Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przysięga poselska - LVIII kadencja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Przysięga poselska - LVIII kadencja

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 6 lis 2018, o 10:19

RCA napisał(a):
EOvH napisał(a):O ile się nie mylę, to Wielmożny Kristian Arped nie jest Prefektem Generalnym, a jedynie Podprefektem.

Jest prefektem. Ustawa mówi o prefektach.

Waszą Królewską Mość
Ja bym się tej sytuacji nie dziwił. Poprostu niektórzy mają taki klimat.
A tak już na poważnie to chyba Pan Poseł nie pierwszej kadencji, więc trudno uwierzyć by było to przeoczenie i godne traktowanie powagi Sejmu przez Pana Posła Kristina Arpeda.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Zombiakov 6 lis 2018, o 10:45

A może należałoby się zastanowić czy przy obecnej demografii stać nas na luksus zakazów współdzielenia funkcji ?
34 "aktywnych obywateli"
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 6 lis 2018, o 10:59

Zombiakov napisał(a):A może należałoby się zastanowić czy przy obecnej demografii stać nas na luksus zakazów współdzielenia funkcji ?
34 "aktywnych obywateli"

Pewnie, że warto się zastanowić. Niemniej obecnie przepisy są jakie są. Ja nie odnoszę się zatem do stanu pożądanego, a do stanu prawnego :)
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 6 lis 2018, o 11:21

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):A tak już na poważnie to chyba Pan Poseł nie pierwszej kadencji, więc trudno uwierzyć by było to przeoczenie i godne traktowanie powagi Sejmu przez Pana Posła Kristina Arpeda.

Pragnę zauważyć, że prefektem powinienem przestać być w momencie potwierdzenia swojej kandydatury, nie zaś teraz, po objęciu mandatu poselskiego.

Owszem, to nie jest moja pierwsza kadencja, dlatego też spodziewałem się, że odpowiednie organy zareagują należycie, czyli mówiąc wprost - stracę posadę prefekta. Tak się jednak nie stało i nie jest to bynajmniej moje uchybienie.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Nauki

Postprzez RCA 6 lis 2018, o 11:26

Kristian Arped napisał(a):Pragnę zauważyć, że prefektem powinienem przestać być w momencie potwierdzenia swojej kandydatury, nie zaś teraz, po objęciu mandatu poselskiego.

Owszem, to nie jest moja pierwsza kadencja, dlatego też spodziewałem się, że odpowiednie organy zareagują należycie, czyli mówiąc wprost - stracę posadę prefekta. Tak się jednak nie stało i nie jest to bynajmniej moje uchybienie.

Tak powinno być i 100% zgody. Nie krytykuję przecież Ciebie.
Natomiast tak sobie myślę, że jeśli organy są niewydajne/przeoczyły moment swego działania to skoro masz w swych rękach narzędzie w postaci rezygnacji to nie ma co się spinać, i taką rezygnację można złożyć. Organom zaś przy okazji wstawić karnego na profil.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 6 lis 2018, o 16:01

E tam, ja swego czasu byłem jednocześnie Marszałkiem TK i kanclerzem i wszystko grało :)
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo