Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

IES - czy zmiany są potrzebne?

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: IES - czy zmiany są potrzebne?

Postprzez Ricardo 11 wrz 2017, o 16:12

RCA napisał(a): ten chce to, tamten chce tamto, a tamta to w ogóle chce coś innego.

Można to załatwić półdemokratycznie, czyli autor/autorzy przedstawia/przedstawiają wizję i się robi ankietę, czy chcemy, czy też nie, bez możliwości dodawania sugestii przez osoby postronne :mrgreen / albo wybranie x elementów systemu, które zostaną wprowadzone i spierdalando. Brak narzekania, że czegoś nie ma, bo lepszy rydz niż nic.

rybczak napisał(a):Oczywiście, że ktoś kto nie będzie chciał czytać to się tutaj nie odnajdzie. Ale przeczytanie artykułów/poradników wymaga poświęcenia kilku godzin - mało będzie takich, którzy na samym początku zainwestują swój czas nie wiedząc tak naprawdę na co trafili i jak się w to można bawić. Poradniki są potrzebne, ale dla tych, którzy świadomie zdecydują że chcą zostać jeszcze chwilę się rozejrzec. Dla tych, którzy tu poprostu zablądzili należy przygotować lądowisko które ich zatrzyma na dłuższy czas i skłoni do zapoznania się z treścią.

Można przejrzeć x wątków wstecz i sprawdzić jakie pytania były najczęściej zadawane (zakładając że poradniki zostały przeczytane) i zrobić FAQ, aby lepiej wyeksponować potrzebniejsze informacje dla nowych.
(—) Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Rihanna 11 wrz 2017, o 21:31

Super, że dyskusja nad tym tematem ruszyła. Jak zauważył Robert, nie jest to pierwsza tego rodzaju konwersacja. Nie chodzi mi oczywiście o zaoranie IES. Jest to instytucja, która działa od dawna w Sarmacji. Nie jest po prostu odpowiednio dostosowana do dzisiejszych realiów.

Mentoring niegdyś był sympatyczny, ale potem wyszło jak wyszło. Mentorzy niekiedy nie mieli czasu, mało tego - niektórych prawie nie było, a nadal pełnili funkcje. Jeśli nie znajdzie się jakichś pomysł co do tej roli, to po prostu trzeba zamknąć mentoring, albo zrobić listę instytucji i osób które chciałyby wdrażać nowe osoby. Chociaż jak widzimy, nie wiem czy jest to potrzebne skoro nowi są zwyczajnie odławiani z działu powitania.

Instytut powinien zostać odświeżony, informacje w nim zawarte praktyczne, a sposób ich przedstawienia przyjemny. Myślę, że jeśli chodzi o te zagadnienia, to że mną się zgodzicie.
Rihanna mar. Aureliuš-Sedrovski
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Właściciel Pulsu Sarmatów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez Konrad Friedman 11 wrz 2017, o 22:31

Czy od strony technicznej byłoby ciężko napisać takie gufienko wyświetlane na stronie głównej, mające postać messengera na fb? Takie małe okienko po prawej stronie, zamykane i otwierane.

I tam wypisać te wszystkie acziwmenty z Orderu Wschodzącej Gwiazdy. Np "przywitaj się na forum". Dodasz, klikasz że wykonałeś, wtedy skrypt sprawdza czy użytkownik X posiada post na forum, jeżeli tak, zadanie zaliczone i małe powiadomienie. Taka minigierka, poradnik i prowadzenie za rączkę, jednocześnie nie trzeba byłoby tego robić ręcznie na forum (Książę z działem o OWG) ani odsyłać do dziennika praw. Bo DP to taka rzecz, którą powinniśmy mimo wszystko ukrywać przed nowymi tak długo, jak się da. Dla młodego obywatela, nieznajomość prawa szkodzi, ale świadomość istnienia DP szkodzi jeszcze bardziej i powoduje raka.

Te ikonki i linki na czubku FC też dużo nie dają, jak się nimi naspamuje. Część z nich usunąłem, bo jak wizualnie 1/3 forum to zadania "to do", to też bardziej straszy niż zachęca.
Obrazek

/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Ricardo 12 wrz 2017, o 09:50

Konrad Friedman napisał(a):Czy od strony technicznej byłoby ciężko napisać takie gufienko wyświetlane na stronie głównej, mające postać messengera na fb? Takie małe okienko po prawej stronie, zamykane i otwierane.

Znalazło by się u nas paru webmasterów, dla których to pikuś, gdyby im tylko zmienić wymiar dobry :).
(—) Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado
Królestwo Baridasu

Postprzez Rihanna 12 wrz 2017, o 16:34

Konrad Friedman napisał(a): Bo DP to taka rzecz, którą powinniśmy mimo wszystko ukrywać przed nowymi tak długo, jak się da. Dla młodego obywatela, nieznajomość prawa szkodzi, ale świadomość istnienia DP szkodzi jeszcze bardziej i powoduje raka.

Racja, racja. Sama gdy byłam tutaj pierwszy raz to dziennik praw mnie nie fascynował, a wręcz przerażał.
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez Rihanna 14 wrz 2017, o 15:27

Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi. W możliwie najszybszym czasie przedstawię Państwu zmiany jakie nastąpią w IES.
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez Zombiakov 14 wrz 2017, o 23:42

Rihanna napisał(a):Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi. W możliwie najszybszym czasie przedstawię Państwu zmiany jakie nastąpią w IES.

Nie wiem czy to skrót myślowy czy nie. Rozumiałbym raczej, że "w możliwie najszybszym czasie" zostaną przedstawione konkretne propozycje zmian. Najlepiej takie które są do zrobienia od ręki (short term) i bardziej ambitne zamierzenia być może na kolejne miesiące (long term).

I nad tymi konkretnymi propozycjami znowu można by podyskutować. Oczywiście nie bez końca - z jasnym deadlinem na feadback. (oh jak ja lubie tą korpo nowo mowę)
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Dobry Obywatel

Postprzez Rihanna 18 wrz 2017, o 10:23

Zombiakov napisał(a):
Rihanna napisał(a):Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi. W możliwie najszybszym czasie przedstawię Państwu zmiany jakie nastąpią w IES.

Nie wiem czy to skrót myślowy czy nie. Rozumiałbym raczej, że "w możliwie najszybszym czasie" zostaną przedstawione konkretne propozycje zmian. Najlepiej takie które są do zrobienia od ręki (short term) i bardziej ambitne zamierzenia być może na kolejne miesiące (long term).

I nad tymi konkretnymi propozycjami znowu można by podyskutować. Oczywiście nie bez końca - z jasnym deadlinem na feadback. (oh jak ja lubie tą korpo nowo mowę)

Tak, tak konkretne propozycje, które oczywiście będą do przedyskutowania.
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo