Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowy i lepszy układ zakładek na stronie głównej

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Nowy i lepszy układ zakładek na stronie głównej

Postprzez Vladimir 9 lut 2018, o 08:21

Pojawiły się głosy na ćwirku, że obecny układ zakładek na stronie głównej (a może lepiej — układ treści w niektórych zakładkach) jest niekomfortowy i nieprzemyślany. Zgadzam się z tym, dlatego publicznie proponuję nowy i lepszy układ. Przykładowo taki:

1. Prasa,
  2. Forum centralne (ogólne, oferty pracy poszczególne samorządy, KSZ),
  3. Wnioski urzędowe (Sejm, Książę, Rada Ministrów, Trybunał, Prefektura),
  4. Lista sarmackich aplikacji,
  5. Ćwirek.

Jak możecie zauważyć, zlikwidowałbym zakładkę oferty pracy (w porównaniu z innymi, prawie pustą) i podczepiłbym ją pod zakładkę forum, jako podzakładkę. Wnioski urzędowe uszeregowałbym według ich potencjału zainteresowania. W Sejmie toczą się dyskusje, które mogą zaciekawić szersze kręgi odbiorców, powinny więc być na pierwszym miejscu. Kolejne działy zawierają typowe, niekreatywne wnioski, które rajcują tylko fachowego biurokratę i raczej nie mają potencjału, ponieważ dotyczą wnioskodawcy i konkretnego urzędu. Nie mu tu kreatywności. Niemniej działy książęcy powinny być eksponowane na drugim miejscu, a chodzi przede wszystkim o KKW. Nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego to pożądane.

Nowością, w miejsce zlikwidowanych ofert pracy, byłaby lista sarmackich aplikacji — wszystkich wykreowanych przez naszych mądrych wpsółplemieńców gier, zabaw i pochłaniaczy czasu. Może warto też dodać do każdej aplikacji, która znalazłaby się na liście, krótkiej notki opisującej, czym apka jest.

Czy NIA jest w stanie zrealizować taki pomysł? Czy w ogóle się Wam chce, Szanowni Radcy? Czy w ogóle potrzeba zmieniać układ zakładek na stronie głównej?

Macie konkrety, discuss or just ignore it.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Nowy i lepszy układ zakładek na stronie głównej

Postprzez piwniczak 9 lut 2018, o 11:10

Wnioski do Naczelnej Izby Architektury należy składać we właściwym dziale na Forum Centralnym.
(BP, MSPANC)

A tak na serio, tu był głos warty uwagi w tej sprawie: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10509
Mi też zdarzyło się na to odpowiedzieć http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10509/#88876 (ogółem w komentarzach też było to dyskutowane)

To, że trzeba też dodać miejsce na wszystkie aplikacje, to też prawda. Aplikacji się namnożyło ponad nasze oczekiwania, więc i miejsce wypadałoby im zapewnić.

Podejmę prace w tym kierunku po weekendzie.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 9 lut 2018, o 12:08

Moje trzy grosze po linii samorządowej: przyciski zakładek są dość szerokie. Proponuję, aby po zalogowaniu widoczna była dodatkowa zakładka, z widokiem forum prowincji danego mieszkańca — dwukrotne klikanie (do tego za drugim razem w mniejszy przycisk) jest, zwyczajnie, mało wygodne. Po linii usability warto byłoby także, aby przeczytane odsyłacze na forum były wyszarzane.

Po tej samej linii pod rozwagę poddaję dodanie prowincjonalnych kanałów Ćwirka (niekoniecznie kosztującego aż 100 Ⱡ…). Nie wszystkie sprawy lokalne wymagają wypowiedzi na forum, a miejsce inne niż strona główna Księstwa Sarmacji nie daje szans na wystarczająco szeroki i aktywny udział w swobodnych rozmowach. Przy okazji myślę, że podobnie, jak ma to miejsce w przypadku telegramów i listów, warto byłoby, aby po zalogowaniu przy Ćwirku pojawiał się licznik nieprzeczytanych wiadomości.

Last but not least, władze prowincjonalne też powinny mieć kąciki propagandowe.

PS. Listę aplikacji lepiej byłoby umieścić nie w zakładce, a poniżej tej sekcji.
PPS. Trwające sondaże SOBOS, tak jak dawno, dawno temu, powinny być widoczne od razu na stronie głównej.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Roland 10 lut 2018, o 11:52

Ależ tu się kombinuje. Co do zmian w zakładkach prasowych to mi osobiście wszystko jedno, ja nie korzystam z tego bo mam nawyk przeglądania wszystkiego na forum właśnie poprzez forum. Zebranie i wyeksponowanie aplikacji postulowałem w czasie elekcji książęcej i ja bym rekomendował najnormalniejszą podstronę samodzielną w DSG z umieszczeniem odsyłacza w górnym, głównym menu.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 11 lut 2018, o 21:55

Roland napisał(a):[...] Zebranie i wyeksponowanie aplikacji postulowałem w czasie elekcji książęcej i ja bym rekomendował najnormalniejszą podstronę samodzielną w DSG z umieszczeniem odsyłacza w górnym, głównym menu.

Wydaje mi się, że lepiej wyeksponować je w zakładce, nie w górnym menu. Zakładki, przynajmniej ja, przeglądam w pierwszej kolejności, gdy loguję się do KS. Są, że tak powiem, bardziej intuicyjne. W górne menu wchodzą tylko po to, by przypomnieć sobie, kto obecnie piastuje jakąś funkcję publiczną.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Polityka i społeczeństwo