Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

ACTA 2 w Księstwie Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

ACTA 2 w Księstwie Sarmacji

Postprzez Hewret 12 wrz 2018, o 15:11

Było RODO, to teraz kolejny niuans.

Cóż, Parlament Europejski przyjął "ACTA 2" (więcej informacji w Googlach).

Głównie skupia się to na treści, memy zostały oficjalnie zakazane. Na administratorach stron będzie ciążyć obowiązek sprawdzania komentarzy na stronach pod groźbą wysokiej kary finansowej.

Ciekawostką są... "treści terrorystyczne". To co? Zakazujemy secesji w mikronacjach?

Nie czytałem jeszcze dokumentu.
/-/ Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny
doktor netowy nauk prawnych, p.o Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego
Bialeńczyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Republika Bialeńska

Re: ACTA 2 w Księstwie Sarmacji

Postprzez Hewret 12 wrz 2018, o 15:13

Aha - i jeszcze jedna rzecz.

Podatek od linków. Ciekawe co na to właściciel Planety Mikronacje. :o
/-/ Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny
doktor netowy nauk prawnych, p.o Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego
Bialeńczyk
Republika Bialeńska

Postprzez VAT 12 wrz 2018, o 15:40

Skoro nie czytałeś to czemu straszysz? Ta dyrektywa na dzień dzisiejszy nie ma żadnego wpływu na zabawę w mikronacje i nawet jeśli nasze państwo implementuje przepisy dostosowujące prawo polskie do jej zasad, to obecnie jest za wcześnie żeby stwierdzic, czy i na ile zmiany będą odczuwalne. Nie siejcie paniki jak z RODO.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Tutmozis 12 wrz 2018, o 16:37

Myślę że może być dobrze, chociaż też nie czytałem tego dokumentu. Chodzi mi o to, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja, a dopiero potem są dyrektywy UE. W konstytucji mamy zagwarantowane pewne prawa (choćby wolność słowa). Więc co by Unia do ACTA 2 a nawet i 3 wsadziła jeśli będzie to sprzeczne z polską konstytucją, będzie to chyba można gdzieś zaskarżyć. Poza tym kontrola internetu leży poza granicami możliwości Brukseli. Dlaczego? Jest kilka odpowiedzi na przykład Tor, a z resztą jak kontrolować takie rzesze internautów, z których wielu więcej czasu spędza w sieci niż w realu? Jak sprawdzać tyle danych?
Tutmozis Grenlandzki

Postprzez RCA 12 wrz 2018, o 16:37

na temat nowych przepisów toczyła się ożywiona debata. - Wierzę, że uważnie wysłuchaliśmy wszystkich podniesionych argumentów. Dlatego też odnieśliśmy się do obaw związanych z innowacyjnością, wykluczając małe i mikro-firmy oraz agregatorów z zakresu stosowania dyrektywy.
Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,239 ... =BoxBizImg
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Simon Liberi 12 wrz 2018, o 20:29

Tutmozis napisał(a):Poza tym kontrola internetu leży poza granicami możliwości Brukseli. Dlaczego? Jest kilka odpowiedzi na przykład Tor, a z resztą jak kontrolować takie rzesze internautów, z których wielu więcej czasu spędza w sieci niż w realu? Jak sprawdzać tyle danych?

Czekam na sarmacja.onion

A tak serio, to śledzę ale podchodzę z rezerwą. Przeciw ACTA wyszedłem na ulicę, ale byłem młody i mi się chciało pokrzyczeć. Fakt, faktem że się demonizuje te ustawy.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Konrad Jakub 12 wrz 2018, o 20:52

memy zostały oficjalnie zakazane

xD
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez KdHvW 12 wrz 2018, o 20:55

Znalazłem taki ciekawy artykuł, który wygląda wiarygodnie.

A tutaj zamieszczam link do angielskiego tekstu dyrektywy, żebyście Państwo nie polegali tylko na propagandzie mediów.

Ja osobiście uważam, że ta dyrektywa nie jest taka bardzo zła i te krzyki w internecie, że nam cenzurują internet to jakieś bzdury.
(~) Kamiljan de Harlin von Wespucci

Prezydent Unii Trzech Narodów, Marszałek Parlamentu UTN, Poseł do Parlamentu UTN, były Cesarz Learven, Zarządca Kościoła Antywirtualnego, Inicjator Monarchistycznego Przewrotu w UTN, były Wiceprezydent Socjalistycznej Republiki Volkianu, Naczelnik Doctrińskiej Republiki Narodowej i takie tam inne.

Powrót do Polityka i społeczeństwo