Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Strumień świadomości urzędowo biurokratycznej

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Strumień świadomości urzędowo biurokratycznej

Postprzez Konrad Friedman 10 lut 2018, o 20:19

DP sam w sobie potrzebuje przeskoku do XXI wieku, więc IMO to jest poważniejsza sprawa niż dodawanie do niego skryptów, które by linkowały wybrane treści w inne miejsca ;)
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
W zasadzie nikt ważny
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 10 lut 2018, o 20:38

Konrad Friedman napisał(a):DP sam w sobie potrzebuje przeskoku do XXI wieku, więc IMO to jest poważniejsza sprawa niż dodawanie do niego skryptów, które by linkowały wybrane treści w inne miejsca ;)

Jeżeli jest taki plan to super. Postulowałbym wtedy zdecydowanie żeby objęło to otwarcie DP na ludzi, dyskusje i media społecznościowe.

Jak również @-owanie ludzi oraz powiązanych aktów.

Podejrzewam, że macie całą listę potrzebnych ficzerów.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Konrad Friedman 10 lut 2018, o 21:47

Właśnie nie ma takiego planu. Pisałem przed wyborami, że mam jasną listę rzeczy którymi chcę się zająć, i nic poza to, nie będzie się mieściło w programie, o ile wcześniej nie skończę robić reszty i zwyczajnie zostanie na to czas. I Dziennika Praw na tej liście nie było, ba, jasno pisałem, że o ile trzeba go ogarnąć, to ja tego nie obiecuję.

Po prostu zauważam, że jak słusznie zauważyłeś przed wyborami, borykamy się z marnowaniem potencjału i brakiem centralnego planu na rozwój, bo większość aktywności informatycznej, idzie w samorządy.

I jest to problem, przyznaję — ale i tak mniejszy, niż marnowanie potencjału na coś, co nie jest priorytetowe.

Dlatego jak pisałem, jeżeli mam pomóc w realizacji jakiegoś projektu, czy tak pokierować naszym potencjałem, żeby zajął się duperelami, to wolę go przekierować w inne miejsce. Obudowywanie trupa w postaci starego Dziennika w nowe funkcjonalność, gdzie od dawna zdajemy sobie sprawę, że trzeba go po prostu zezłomować i zastąpić czymś innym, to IMO właśnie te marnowanie potencjału. Dzisiaj dodamy skrypty do DP, a za pół roku, jak uda się zrobić nowy DP, wyrzucimy wszystko do kosza razem z nim?

Dziennik znajduje się pod zarządem RM, a wydaje go Kanclerz. Dlatego jeżeli mam wyrazić zgodę na wdrożenie nowych funkcjonalności do obecnego systemu, muszę powiedzieć — nie. Wolę przekierować tę energię na tworzenie nowego Dziennika, bo w przeciwnym wypadku wyjdzie jak kupowanie nowego i drogiego spoilera do samochodu, którego rdza zeżarła już doszczętnie, a karoseria się sypie. Po prostu szkoda czyjejkolwiek roboty.

Te funkcjonalności można zastąpić GAPem, ale GAP nam reszty Dziennika już nie zastąpi. A ktokolwiek, kto chociażby spędził dzień na głębszej zabawie w DP, niż tylko dodanie aktu i ewentualna kategoryzacja, doskonale wie, że nowy DP to must have Sarmacji.

Nie mam ochoty na szminkowanie trupa, a tak widzę dodawanie nowych zabawek do obecnego DP.
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
W zasadzie nikt ważny
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Camel 11 lut 2018, o 14:29

Kiedyś za dawnych czasach jeszcze za panowania JKM Piotra II Grzegorza był zwyczaj jeżeli pojawiał się jakiś nowy akty prawny w DP(ważniejszy) to publikowało się w miejscu publicznym (czyt. w tym dziale). Ja starałem się co ciekawsze i ważniejsze rzeczy publikować tutaj na początku a później w prasie. I też uważam, że przydało by się takie powiadomienie o aktualnościach w DP coś stylu jak na centralnej stronie odnośnik to forum centralnego to zrobisz odnośnik to Dziennika Praw.
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Finansów Starosarmacji
Hrabia Szafranowego Targu
Jan "Camel" Magov-Zaorski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo