Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rezygnacja z obywatelstwa

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Rezygnacja z obywatelstwa

Postprzez christosza 3 gru 2017, o 17:14

Wiesiosławia-srawia, AL-RAJN, **rwa!
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Tomasz von Habsburg 3 gru 2017, o 17:55

Hugo napisał(a):Uśmiałem się setnie. Nie sądziłem, że taki wątek człowieka, którego chyba nikt u nas nie traktuje poważnie zostanie potraktowany poważnie przez marszałka Dworu JKM Karoliny Aleksandry i tak obnaży ślepą nienawiść KD do nas...

Wasza Książęca Mość,
moje wypowiedzi były jedynie kontrą na słowa Jego Ekscelencji Namiestnika Starosarmacji. One nie były opatrzone odpowiednią emotikoną (oczywiście rozumiem, że były one żartobliwe), moje też nie. Mimo to prosiłbym o wskazanie, które z nich Wasza Książęca Mość uznał za przepełnione "ślepą nienawiścią". Wskazałem jedynie, że Sarmacja będzie dysponowała środkami do zajęcia "kolonii" pana Waleriana von Moscowa, nie napisałem, że będzie miała takie rzeczywiste chęci ani owe casus beli wykorzysta. Wcześniej napisałem "Byłoby to podobne do (przynajmniej dawnego) stanowiska Sarmatów - jeżeli czegoś nie uznajemy, to tego nie ma". Nie miałem na myśli, że dzisiaj Sarmaci mają taką postawę, tylko że mieli nią dawniej. Potwierdzeniem tego jest traktat z Królestwem Dreamlandu o uznaniu Jego unii ze Scholandią - według sarmatów unii nie było, ponieważ jej nie uznawali.

(-) Tomasz von Habsburg

Postprzez Sierg 3 gru 2017, o 18:03

Jakakolwiek reakcja na ten wątek, ze strony dowolnych władz Księstwa lub Królestwa Dreamlandu, jest jednym z dowodów upadku polityki zagranicznej. Żartami czy też na poważnie, takiego gówna po prostu się nie tyka. A jeżeli dostojnik już się nim zajął, w moich oczach jest to dla niego kompromitujące.
Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Remigiusz L. 4 gru 2017, o 16:51

Skoro moja wypowiedź wywołała reakcję zagranicą, chciałbym sprostować, iż podejrzenia PT von Habsburga o jej żartobliwość są słuszne. Nie była ona przepełniona ani ślepą, ani tym bardziej widzącą nienawiścią, jeśli ktoś to potraktował poważnie to najmocniej przepraszam za wszczynanie zamieszania, gdyż spodziewałem się, iż każdy wyczuje ironię. Jednocześnie chciałbym zauważyć, że moja wypowiedź miała charakter jak najbardziej prywatny i nie stanowiła absolutnie oficjalnego stanowiska władz Starosarmacji.
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 4 gru 2017, o 19:15

Czasami mam wrażenie, że Sarmaci są najbardziej aktywni w miejscach, w których zdecydowanie nie trzeba… Śmieszne natomiast jest to, że państwa zagraniczne (z tego co rozumiem – wysoko postawiona osoba w KD) biorą takie rzeczy na poważnie. I w takich momentach mam wrażenie, że powinniśmy ograniczać politykę zagraniczną. Zwyczajnie nie ma to sensu.

A zanim odezwą się oburzone glosy: ograniczać politykę zagraniczną nie oznacza „zrywać relacje”. Jestem wręcz przekonany, że powinniśmy jak najbardziej relacje z innymi utrzymywać. Być może jednak powinno dziać się to na terenie pozapolitycznym. Taka szybka myśl.

Natomiast, dla gościa z zagranicy, krótka rada:
Tomasz von Habsburg napisał(a):moje wypowiedzi były jedynie kontrą na słowa Jego Ekscelencji Namiestnika Starosarmacji. One nie były opatrzone odpowiednią emotikoną (oczywiście rozumiem, że były one żartobliwe), moje też nie.

Gdy popełnia się jakąś gafę, warto spróbować obrócić to w żart, najwyżej wyjaśnić, co doprowadziło do błędu, nie zaś trwać przy swoim, oskarżając drugą stronę, że to ona jest winna. Jest Wasza Ekscelencja w innej Mikronacji, jako gość, co dodatkowo wzmacnia niestosowność tego zachowania, a też zostawia świadectwo Waszego państwa.

Nikt nie jest nieomylny. Wystarczy nauczyć się to akceptować i to właśnie polecam.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Fryderyk Orański 4 gru 2017, o 19:45

Dobra, starczy tego dobrego. Panowie, trzymajmy się tego, że gdyby ktoś potraktował to poważnie to "ten wielki dostojnik KD" zgłosiłby to JKM Karolinie, a w konsekwencji do trójkąta decyzyjnego, a nie śmieszkował w dziale Sułtanatu. Sugerowanie więc, że JE von Habsburg wziął to na serio jest uwłaczające.
(-) Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau

Postprzez anglov 4 gru 2017, o 21:17

Fryderyk Orański napisał(a):Dobra, starczy tego dobrego. Panowie, trzymajmy się tego, że gdyby ktoś potraktował to poważnie to "ten wielki dostojnik KD" zgłosiłby to JKM Karolinie, a w konsekwencji do trójkąta decyzyjnego, a nie śmieszkował w dziale Sułtanatu. Sugerowanie więc, że JE von Habsburg wziął to na serio jest uwłaczające.

Ależ ja nie mówię o tym, jak Jego Ekscelencja postąpił w Dreamlandzie. Jak wielokrotnie można było to wyczytać z moich wypowiedzi – jestem zdania, że nie powinno być to przedmiotem naszego zainteresowania.

Odnoszę się do wiadomości skonstruowanej tutaj. Na forum Księstwa. Wypowiedzi, w której Jego Ekscelencja tłumaczy się z postępowania, a wręcz przenosi ciężar odpowiedzialności na osobę z Sarmacji. Mogę się oczywiście mylić, ale tego rodzaju reakcja na krytykę, wraz z chłodnym przyjęciem „żartu” na forum Dreamlandu, sugeruje, że jednak coś poszło nie tak jak powinno.

A co do tego, że to jest uwłaczające… Cóż. Chyba tym gorzej dla rzeczonego, że taki po sobie ślad zostawia w Sarmacji, chcąc nie chcąc, liczącym się państwie Mikroświata, nieprawdaż?
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Tomasz von Habsburg 4 gru 2017, o 21:52

Remigiusz L. napisał(a):Jednocześnie chciałbym zauważyć, że moja wypowiedź miała charakter jak najbardziej prywatny i nie stanowiła absolutnie oficjalnego stanowiska władz Starosarmacji.

Jestem absolutnie tego świadomy. Chciałem ukazać jedynie pewną nadinterpretację moich słów poczynioną przez Jego Książęcą Mość - nie przemawiałem jako Marszałek Dworu Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry, aczkolwiek jako osoba prywatna (mam taki zwyczaj odziedziczony po Jego Ekscelencji Danielowi von Wittowi, że kiedy chcę wypowiedzieć się jako osoba pełniąca jakiś urząd, zaznaczam to w podpisie).

anglov napisał(a):Gdy popełnia się jakąś gafę, warto spróbować obrócić to w żart, najwyżej wyjaśnić, co doprowadziło do błędu, nie zaś trwać przy swoim, oskarżając drugą stronę, że to ona jest winna. Jest Wasza Ekscelencja w innej Mikronacji, jako gość, co dodatkowo wzmacnia niestosowność tego zachowania, a też zostawia świadectwo Waszego państwa.

Wydaje mi się, że Wasza Królewska Wysokość opatrznie zrozumiał moje słowa. :) Ja miałem na myśli, że słowa moje (jak i) Jego Ekscelencji Remigiusza Remigiusz Vladimirowicza Lwowskiego von Hochenhaüsera były w zamierzeniu żartobliwe. Mimo braku emotikon na to wskazujących.

anglov napisał(a):Cóż. Chyba tym gorzej dla rzeczonego, że taki po sobie ślad zostawia w Sarmacji, chcąc nie chcąc, liczącym się państwie Mikroświata, nieprawdaż?

Każde v-państwo się "liczy". :D

(-) Tomasz von Habsburg

Postprzez Rihanna 11 gru 2017, o 15:33

Cóż. Niektórzy presji nie wytrzymuja. Presja czasu, presja zawiści, presja kojarzenia. Uciekaj,szybciutko kochany człowieku. Znajdź swoje miejsce w v-świecie!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo