrafta na dobre kilka lat już.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 5 lut 2019, o 12:57

No to można się złożyć na serwer, potem i tak pewnie ktoś dojdzie. Jak nikt, to te kilkanaście złotych które pójdzie się serduszkować, chyba nie będzie jakąś dużą stratą.

Nie znam się za bardzo na zaawansowanej konfiguracji (ile RAMu wybrać, miejsca na dysku itp.) i nie śledzę trendów, więc może ktoś zarzuci jakąś propozycją hostingu? Z tego co widzę po rankingach, to jeden polski hosting wygrał głosowanie na najlepszy w Polsce, ale jednocześnie wygrał też takie same głosowanie na serwer najgorszy. Popadłszy w konfuzję, zdecydowałem się że może jednak ktoś znajdzie gotowe rozwiązanie za mnie.

Tak patrząc na Enderchest (ten najgorszy i najlepszy zarazem hosting), cena za 60 dni +10 gratis, bez limitu graczy, ~4700 MB RAMu, procesorem 1x3,8 GHz, procesor intel DYSK TYSIĄC dyskiem 10240 MB, bez limitu pluginów, z opcją własnego silnika i unikalnym IP, to cena 40 złotych. Na dwóch to już 20zł za 2 miesiace.

Są inne propozycje?
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 5 lut 2019, o 21:14

Konrad Jakub napisał(a):Są inne propozycje?

Poswiecic ten czas grze w mikronacje 8-)
Diuk Prokrust Zombiakov
Namiestnik i Opiekun Starosarmacji
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez KdHvW 6 lut 2019, o 13:09

Byłem przez kilka miesięcy współwłaścicielem serwera hostowanego na enderchest, bardzo polecam ten hosting.
Aby było taniej, można wybrać ofertę Starter. Jest biedniejsza, ale kosztuje 10zł za taki sam okres czasu.

Ewentualnie można też wybrać darmowy hosting aternos. Serwer na aternosie wyłącza się, gdy nikt na nim nie przebywa i trzeba czekać czasem nawet kilkadziesiąt minut, aby go uruchomić. Posiada mało RAMu, przez co jest trochę powolny. Ale najważniejsze jest w nim to, że jest darmowy.
(~) Kamiljan de Harlin von Wespucci
Regent Nordaty Północnej, król Ardemii, król Winkulii Brodryjskiej, książę Bantu, naczelnik Doctriny, naczelnik Brech, prezydent Andrejgradu, arcyksiążę Hergamu, prezydent Gaudium, prezydent Bluetarku, hrabia Sudecki, margrabia Nordlandu, obrońca Erlichlandu, wybawiciel Wysp Popiołu, dawny Cesarz Learven, wielokrotny Marszałek Parlamentu UTN, etc.
Republika Bialeńska

Postprzez Konrad Jakub 6 lut 2019, o 13:24

Dobra, to zrupmy tak: wezmę postawię serwer na Enderchescie w pakiecie pro, na 30 dni. Cena wyniesie 20 złotych. Nie zbiednieję od tego, a jeżeli ktoś będzie chciał się dołożyć powiedzmy tymi pięcioma złotymi, to się dogadamy. Zobaczymy czy to ma rację bytu i czy ludzie grają, a sam serwer nie daje w kość. Potem ewentualnie przełużymy już na jakoś dłużej i się dogadamy co do kasy, a jeżeli nie będzie chętnych — po prostu się zabawę wyłączy jak Stonoga z telefonem — k*rwa na amen.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez SdC 6 lut 2019, o 13:57

Konrad, jak to się stało że jeszcze nie jesteś Księciem? xdddd

... Pewnie brakło gejowskiego lobby w Baridasie xdd
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez Konrad Jakub 6 lut 2019, o 23:32

dobra, odpaliłem serwa. Szczegóły tutaj.

Niniejszy wątek zamykam.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Powrót do Polityka i społeczeństwo