Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bridaski bałagan

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Bridaski bałagan

Postprzez Karolina Aleksandra 7 sie 2018, o 21:57

IUdR napisał(a):No bo w końcu - dlaczego widzicie, Jaśnie Oświecony Panie, taki związek między rzeczonymi wydarzeniami?

O. Faktycznie. Ominęło mnie kolejne wyniesienie do diuczeństwa. Spóźnione kondo… Gratulacje! No i jednak ten moment, gdy AE zostaje diukiem… Starość.

KvL
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Albert 7 sie 2018, o 22:36

Mnóstwo niezrozumiałej, skierowanej w moją stronę agresji wyczuwam w wypowiedzi Diuka. Może to tylko pozory. Tymczasem proszę zdać sobie sprawę, że to nie u mnie należy szukać tego wyczekiwanego „streszczenia” baridajskich wydarzeń, ponieważ, uwaga, uwaga, nie brałem w nich udziału. Idealnym źródłem byłaby przykładowo osoba, która zasercowała odpowiedź Diuka.

Moje słowa miały na celu jedynie nakreślić, dlaczego prawdopodobnie nikt nie streści Diukowi niczego. Żeby to zrobić, niezbędne byłoby poważne podejście do tematu. Nie jestem enigmatyczny, niczego i nikogo nie ukrywam, nie „cisnę się na ćwirku” — po prostu nie znam szczegółów. Zatem skąd tyle jadu?

Wnioskuję, że mam w tej chwili przeprosić za urażenie Diuka tą próbą pomocy i moje „pierdololo”. No nic. Mimo wszystko mam nadzieję, że ktoś bardziej kompetentny w kwestii baridajskiej usatysfakcjonuje Diuka.

Karolina Aleksandra napisał(a):O. Faktycznie. Ominęło mnie kolejne wyniesienie do diuczeństwa. Spóźnione kondo… Gratulacje! No i jednak ten moment, gdy AE zostaje diukiem… Starość.

Dziękuję!
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Królestwo Teutonii

Postprzez IUdR 7 sie 2018, o 23:50

Mnóstwo niezrozumiałej, skierowanej w moją stronę agresji wyczuwam w wypowiedzi Diuka.

To nie agresja wobec JO, tylko moje zniecierpliwienie tymi pustymi postami dotyczącymi tematu, pojawiającymi się to tu, to tam. Dlaczego więc "oberwał" Pan? O tym poniżej.

Tymczasem proszę zdać sobie sprawę, że to nie u mnie należy szukać tego wyczekiwanego „streszczenia” baridajskich wydarzeń, ponieważ, uwaga, uwaga, nie brałem w nich udziału.

Przecież wiem. Ale to Diuk się tu postawił w roli rzecznika stron się nie udzielających; a że był Diuk wylewny, to się mogłem odnieść do wielu rzeczy, których wypunktowywać od zera nie miałem siły ;)

Idealnym źródłem byłaby przykładowo osoba, która zasercowała odpowiedź Diuka.

To już coś!

Nie jestem enigmatyczny, niczego i nikogo nie ukrywam, nie „cisnę się na ćwirku” — po prostu nie znam szczegółów.

Przecież te zarzuty o piaskownicę są pod adresem stron - a wysunięte na fali dzisiejszych docinek m. in. JKMa z MaHim. To w ogóle nie było pod Diuka adresem. Po prostu: przytoczył Diuk argumentację tych, w których biję, no to się do słów Diuka odwoływałem.

Wnioskuję, że mam w tej chwili przeprosić za urażenie Diuka tą próbą pomocy i moje „pierdololo”.

Nie kcem przeprosin, kcem wyjaśnień! Diuk od przepraszania już jest :P Sorki, no po prostu powtarzanie za kimś argumentów: nie powiedzą, bo by było subiektywnie i w ogóle by się pożarli (gdy i tak się żrą, tylko 3lvle niżej)...

---

Karolina Aleksandra napisał(a):Spóźnione kondo… Gratulacje!

Tak, ode mnie też! Przepisałem z paszportu, ale nie byłem pewien, czy to zmiana, czy to już było! ;*
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 8 sie 2018, o 06:01

Polecam artykuł najlepszego sarmackiego tabloidu: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10898/12. Może trochę rozjaśni sytuację, względnie — naprowadzi dalej.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 8 sie 2018, o 07:00

Drogi Diuku de Ruth,

Nie będę zajmował się samodzielnym przygotowaniem i omówieniem wydarzeń, które rozpoczęły się na przełomie stycznia i lutego, już podczas mojego panowania, a których geneza może sięgać Baridajskiego Sierpnia. Dlaczego nie będę? Bo takie opracowanie by z góry skazane było na wpływ mojej narracji, mojego punktu widzenia, moich emocji. I jako takie nie miałoby właściwej wartości.

Jest jednak osoba, która zwróciła się do mnie o udostępnienie materiałów,na bazie których samodzielnie chce opracować opis sytuacji. Takie materiały udostępnię tej osobie już dziś, za chwilę. Będą to rozmowy, które z dala od publicznych kanałów się odbywały, a które z faktu prowadzenia ich z urzedujacym Księciem nie są rozmowami podpadajacymi pod tajemnicę korespondencji. Materiał, który wystawię będzie bez opracowania, surowy, takim jaki widnieje w systemach komunikacji, z których korzystam. Bez moich komentarzy, opisów, bez niczego. Jestem gotów odpowiedzieć na pytania autora opracowania, jeśli takie się pojawią, nie chcę jednak sam narzucać swego punktu widzenia przed wglebieniem się w materiały.

To odpowiedzialna postawa. Cytowany wyżej tabloid wykazuje w materiałach reporterskich daleko posuniety brak etyki dziennikarskiej tworząc newsy, nie opisując newsy. Nie mam powodów dyskutować nad tym, a nieścisłości i przełamania wyjdą same już wkrótce.

W razie czego zapraszam Diuku na priv.

Pozdrawiam.
Robert Fryderyk
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 8 sie 2018, o 07:36

Materiały, które przekazałem to:
- rozmowy z Laurencjuszem Ma hi at Aterą
- rozmowy z Julianem Ferem at Aterą
- rozmowy z Fryderykiem von Hohenzollernem
- rozmowy z Yupengiem Bejing-Zhao
- rozmowy z Konradem Jakubem Arpedem-Friedmanem
- rozmowy z Markusem Arpedem
- rozmowy z grupy Baridas
- rozmowa wspólna z Laurencjuszem i Konradem.
Robert Fryderyk
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR 8 sie 2018, o 12:52

RCA napisał(a):Nie będę zajmował się samodzielnym przygotowaniem i omówieniem wydarzeń, które rozpoczęły się na przełomie stycznia i lutego, już podczas mojego panowania, a których geneza może sięgać Baridajskiego Sierpnia. Dlaczego nie będę? Bo takie opracowanie by z góry skazane było na wpływ mojej narracji, mojego punktu widzenia, moich emocji. I jako takie nie miałoby właściwej wartości.

WKM, przecież pisałem, że mi subiektywizm nie przeszkadza. Jak i pewnie wielu, którzy w ogóle nie kminią tej historii. Nie wymagam też od nikogo opracowań, a po prostu jakichś konkretów, czegoś więcej niż "trudne ralcje, problemy, nieporozumienia i zaniedbania".

Co do reszty - super! Szkoda trochę, że to poszło tylko do jednego źródła; z drugiej strony, skoro ma być ładne merytoryczne opracowanie, to należy kibicować. Zgodnie z zaproszeniem, pewnie się odezwę za kilka dni ;)
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 9 sie 2018, o 06:12

IUdR napisał(a):WKM, przecież pisałem, że mi subiektywizm nie przeszkadza. Jak i pewnie wielu, którzy w ogóle nie kminią tej historii. Nie wymagam też od nikogo opracowań, a po prostu jakichś konkretów, czegoś więcej niż "trudne ralcje, problemy, nieporozumienia i zaniedbania".

Diuku kochany, ja to rozumiem. Ale też proszę zrozumieć mnie. Opracowanie takiego materiału, choćby pobieżnie, to kupa czasu. Jak mam świadomość, iż ten czas poświęcę na coś co z automatu zostanie skrytykowane (nie mówię, że przez Was) jako nacechowane subiektywnie, to mi się po prostu nie chce. Wolę go spożytkować inaczej.

IUdR napisał(a):Co do reszty - super! Szkoda trochę, że to poszło tylko do jednego źródła; z drugiej strony, skoro ma być ładne merytoryczne opracowanie, to należy kibicować. Zgodnie z zaproszeniem, pewnie się odezwę za kilka dni ;)

Ależ, diuku, to nie jest wiedza tajemna. Mogę Wam, jeśli na priv podacie mi jakiś mail/FB wystawić archiwum (w obrazach, ok. 11 mega) i możecie bazować na surówce. Na opracowanie zainteresowanej osoby zapewne chwilę poczekamy, ale tak, też ciekaw jestem co tam zostanie opisane.
Robert Fryderyk
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 9 sie 2018, o 18:30

Cytowany wyżej tabloid wykazuje w materiałach reporterskich daleko posuniety brak etyki dziennikarskiej tworząc newsy, nie opisując newsy. Nie mam powodów dyskutować nad tym

Skoro po dobroci nie chcecie, to może na sali sądowej śmielej wam to przyjdzie.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc. Obrazek
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo