Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przysięga poselska - LVIII kadencja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Przysięga poselska - LVIII kadencja

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 6 lis 2018, o 10:19

RCA napisał(a):
EOvH napisał(a):O ile się nie mylę, to Wielmożny Kristian Arped nie jest Prefektem Generalnym, a jedynie Podprefektem.

Jest prefektem. Ustawa mówi o prefektach.

Waszą Królewską Mość
Ja bym się tej sytuacji nie dziwił. Poprostu niektórzy mają taki klimat.
A tak już na poważnie to chyba Pan Poseł nie pierwszej kadencji, więc trudno uwierzyć by było to przeoczenie i godne traktowanie powagi Sejmu przez Pana Posła Kristina Arpeda.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Zombiakov 6 lis 2018, o 10:45

A może należałoby się zastanowić czy przy obecnej demografii stać nas na luksus zakazów współdzielenia funkcji ?
34 "aktywnych obywateli"
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez RCA 6 lis 2018, o 10:59

Zombiakov napisał(a):A może należałoby się zastanowić czy przy obecnej demografii stać nas na luksus zakazów współdzielenia funkcji ?
34 "aktywnych obywateli"

Pewnie, że warto się zastanowić. Niemniej obecnie przepisy są jakie są. Ja nie odnoszę się zatem do stanu pożądanego, a do stanu prawnego :)

Postprzez Kristian Arped 6 lis 2018, o 11:21

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):A tak już na poważnie to chyba Pan Poseł nie pierwszej kadencji, więc trudno uwierzyć by było to przeoczenie i godne traktowanie powagi Sejmu przez Pana Posła Kristina Arpeda.

Pragnę zauważyć, że prefektem powinienem przestać być w momencie potwierdzenia swojej kandydatury, nie zaś teraz, po objęciu mandatu poselskiego.

Owszem, to nie jest moja pierwsza kadencja, dlatego też spodziewałem się, że odpowiednie organy zareagują należycie, czyli mówiąc wprost - stracę posadę prefekta. Tak się jednak nie stało i nie jest to bynajmniej moje uchybienie.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez RCA 6 lis 2018, o 11:26

Kristian Arped napisał(a):Pragnę zauważyć, że prefektem powinienem przestać być w momencie potwierdzenia swojej kandydatury, nie zaś teraz, po objęciu mandatu poselskiego.

Owszem, to nie jest moja pierwsza kadencja, dlatego też spodziewałem się, że odpowiednie organy zareagują należycie, czyli mówiąc wprost - stracę posadę prefekta. Tak się jednak nie stało i nie jest to bynajmniej moje uchybienie.

Tak powinno być i 100% zgody. Nie krytykuję przecież Ciebie.
Natomiast tak sobie myślę, że jeśli organy są niewydajne/przeoczyły moment swego działania to skoro masz w swych rękach narzędzie w postaci rezygnacji to nie ma co się spinać, i taką rezygnację można złożyć. Organom zaś przy okazji wstawić karnego na profil.

Postprzez KJAF 6 lis 2018, o 16:01

E tam, ja swego czasu byłem jednocześnie Marszałkiem TK i kanclerzem i wszystko grało :)
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez IUdR 20 lis 2018, o 12:44

Ja byłem prefektem i asesorem i nie chcieli mnie odwołać xD

Mogłem się lenić razy dwa <3
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary