Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Absurdy w uznawaniu tytułów w KS

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Absurdy w uznawaniu tytułów w KS

Postprzez RCA 7 wrz 2018, o 14:00

IUdR napisał(a):Wykaz przemigrował z DP na FC (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=185&t=25845) - szkoda, że nadal jest pięknie nieaktualny xD

Chętnie go zaktualizuję. Proszę Diuku na priv wskazać nieprawidłowości.

I nie tyle przemigrowal co się sklonowal. Dla czytelności.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 8 wrz 2018, o 10:25

kolejny przedstawiciel samorządu Baridasu, robicie odniesienia do Teutonii, plotąc totalne bzdury na temat jej ustroju.

A przepraszam, gdzie to robiłem? Odnosiłem się cały czas do ustroju Sarmacji.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 8 wrz 2018, o 12:25

A Wasze dywagacje o ważności abdykacji? Bądźmy poważni.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 8 wrz 2018, o 13:47

To są dywagacje na temat prawa państwowego Sarmacji oraz tego, czy buble które w nim występują mają przełożenie na prawo wewnętrzne prowincji. Bo to, że stoi wyżej, chyba nie podlega wątpliwości.

Stąd pytania jak należy interpretować poszczególne sytuacje poczynione na szczeblu centralnym, oraz co w tej sprawie miałby do powiedzenia Trybunał Koronny.

Czy to spowoduje abdykacje/detronizacje w KT nie bardzo mnie obchodzi i tym się nie zajmowałem, pytałem z punktu widzenia traktowania takiej sytuacji przez Sarmację. Bo że według prawa państwowego Sarmacji, nie Teutonii, jeszcze niedawno byliście Królem Teutonii mimo abdykacji, a de iure nie mieliście prawa do tytuły Króla-Seniora Teutonii, nie ulega wątpliwości. A że w samej Teutonii było inaczej, w ogóle tego nie poruszałem.

Proszę czytać ze zrozumieniem.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 8 wrz 2018, o 14:59

No nie. To jest bzdurne wnioskowanie na podobnej zasadzie jak „bo przecież Teutonia ma własnego Króla a my nie”. Interpretacja, że tytuł może być traktowany jako stanowisko jest tak bzdurna jak niektóre z tych, które wspólnie wyśmiewaliśmy. Wymyślacie problemy zamiast rozwiązywać faktycznie istniejące, dorabiając własne chore interpretacje.

Proszę Waszą Królewską Mość o ogarnięcie i nie brnięcie.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 8 wrz 2018, o 16:15

Nie bardzo wiem gdzie w powyższym jest udowadniane, że pisałem o ustroju Teutonii.

Natomiast co do interpretacji, znowu nie czytacie ze zrozumieniem — tytuł może nie być traktowany jako stanowisko, owszem. Ale stanowisko jako jednocześnie tytuł, już jak najbardziej. Zwracałem uwagę na nieżyciowość poprzednich przepisów, według których było to ściśle oddzielone, wbrew stanowi faktycznemu. Jako przykład podałem tytuł, który nie pokrywa się z urzędem i wymóg dodatkowego korygowania i kalibrowania jednego z drugim.

Co do bzdurnych wniosków o tym, że Teutonia ma własnego króla a my nie mieliśmy, to dziękuję, że na to zwróciliście uwagę. Cieszę się, że jeden członek Cesarskiego Rodu publicznie przyznał, że inny członek Rodu, wielki autorytet teutoński, się myli.

Bo nie kto inny niż Kwazi stwierdził kiedyś w dyskusji nad wzięciem przykładu z Baridasu przez Teutonię, że bycie krajem Korony jest równoważne z oddaniem Tronu KT Księciu Sarmacji, czym sam dał dowód na to, że status Baridasu oznacza oddanie własnego tronu siłą rzeczy króla. Gdybyście mieli wątpliwości co do tego, czy oddanie tronu może jednocześnie oznaczać trzymanie tego tronu u siebie, to zalinkuję do, a jakże, SJP PWN które jednoznacznie rozstrzyga co to znaczy "oddać". Skoro coś oddajemy, to już tego nie mamy, proste.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 8 wrz 2018, o 21:48

anglov napisał(a):Proszę Waszą Królewską Mość o ogarnięcie i nie brnięcie.

Powtarzam. Serio. Cały czas mówicie te same bzdury.

Zaś co do bezsensowności tego, że nie było to uznane z automatu zauważyłem, i sugerowałem sarmackim przywódcom uwaga… Ponad dwa lata temu! Mówienie jednak że uznanie tytułu może powodować że Trybunał uzna za nieważne uchwałę Zgromadzenia Eletorów to nie analiza prawa, a właśnie nieznajomość ustroju, bądź argument niemerytoryczny.

Konrad Jakub napisał(a):Cieszę się, że jeden członek Cesarskiego Rodu publicznie przyznał, że inny członek Rodu, wielki autorytet teutoński, się myli.

Typie. Czy Ty w ogóle wiesz o czym Ty mówisz i jak bardzo spieprzyliście tę Waszą walkę o Króla? :) Jak nie, to przypomnę ustawę o Królestwie Baridasu.

Tymczasem. Apeluje – skończcie te brednie. Zajmijcie się robotą a nie udowadnianiem, że mieliście rację, jak chrzaniliście farmazony. Dla ułatwienia, nie planuję się udzielać już więcej w odpowiedzi na Wasze marne zaczepki. Znudziło mi się trochę :)

A tak na boku – nie wiem co Wam się stało po tym jak wstąpiliście na tron. Ja jak z niego zrezygnowałem stwierdziłem, że mogę mieć wywalone na niektóre konwenanse (oby nasz wspaniały Książę nie brał ze mnie przykładu :/ ). Wy zaś się wręcz pchacie do bezsensownych sporów. I po co to Wam? :) Głupi przecież nie jesteście, więc wjeżdżać na Was nie będę.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 8 wrz 2018, o 22:56

Ziew. Szkoda że jak z analizą tekstu było ciężko (brak wiedzy nt. pytań retorycznych itp), tak jest nadal. Do tego doszły problemy z kulturą i panowaniem nad emocjami.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Simon Liberi 10 wrz 2018, o 11:39

Konrad Jakub napisał(a):Ziew. Szkoda że jak z analizą tekstu było ciężko (brak wiedzy nt. pytań retorycznych itp), tak jest nadal. Do tego doszły problemy z kulturą i panowaniem nad emocjami.

Czyli wszystko w normie ;)
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Markiz Rychtowic
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo