Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[SOBOS] Wdrażanie nowych mieszkańców w życie Księstwa

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: [SOBOS] Wdrażanie nowych mieszkańców w życie Księstwa

Postprzez kaxiu 25 lis 2017, o 01:16

Po tym sercu co dostałem, to zacząłem się zastanawiać, czy JKM jest w grupie, która uważa że, nikt normalny nie czyta OBT, czy co gorsza, nasz władca jest w tej zaburzonej grupie, która zamówiła by prenumeratę... (w ramach powyższych rozważań pomijam jedyny normalny artykuł o pasta di genovese).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Hugo 25 lis 2017, o 10:21

Tak, czytam... każdy artykuł. Każdy :)
Ale też podoba mi się pomysł w ogólności.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez MarcelideBO 25 lis 2017, o 11:27

Uważam, że identycznie jak w realu jest miejsce na Prasę i prasę tak samo w KS powinno być miejsce, które pomieści i dyskusję akademicką i reportaże i komentarze polityczne i satyryczne rysunki. Czy na serio problem aktywności rozwiąże zaoranie Parku i nałożenie dodatkowych kagańców jakościowych i redakcyjnych?

Park Stołeczny był jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziłem i przez które dotarłem do konkretnych instytucji, pokazał mi tak właściwie cały przekrój tematyczny, ale też podsunął pomysł czym mogę się zająć.

I na koniec - czytam te wątki co zrobić i co zmienić, o tej nieradosnej waginie (ma już chyba 100! wypowiedzi) i... żal mi, że tyle energii idzie w gwizdek zamiast w artykuły w tym nieszczęsnym Parku. :roll:
Obrazek
Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Collegium Medicum

Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 25 lis 2017, o 11:37

Marceli de BO napisał(a):I na koniec - czytam te wątki co zrobić i co zmienić, o tej nieradosnej waginie (ma już chyba 100! wypowiedzi) i... żal mi, że tyle energii idzie w gwizdek zamiast w artykuły w tym nieszczęsnym Parku. :roll:

Bo na artykuł to trzeba mieć pomysł. A żeby ponarzekać starczy kilka wolnych minut. ;)
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez MarcelideBO 25 lis 2017, o 12:12

kaxiu napisał(a):
Marceli de BO napisał(a):I na koniec - czytam te wątki co zrobić i co zmienić, o tej nieradosnej waginie (ma już chyba 100! wypowiedzi) i... żal mi, że tyle energii idzie w gwizdek zamiast w artykuły w tym nieszczęsnym Parku. :roll:

Bo na artykuł to trzeba mieć pomysł. A żeby ponarzekać starczy kilka wolnych minut. ;)

Przecież można robić coś konkretnego i bezartykułowo, na FC.
Obrazek

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez LdR 25 lis 2017, o 12:15

kaxiu napisał(a):

Ja w tym miejscu chcę jedną rzecz sprostować, bo choć nikt nie zarzucił mi nic wprost, używając mojego nazwiska, to jako autor nieradosnej waginy czuję się wywołany do tablicy.

Wątek nie był stworzony po to, by narzekać, a po to, by rozruszać. W pierwszym poście zadałem jasne pytanie: co się dzieje? Czy przedłużył się nam sezon ogórkowy czy co się stało z aktywnością? Nie było w tym krytyki (no, może odrobina). "Smutna..." powstała w okresie, gdzie przez kilka dni (!) aktywność na stronie była katastrofalna, nie działo się nic. Osobiści nie pamiętam gorszej zapaści aktywności w Sarmacji niż moment, w którym założyłem ten wątek.

Było to niezbyt eleganckie i dość kontrowersyjne zagranie, ale odrobinę jednak podziałało - bo nawet krytyka narzekania to już jakaś aktywność. Nie twierdzę, że tym wątkiem uratowałem KS w trudnym momencie, bo to tak nie jest - postawiłbym raczej na to, że aktywność wzrosła ostatnio dzięki wyborom i sytuacjom realnym Sarmatów (np. może komuś przestał cieknąć kran i już nie musi latać za hydraulikiem, więc spędza czas w Księstwie?), niż dzięki jednemu, trochę trollującemu wątkowi.

Jednocześnie nie uważam, że wątek forum, który gromadzi 100 wypowiedzi to para puszczona w gwizdek. Poziom dyskusji może być słaby, może niewiele wnosić do życia Sarmatów, ale wierzę, że to, że na stronie Księstwa widać ruch, choćby tak miernej jakości, to też korzyść. Brak ruchu na jakiejkolwiek stronie, która gromadzi społeczność, jest czymś automatycznie budzącym podejrzenia o zamarcie przedsięwzięcia. Nie ma co się łudzić - w Sarmacji panuje pewne zniechęcenie i opadnięcie z sił. Najgorszym co może się stać w takiej sytuacji, to przyzwolenie na ciszę na stronie, która jest swoistą "kropką na i" zapaści.

I dlaczego tak wulgarny wątek? Cóż? Nie wierzyłem, że wypowiedź podobna do poniższej, mogłaby odnieść jakikolwiek efekt. Nie potrzebna była jakość, styl i wartość, a kopniak na rozpęd.

Osoby zgorszone przepraszam.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W temacie dyskusji o prasie: jako Minister Informacji pozwolę sobie opublikować dziś swoją propozycję (idącą dalej, niż zaoranie Parku).
Leszek diuk de Ruth
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez MarcelideBO 25 lis 2017, o 12:27

LdR napisał(a):
kaxiu napisał(a):

Ja w tym miejscu chcę jedną rzecz sprostować, bo choć nikt nie zarzucił mi nic wprost, używając mojego nazwiska, to jako autor nieradosnej waginy czuję się wywołany do tablicy.

Wątek nie był stworzony po to, by narzekać, a po to, by rozruszać. W pierwszym poście zadałem jasne pytanie: co się dzieje? Czy przedłużył się nam sezon ogórkowy czy co się stało z aktywnością? Nie było w tym krytyki (no, może odrobina). "Smutna..." powstała w okresie, gdzie przez kilka dni (!) aktywność na stronie była katastrofalna, nie działo się nic. Osobiści nie pamiętam gorszej zapaści aktywności w Sarmacji niż moment, w którym założyłem ten wątek.

Było to niezbyt eleganckie i dość kontrowersyjne zagranie, ale odrobinę jednak podziałało - bo nawet krytyka narzekania to już jakaś aktywność. Nie twierdzę, że tym wątkiem uratowałem KS w trudnym momencie, bo to tak nie jest - postawiłbym raczej na to, że aktywność wzrosła ostatnio dzięki wyborom i sytuacjom realnym Sarmatów (np. może komuś przestał cieknąć kran i już nie musi latać za hydraulikiem, więc spędza czas w Księstwie?), niż dzięki jednemu, trochę trollującemu wątkowi.

Jednocześnie nie uważam, że wątek forum, który gromadzi 100 wypowiedzi to para puszczona w gwizdek. Poziom dyskusji może być słaby, może niewiele wnosić do życia Sarmatów, ale wierzę, że to, że na stronie Księstwa widać ruch, choćby tak miernej jakości, to też korzyść. Brak ruchu na jakiejkolwiek stronie, która gromadzi społeczność, jest czymś automatycznie budzącym podejrzenia o zamarcie przedsięwzięcia. Nie ma co się łudzić - w Sarmacji panuje pewne zniechęcenie i opadnięcie z sił. Najgorszym co może się stać w takiej sytuacji, to przyzwolenie na ciszę na stronie, która jest swoistą "kropką na i" zapaści.

I dlaczego tak wulgarny wątek? Cóż? Nie wierzyłem, że wypowiedź podobna do poniższej, mogłaby odnieść jakikolwiek efekt. Nie potrzebna była jakość, styl i wartość, a kopniak na rozpęd.

Osoby zgorszone przepraszam.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W temacie dyskusji o prasie: jako Minister Informacji pozwolę sobie opublikować dziś swoją propozycję (idącą dalej, niż zaoranie Parku).

Bo w kategorii special event wątek nieradosnej waginy wygrywa bezdyskusyjnie. Mnie tylko to narzekanie irytuje... :?
Obrazek

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Sierg 29 lis 2017, o 16:37

Udzielanie odpowiedzi w ankiecie jest możliwe do końca miesiąca. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, gorąco zachęcam do wypełnienia.
Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 29 lis 2017, o 19:14

Sierg napisał(a):Udzielanie odpowiedzi w ankiecie jest możliwe do końca miesiąca. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, gorąco zachęcam do wypełnienia.

Pozwoliłem sobie zagłosować. :)
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 7 gru 2017, o 20:44

Czy pojawi się podsumowanie ankiety, czy też już się pojawiło, a ja je przegapiłem?
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo