Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Promocja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Promocja

Postprzez Zombiakov 31 paź 2018, o 22:37

A to są już mocne konkrety. Część z nich wymagające więcej pracy, część mniej. Takie drobne usprawnienia… A daje sporo pod względem nowoczesności.

Zgadzam się.

Nie mniej brak tych nawet podstawowych usprawnień nie może blokować prób promocji. Wszystkiego trzeba się nauszyć - również promowania. Trzeba przecierać szlaki.

Mam nadzieję, że nasz monarcha lubi ten cały "agile" i wierzy w potęgę Transparentnego Backlogu co zaowocuje małymi inkrementami wnoszącymi widoczną wartość dla end-userów.

Mam też ciąglę nadzieję, że kiedyś uda się w Księstwie pokodzić coś wspólnie na jakimś giciku.
Diuk Prokrust Zombiakov
Namiestnik i Opiekun Starosarmacji
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 31 paź 2018, o 22:51

Nie wierzę w scruma :)

Nie twierdzę że nie warto promować. Pod tym względem zupełnie nie zgadzam się z JKW Robertem Fryderykiem. My mamy co promować.

Ale w ramach tej rozmowy pojawiły się (znowu!) pomysły co zmieniać można. I to jest na plus.

Zaś co do wspólnego kodzenia na giciku… Cóż :) Myślę że trochę naszym programistom tego trzeba.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 1 lis 2018, o 07:23

Jedno czego nauczyłem się w ostatnich miesiącach to właśnie identyfikowanie małych rzeczy, które można niewielkim nakładem sił wdrożyć, a które w sposób całkowicie nieproporcjonalny do swego skomplikowania przekładają się na UX, znacznie go poprawiając. I jakby wychodząc od tego, dając na wstępie ludziom platformę przyjemną do działania i użytkowania można zachęcać ich do stopniowego wchodzenia głębiej.

Jakby wizualizując:
1) wyobraźcie sobie odkryte tajemne wejście do bliżej nieznanego miejsca. Przechodzicie i... przepaść. Widzicie, że coś tam gdzieś tam majaczy w tle, ale... nie macie odwagi/możliwości/chęci przeskakiwać przepaść by zobaczyć co tam błyska w ciemności. To dzisiejsza Sarmacja.
2) i wyobraźcie sobie tę samą sytuację tylko, że za wejściem są normalne schody, które wiodą wgłąb, zachęcają do wejścia poręczą, stabilnością. Wchodzicie i idziecie, co chwila poznajecie nowe cuda itd. w końcu dochodzicie do wniosku, że całkiem fajne to tajemne miejsce i że macie ochotę pozgłębiać je mocniej. To Sarmacja, którą chciałbym widzieć.

Pozornie wielka różnica, prawda? Ale wszystko wraca do tego samego punktu. Ktoś powie, że pierwszy przykład daje nam mniej, ale bardziej odważnych i gotowych na działanie mieszkańców. Ktoś powie, że ten drugi to masa, z której wielu odpadnie. I zgoda. Tak zapewne będzie. Tak było po pamiętnej akcji w CD Action. Ale też oba te podejścia muszą determinować zupełnie inne podejście do promocji. I cały ten wątek krąży właśnie wokół tego. Bo to nie jest nawet tak, że ja nie chcę promować, ale ja, precyzując, nie chcę promować bez sensu. Tzn. przykładać metod właściwych dla drugiej sytuacji do warunków jakie są w pierwszej sytuacji bo to zwyczajnie działanie nieefektywne będzie i z pewnością zakończy się zmarnowaniem środków. Ja jedynie mówię by wprowadzić, niezależnie od planowanych działań promocyjnych, drobne poprawki UX, a działania promocyjne dobrać względem adekwatnego stanu państwa. Pamiętajcie, że to nie użytkownik musi się dostosować do nas, tylko my dla użytkownika. Taki dziś jest internet.

Postprzez Zombiakov 1 lis 2018, o 08:56

RCA napisał(a):Jedno czego nauczyłem się w ostatnich miesiącach to właśnie identyfikowanie małych rzeczy, które można niewielkim nakładem sił wdrożyć, a które w sposób całkowicie nieproporcjonalny do swego skomplikowania przekładają się na UX, znacznie go poprawiając

Jest gdzieś dostępny cały ten beklog ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Alex Joe 10 gru 2018, o 21:16

Witam,

czy jest ktoś w stanie streścić w 3 zdaniach, na czym stanęło, co z promocją?
Może trzeba nowych pomysłów?

Pozdrawiam
Alex Joe
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Mazdaistyczny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Zombiakov 11 gru 2018, o 19:44

Alex Joe napisał(a):Witam,

czy jest ktoś w stanie streścić w 3 zdaniach, na czym stanęło, co z promocją?
Może trzeba nowych pomysłów?

Pozdrawiam

Mogę w dwóch słowach. Kto da mniej ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 11 gru 2018, o 21:22

Zombiakov napisał(a):Mam nadzieję, że nasz monarcha lubi ten cały "agile" i wierzy w potęgę Transparentnego Backlogu co zaowocuje małymi inkrementami wnoszącymi widoczną wartość dla end-userów.

Agile jest przereklamowane. :(

Natomiast jeżeli repo będzie dostępne i PRy będą akceptowane, to też pewnie będę się dokładał w wolnym czasie. :P
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez OlaChojnacka 12 sty 2019, o 09:22

Nie ukrywam, że moja pierwsza reakcja była "Zapraszamy do Sarmacji, przy zakupie jednej yoyonacji drugą inkorporujesz gratis!" :D
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez Piotr Paweł I 12 sty 2019, o 13:26

Spróbujmy zrobić to:

viewtopic.php?f=115&p=300381#p300381

Jest strona, nie ma tekstów - ja napiszę jeden lub dwa, ale nie wszystko. By pojawił się nr 1 potrzeba co najmniej 4 artykułów.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo