Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytaj o gospodarkę!

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Zapytaj o gospodarkę!

Postprzez MAP 23 wrz 2015, o 12:37

Kochani Sarmaci,

Część z Was zapewne wie, że od kilku dni próbuję uzyskać od posła Daleka Caano of Skaro odpowiedź na pytanie o jego sposób na szybkie zapewnienie Księstwu systemu gospodarczego. Zgodnie z jego słowami wypowiedzianymi w trakcie kampanii wyborczej:

RCA napisał(a):"Siłą Sarmacji była też gospodarka. I nie dajcie sobie wmówić, że to jest nierealne, nie dajcie sobie wmówić, że nie może być tak, że możemy symulować gospodarkę, choćby w najprostszy sposób, choćby zaczynając od podstawowych elementów takich jak wytwórstwo jedzenia. To jest wszystko możliwe, to jest wszystko do zrobienia. Oczywiście, trzeba skonsultować się z naczelną izbą architektury. Oczywiście trzeba współpracować z tymi, którzy kod piszą, nieważne z jakiej frakcji oni są i trzeba postawić na to, żeby Sarmacja się rozwijała"

Słowa te pochodzą z filmu zamieszczonego w tym artykule. Jak widzicie - możliwość odtwarzania tego filmu została ograniczona przez Posła RCA.

W związku z tym, że Poseł RCA unika odpowiedzi na moje pytanie jak ognia, proszę Was, Kochani Sarmaci o wsparcie. Wyślijcie do Pana Posła list przez Pocztę Konną w DSG z pytaniem o receptę na system gospodarczy. Proponuję, żebyście umieścili treść listu w niniejszym wątku, oraz poinformowali Pana Posła o wysłaniu takiego listu na Ćwirku, oznaczając Pana Posła oraz dodając tag #PytamOSystem, np "@RCA #PytamOSystem i uprzejmie proszę o odpowiedź".

Być może Pan Poseł zna sposób na zapewnienie Sarmacji systemu gospodarczego. Straszliwym marnotrawstwem byłoby, gdybyśmy z tego sposobu nie skorzystali.

Treść mojego listu:

MAP napisał(a):Panie Pośle,

Ponawiam uprzejmą prośbę o rozwinięcie Pańskich słów dotyczących systemu, wypowiedzianych w trakcie kampanii wyborczej. Jeśli według Pana Posła możliwe jest zapewnienie Sarmacji podstawowych funkcjonalności systemu gospodarczego uprzejmie proszę o podzielenie się receptą. Byloby strasznym marnotrawstwem, gdybyśmy nie skorzystali z Pańskiej metody.

Pozdrawiam,
Mikołaj diuk-hrabia Torped, król-senior Baridau
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zapytaj o gospodarkę!

Postprzez MAP 23 wrz 2015, o 12:46

Otrzymałem odpowiedź od Pana Posła, w której odmawia odpowiedzi na pytanie, zakazuje mi kontaktowania się z nim przez pocztę w DSG, oraz twierdzi, że dyskusja o systemi gospodarczym jest jałowa.

Obywatelu, zapytaj o gospodarkę.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 wrz 2015, o 12:46

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Drogi Panie, drodzy państwo naśladowcy. Wszelkich informacji związanych z pomysłami na ożywienie i zbudowanie gospodarki udzielę przy okazji zgłaszanych w Sejmie projektów tejże dotyczących.

Pytania kierowane do mnie będę skrupulatnie zbierał i jak tylko zakończę pracę nad propozycjami udzielę na nie odpowiedzi. Nie później, nie wcześniej. Podstawowe informacje, o które w tym momencie padają pytania, zawarłem w dyskusjach w Sejmie poprzedniej kadencji.

Pozdrawiam serdecznie,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 wrz 2015, o 12:48

MAP napisał(a):Otrzymałem odpowiedź od Pana Posła, w której odmawia odpowiedzi na pytanie, zakazuje mi kontaktowania się z nim przez pocztę w DSG, oraz twierdzi, że dyskusja o systemi gospodarczym jest jałowa.

Jest Pan kłamcą.
Napisałem, że nie życzę sobie kontaktu od Pana - bo "Nie mam przyjemności toczyć z Tobą jalowych debat."
Nie napisałem, że rozmowa o gospodarce jest takową.

Jak tylko się takowa toczyć będzie, a ja będę gotowy przedstawić swoje pomysły i projekty, uczynię to :) Nie wcześniej, nie później.

XoXo

Postprzez Gauleiter Kakulski 23 wrz 2015, o 12:51

Niech będzie, otwieram publiczną debatę o gospodarce.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez MAP 23 wrz 2015, o 12:55

Nalegam, w nagraniu padają stwierdzenia kategoryczne, że jest możliwe, że da się. Więc pomysły już są.
Będę pytał o to codziennie.

Ta dyskusja nie jest jałowa, dotyczy największej bolączki związane z systemem - JAK go uzyskać bez realnych pieniędzy.

Zwracał uwagę Pan Poseł, żeby należycie go tytułować - proszę się do mnie zwracać per Jaśnie Oświecony-Prześwietny, albo Wasza Królewska Wysokość. Wg. uznania.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MAP 23 wrz 2015, o 13:03

Panie Pośle,

Dlaczego ograniczył Pan możliwość odtwarzania nagrania, do którego się odnoszę? Czy wycofuje się Pan z lub wstydzi się wypowiedzianych w tym nagraniu słów?
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Albert 23 wrz 2015, o 17:27

Tak, zgadzam się. Absolutna racja została przekazana w tymże apelu. Panie RCA, toż to faszyzm!
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez Zombiakov 23 wrz 2015, o 18:55

Gauleiter Kakulski napisał(a):Niech będzie, otwieram publiczną debatę o gospodarce.

Legenda głosi, że są pewne założenia na których bazuje NIA.
Żeby taką debatę prowadzić przydałoby się znać ich zarys.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Powrót do Polityka, zagranica