Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Oświadczenie

Postprzez Andrzej Swarzewski 18 sty 2019, o 20:58

Szanowni Państwo,
W listopadzie powróciłem do Republiki Bialeńskiej stowarzyszonej z Księstwem Sarmacji po długiej nieobecności. Liczyłem na to, że coś się w moim kraju zmieniło i działalność w mikroświecie znowu będzie ciekawą rozrywką. Początkowo tak było, już wydawało mi się, że Bialenia dojrzała i wyrosła z etapu prywatnych wojenek i sporów personalnych, które doprowadziły do radykalnego zmniejszenia liczby Bialeńczyków, w efekcie spadku aktywności, utraty statusu mocarstwa, a wreszcie utraty suwerenności.
Niestety, nawet teraz, gdy liczba aktywnych obywateli jest jednocyfrowa, dla wielu osób wciąż prywatne spory są najważniejsze. Już od dłuższego czasu próbuje się wciągać mnie w te konflikty. Oczekuje się ode mnie, że stanę po którejś ze stron, a jeśli tego nie robię, to obie strony mają mnie za wroga. Całkowicie odbiera mi to radość z tej zabawy. Do tego dochodzą oskarżenia ze strony Prezydenta RB, że nic nie robię. Życzę Bialenii, żeby miała więcej obywateli, którzy tak samo "nic nie robią", naprawdę.
Wczoraj Antoni obraził się na mnie i zrezygnował z funkcji Podkanclerzego i MSW, przenosząc bialeńskie spory wewnętrzne na sarmacką politykę centralną. Druga strona sporu (Michelangelo Piccolomini i Zielony Świt) nie zachowują się wcale lepiej. Od dłuższego czasu prowadzona jest kampania przeciwko prezydentowi, która zaostrzyła się, gdy wszedł on do Sejmu (Michelangelo był pewny, że to on wejdzie i ma za złe Antoniemu, że w ogóle startował). Uważam ten konflikt za absurdalny, a wciąganie mnie w niego bez mojej woli za zwykłą bezczelność.
Z bólem serca zdecydowałem, że rezygnuję ze wszelkich bialeńskich funkcji państwowych, członkostwa we Wspólnej Przyszłości oraz obywatelstwa bialeńskiego. Jest mi bardzo przykro, że mój kraj poszedł w stronę idiotycznych sporów. Jeżeli nawet otarcie się o całkowity upadek nie stanowi dla Bialeńczyków żadnej nauczki, to już nie wiem, co mogłoby nią być.
W tak zwanym międzyczasie zostałem Posłem na Sejm Księstwa Sarmacji oraz Kanclerzem. Rząd znalazł się w złej sytuacji. Podkanclerzy podał się do dymisji, Minister Kultury i Rozwoju Alex Joe jest całkowicie nieaktywny. Zielony Świt odmówił współpracy, bo "nie będzie nadrabiać fochów Antoniego". Rozważam podanie się do dymisji, jednak z drugiej strony nie chcę obrażać się na całą Sarmację za dziecinne zachowanie części Bialeńczyków (niestety tej części, która obecnie odgrywa największą rolę, bo większość już ma dość babrania się w błocie). Jestem wdzięczny Ponadnarodowemu Blokowi Monarchistycznego za zaufanie i powierzenie mi funkcji Kanclerza, ale też wszystkim, którzy dobrze mnie przyjęli i pomogli mi w ogarnięciu wszystkiego (Jego Książęca Mość, diuk Czuguł-Chan z NIA i inni).
Postanowiłem oddać się do dyspozycji Sejmowi i Sarmatom. Jeżeli uznacie, że pomimo rozejścia się moich dróg z Antonim i Wspólną Przyszłością (teraz już dwuosobową) chcecie, żebym przeprowadził rekonstrukcję rządu, to chętnie zostanę i spróbuję dalej pełnić obowiązki szefa rządu. Jeśli jednak uważacie, że nie podołałem, to niezwłocznie podam się do dymisji, aby umożliwić jak najszybsze sformowanie nowego rządu.
Z wyrazami szacunku,
Andrzej Swarzewski

Re: Oświadczenie

Postprzez Hewret 18 sty 2019, o 21:36

Zostań Kanclerzem, to duża szansa dla Ciebie.
A w międzyczasie możesz przecież zreformować rząd.
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Piccolomini 18 sty 2019, o 21:44

Antoni to dyktator, który nie uznaje niczyjej racji poza swoją, a niestety dość często się myli i to jest w tym najgorsze. I nikogo nie wciągałem w ten konflikt. Sam mam powoli serdecznie dość mikroświata. Przestaje mnie to rajcować.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Zombiakov 18 sty 2019, o 22:03

Zachęcam do wytrwania.
Kolejne nasze rządy się rozsypują więc "nowe rozdanie" pewnie niewiele zmieni.

Trzeba poszukać nowych współpracowników - zwłaszcza Minister Kultury jest stanowiskiem dość apolitycznym.
Może jacyś chętni na sali ?

A dwa - obrać mniej liczne cele i się na nich skupić.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Franz Langer 18 sty 2019, o 22:09

Faktycznie w ostatnim czasie da się odczuć w Bialenii napięta atmosferę, jednak nie przenośmy jej do Sarmacji. Działajcie dalej Kanclerzu.
(-) F. Langer
Prezydent Republiki Bialeńskiej

Postprzez Januszek vH-P 18 sty 2019, o 22:27

Dokładnie. Zgadzam się z moim przedmówcą.
Kanclerzu! Jesteśmy za tobą, działaj dalej, bo siły masz.
(-) Kapral Januszek von Hippogriff-Pałasz
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.
X. Prałat Jezuita w Rotrii.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez SvS 18 sty 2019, o 22:41

Zgadzam się z moimi przedmówcami. Kanclerzu powinniście zostać.
Sergiej von Sternberg

Postprzez Sant 18 sty 2019, o 22:47

A ja miałem właśnie pisać skargę na źle rozpatrzony wniosek, ale jak rezygnujecie, to się wstrzymam. Zrezygnowałbym solidarnie razem z Poważanym Kanclerzem, ale nie mam już niestety z czego.
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 18 sty 2019, o 23:04

Obrazek
Szanowny Panie Kanclerzu!
Drodzy Sarmaci!

W imieniu Partii Rozwoju deklaruję chęć wsparcia Kanclerza Andrzeja Swarzewskiego w pełnieniu wyżej wymienionego urzędu.
Polityka jest nieobliczalna. Pokazuje to obecne wydarzenie okazujące słabość nie tylko samej Wspólnej Przyszłości, ale przede wszystkim Księstwa Sarmacji. Na to pozwolić nie możemy! Wystąpimy przeciw dymisji Kanclerza! Nie pozwolimy, by tak ważny urząd w Sarmacji stał się już po dwóch- d-w-ó-c-h tygodniach od zaprzysiężenia nie zdolnym do pełnienia swojego zadania.
Partia Rozwoju mówiła, że dąży do rozwoju Księstwa. Działaliśmy w opozycji dążąc do spełniania swoich obietnic, mimo że warunki mamy utrudnione. Uruchomiliśmy Służby Informacyjne, zorganizowaliśmy uroczystości PR, aktywizujemy społeczność Sarmacji, a także szykujemy się do wydarzeń fabularnych.
Teraz, widząc zagrożenie płynące z nietrwałości obecnego rządu oraz rozterek wewnętrznych w strukturach koalicji rządzącej PR staje na wysokości zadania i deklaruje, iż jeśli Kanclerz Księstwa Saramcji wyrazi chęć współpracy to podejmiemy rękawicę rzuconą nam przez los. Już w obecnej chwili posiadamy odpowiednie struktury oraz plany by zapewnić trwałe funkcjonowanie rządu przez najbliższe dwie kadencje. Jesteśmy gotowi tworzyć władze KS nawet w formie rządu mniejszościowego i wypełniać zadania, które obiecaliśmy w wyborach sejmowych, powtórzyliśmy na obradach sejmowych w trakcie wyboru kanclerza a teraz potwierdzamy działaniami.
Kanclerzu! Zapraszam do rozmowy i zachęcam do utrzymania stanowiska! Nie pogrążaj Sarmacji i nie zhańb swojego nazwiska!

Prezes PR oraz
Sekretarz Partii Rozwoju Hasselandu
(-) Józef Sowiński

Obrazek
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez Ludwik Tomović 18 sty 2019, o 23:40

Zachęcam do zostania :)

Inicjatywa Slawońska również deklaruje wsparcie i poparcie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo