Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Do widzenia

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Do widzenia

Postprzez RCA 17 lip 2017, o 11:45

Dzień dobry.

Piętnaście. Tyle lat właśnie mija od dnia, w którym pierwszy raz postawiłem nogę na ziemi Księstwa Sarmacji. Byłem, działałem, znikałem, wracałem. Jak chyba każdy z nas, więc to też nic nadzwyczajnego. Nie różnimy się w zasadzie niczym poza poziomem determinacji i chęci do działania. Różni nas też poziom "wyciąganej" z tego radości.

Wiele osób mi stawiało pytanie — po co się w to bawisz, skoro Cię to już nie bawi? Odpowiedź jest prosta. Bo włożyłem w tę zabawę kupę energii, sił, nerwów, dawało mi to powody do niesamowitej radości, satysfakcji, dawało też ogromnego wkurwa. Dawało, mówiąc najprościej, emocje. No i poza tym to jednak miejsce i idea, na którą miałem wielki wpływ, kształtowałem ją w ciągu mojego 15-letniego pobytu tu. Ostatnia kilkuletnia przerwa spowodowała we mnie wielki głód. Nie czułem go póki dwa lata temu tu nie wróciłem ze smutną wiadomością. Wówczas głód ten dał o sobie znać. Zatem, mimo, że nie planowałem, zostałem i znów się zaangażowałem.

Jestem, byłem i zapewne zawsze będę osobą niewygodną, kontrowersyjną. Umiem podejmować decyzje. Umiem brać na siebie odpowiedzialność. Myślę nieszablonowo. Poszukuję punktów zaczepienia do rozwijania aktywności — nie tylko swojej, ale i innych. Jestem ponad wszystko lojalny. Lojalność oferuję i jej oczekuję. I to zawsze przychodzi przed wszystkim innym. Nie jestem hipokrytą, nie mówię jednego, nie robię drugiego. Myślę szybko, podejmuję decyzje szybko, działam szybko. W mikronacjach, gdzie czas biegnie szybko, to nie jest coś negatywnego. Nie można grać szybko, a myśleć jak w realu. Nie można oczekiwać odwlekania decyzji o wszystkim. Nie można uciekać od odpowiedzialności. Na to nie ma czasu. Często mówię co myślę.

Popełniłem masę błędów. Błędem było wierzyć, że można w Sarmacji wrócić do dobrych zasad, które budowały to społeczeństwo jeszcze kilka lat temu. Błędem było przekonanie, że możliwe jest budowanie cywilizowanego sporu, cywilizowanych dyskusji. Błędem było sądzić, że można wirtualnie drzeć koty, a realnie pójść na piwo i zjeść świniaka na zjeździe. Przyznaję się. Te czasy minęły. Przyznaję się do błędu, byłem naiwny. Naiwnie wierzyłem, że będę tu już zawsze się dobrze bawił. Błędem było znów mówić, że chciałbym zasiąść na sarmackim tronie. Błędem było sądzić, że skoro ja kieruję się starymi zasadami (netykieta, tajemnica korespondencji, itd.) to inni też będą.

Za błędy trzeba przepraszać, zatem przepraszam. Za wszystkie.

Błędy trzeba też możliwie prędko naprawiać. Za kilka chwil padną tu i ówdzie komentarze: "który to już raz", "znów?!" itd. Niech padają. Niektórzy z Was się uradują. Skutecznie mnie z Sarmacji wypchnęliście. Ufam, że odczujecie teraz ulgę i satysfakcję. Składam rezygnację z pełnionych funkcji: Marszałka Sejmu Wielkiego, redaktora GAP, newsmana w Odolanisie. Całkowicie wycofuję się z walki politycznej. Nie będę się ubiegał o jakiekolwiek stanowiska w Sarmacji. Nie sam z siebie, nie poświęcając swój czas, nie dążąc do tego w imię własnej ambicji. Nie będę walczył o Tron. Nie chcę bowiem dzielić, a wolę łączyć. Może kiedyś ktoś to zrozumie i pokaże to innym. Nie będę aktywnie w życiu Sarmacji uczestniczył. Nie jest warte moich nerwów, energii, i zaangażowania kopanie się z chamstwem, hipokryzją, tumiwisizmem i powszechnym przekonaniem o życiu w raju.

Do widzenia. Czekan out.

Obrazek
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Do widzenia

Postprzez anglov 17 lip 2017, o 12:05

Zostaniesz przeze mnie zapamiętany jako kłamca, manipulator, a przede wszystkim sk*****l.

Mimo wszystko życzę powodzenia w realu.
Ostatnio edytowano 17 lip 2017, o 13:03 przez anglov, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez OvS 17 lip 2017, o 12:32

Grubo.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Walerian von Moscow 17 lip 2017, o 12:39

Żegnaj Roberciku ja bynajmniej nie będę tęsknić :)
Prezes Zakonu Pastafariańskiego
Walerian von Moscow

Postprzez ДЯIП 17 lip 2017, o 13:03

Nie wiem jak na to odpowiedzieć... ale Żegnaj, miłego Reala.
Walerian von Moscow napisał(a):Żegnaj Roberciku ja bynajmniej nie będę tęsknić :)

trochę powagi....
Obrazek
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Julian FER 17 lip 2017, o 13:41

Prześwietny Hrabio,

życie jest ciężkie i każdemu z nas zdarza się wdepnąć innemu Sarmacie na odcisk lub oberwać od innego, ale żeby tak od razu do wiedzenia! Biorąc wszystko pod uwagę oraz wkład pracy, który przysporzył naszemu krajowi wiele dobrego rzec mogę, że szkoda. Mimo różnicy poglądów oraz innej oceny wielu zdarzeń będzie mi tu Hrabiego brakowało :(

Życzę wszystkiego najlepszego.

Z poważaniem
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 17 lip 2017, o 13:53

Szkoda że Jegomość Hrabia odchodzi. Dzięki Panu (między innymi) stawiałem tutaj na sarmackiej ziemi swoje pierwsze kroki. Pozdrawiam i życzę szczęścia w realu lub w innych v-państwach.
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Carmen Laurent 17 lip 2017, o 13:59

Wróci, oni zawsze wracają :|
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Prefekt Generalny KS
Prefektura Sarmacji
Królestwo Teutonii

Postprzez Kristian Arped 17 lip 2017, o 16:03

Ja, mimo wszystko, będę tęsknił. Robert to jedna z osób, które swoją silną osobowością budowy budowały Księstwo.

Czekam, aż wrócisz po przerwie i znów będziemy mogli się podpierać w Sejmie. :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Obrazek

K+N+B 2017
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Hohenzollern 17 lip 2017, o 18:51

Do widzenia!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek