Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zespół ds. RODO

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Zespół ds. RODO

Postprzez RCA 11 sty 2018, o 18:53

25 maja 2018 roku wchodzi w życie RODO (GDPR), czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych. Jako, że w Sarmacji zbieramy i przetwarzamy dane osobowe (w tym dane identyfikacyjne takie jak adresy IP, pliki cookies, adresy email, imiona i nazwiska) należałoby się pochylić nad tym problemem i przygotować się do wejścia w życie tych przepisów.

Wątek ten powołuję do życia po to by osiągnąć dwa cele:
1. zidentyfikować osoby, które mają o tematyce RODO pojęcie i są gotowe udzielić swej nieodpłatnej pomocy,
2. uporządkować dyskusję i zawrzeć ją w jednym łatwym do znalezienia miejscu.

Celem dodatkowym jest na bazie dwóch powyższych zaproponowanie innym mikronacjom dołączenie do współpracy na tym tle, to sprawa ponad podziałami.

Dlatego bardzo proszę o informację w tym wątku, kto z Was mógłby pomóc i jak szeroką pomoc oferuje. Temat jak widzicie jest dość pilny, bowiem zostały nam ledwo cztery miesiące.

Uwaga: wszelkie wiadomości niezwiązane z tematem będą z niniejszego wątku wydzielane.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Re: Zespół ds. RODO

Postprzez Daniel Chojnacki 11 sty 2018, o 20:36

Hej,

ja jestem chetny.

Moge pomoc w zakresie prawnym, do technicznych rzeczy nie mam kompetencji. Czasowo na pewno nie do leadowania projektowi, ale do ogolnych konsultacji i jakiegos wycinka jak najbardzeij.
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez Guedes de Lima 11 sty 2018, o 21:03

Deklaruję pomoc, mam styczność na codzień z RODO i ochroną danych osobowych.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Sereus von Ahabejż 12 sty 2018, o 07:59

Ponieważ i moją firmę dotknie RODO, choć jeszcze nie doktoryzowałem się z tematu to na pewno z chęcią pomogę
||Wicehrabia Sereus, Ordynat Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 13 sty 2018, o 20:26

Materiały nt. RODO, którymi dysponuję i chętnie się dzielę:

1) prezentacja ze spotkania, na którym m.in jeden z prelegentów mówił o wdrożeniu RODO — LINK.
2) ebook "RODO_krok_po_kroku" — LINK
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez piwniczak 13 sty 2018, o 21:48

NIA i tak będzie musiała to wdrożyć, bo przecież tym się zajmuje, więc uważałem, że nasz udział jest oczywisty, ale uświadomiono mnie, że nie i powinienem swój udział tu zgłosić, co niniejszym czynię.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Guedes de Lima 18 sty 2018, o 08:56

Panowie,
Może po uroczystościach koronacyjnych (przyszły tydzień) znajdziemy jedno popołudnie/ wieczór i zrobimy robocze spotkanie w miejscu odpowiednim dla każdego z Was? By sensownie to ugryźć musimy sobie trochę poopowiadać na temat Księstwa. Ja np. wielu kwestii technicznych związanych z funkcjonowaniem Księstwa nie wiem, ale by pomóc muszę w pewne sprawy zostać wtajemniczony. Nawet gdybym musiał podpisać stosowną klauzulę poufności.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Daniel Chojnacki 18 sty 2018, o 13:22

Ok to zgadamy się na Skype np, tylko prośba żeby to było wieczorem, bezpiecznie np o 21. Z godzinę albo dwie żeby ustalić co dokładnie robimy i jak na początek dziekint się praca powinno wystarczyć

Środa / czwartek wstępnie ?
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez RCA 18 sty 2018, o 13:51

Jeszcze nie mogę podać kiedy będę mógł dokładnie, zależy od planu pracy na next week. Ale wrócę z informacją.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez RCA 22 sty 2018, o 08:22

Dobrze, w zasadzie codziennie (oprócz jutrzejszego dnia, bo będę wcześniej szedł spać) jestem po 17 dostępny w dowolnych godzinach. W piątek zaś będę dostępny od godz. 20.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo