Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Program Partnerstwo

Postprzez M. Kawowy 6 mar 2014, o 16:23

Paweł Zanik napisał(a):Wasz Mość może mi podać 1500 podręczników i niech mi Wasz Mość wierzy, ale mam tendencję do podcierania się podręcznikami akademickimi czy tam tymi szkolnymi. Jestem pragmatykiem, więc proszę bardzo - niech Wielmożne Państwo się wykaże swą mądrością. Może się czegoś nauczę od takich tuz naukowych.


Ależ wierzę Panu! Sam się zresztą już wcześniej domyśliłem. A pragmatyzm i ignorancja to mimo wszystko nie są synonimy. Co się zaś tyczy podanego wzoru to limes takiej funkcji przy c dążącym do nieskończoności równa się nieskończoności. Innymi słowy: wartości, jakie ta funkcja przyjmuje różnią się od nieskończoności dowolnie mało, a argumenty leżą dostatecznie blisko.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
M. Kawowy
 

Dzielenie przez 0

Postprzez Kwazi 6 mar 2014, o 16:41

Paweł Zanik napisał(a):Niech Pan udowodni, że owe równanie jest prawdziwe, bo symbole po obu stronach znaku równa się też mogę sobie powstawiać.

Ścisły dowód wymagałby ode mnie napisania pewnego wprowadzenia, które - w najlepszym wypadku - przybrałoby formę kilku obszernych wykładów z analizy matematycznej, dlatego przedstawię dowód intuicyjny:

Będę dzielił liczbę 1 przez coraz mniejsze ułamki dziesiętne (0.1, 0.01, 0.001...).
Proszę zwrócić uwagę na pewną prawidłowość tych ilorazów:
1 / 0.1 = 10
1 / 0.01 = 100
1 / 0.001 = 1000
1 / 0.0001 = 10000
1 / 0.00001 = 100000
1 / 0.000001 = 1000000

Im przez mniejszą (bliższą zeru) liczbę dzielę, tym większy wynik otrzymuję.
Innymi słowy - kiedy dzielnik zmierza do zera, to iloraz zmierza do nieskończoności.

W granicznym przypadku dzielnikiem jest zero, a wynikiem - nieskończoność.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Program Partnerstwo

Postprzez ojebejbe 6 mar 2014, o 17:03

PornoBotka napisał(a):Uh Skoczylasa miałem raz na zastępstwie. Czuje się taki fajny <3


Miałem zastępstwo z jednym i drugim, a na dodatek S. był podczas egzaminu z AM1.1 Ha!

M. Kawowy napisał(a):Polecam: M. Gewert, Z. Skoczylas "Analiza matematyczna 1. Definicje, twierdzenia, wzory".


Kiedy słyszę jak ktoś poleca Gewerta/Skoczylasa to zastanawiam się czy przypadkiem nie przekręcił nazwisk Krysicki/Włodarski.

Kwazi napisał(a):Twoje dane są aktualne, ale nie uwzględniają niuansów z obszernego tematu "Teutońskie jednostki samorządu terytorialnego vs podział administracyjny KT" (podpowiem, że jednostka samorządu terytorialnego ma osobowość prawną, a jednostka administracyjna - nie koniecznie).


Czy chodzi tutaj po prostu o podział na cztery jednostki samorządowe, czyli CM Srebrny Róg, KM Złoty Gród, Ligę Miast Starosarmackich systemowo reprezentowaną przez Zielny i Ligę Miast Złotego Brzasku systemowo jako Auterra? Z drugiej strony podział administracyjny obejmujący tereny historyczne, czyli m.in. Hrabstwo Loardii ze stolicą w Auterrze, Baronię Slavia ze stolicą w CM SR, Baronię Enderasja z siedzibą w Margon (które nie jest miejscowością w rozumieniu systemowym, jest jednak częścią Ligi Miast Starosarmackich), Nową Teutonię, Księstwo Awii (Ab'Dorst) etc. etc. ?

Nie jestem pewien co do tego jakie krainy się w tym podziale uwzględnia. Wyspa Rarogonia jest częścią Slavii, a Rantochia przed włączeniem jej do CM SR była po prostu wsią, prawda?

W sumie podział administracyjny sprowadza się do Slavii, Enderasji, Loardi, Awii i Nowej Teutonii (czy Awia i Nowa Teutonia uznawane są za jedną jednostkę)?

Jak bardzo nie mam racji? :)

Nie pamiętam jakie miasta dokładnie wchodzą w skład Lig, ale zakładam, że podział administracyjny oparty jest o te miejscowości.

Kwazi napisał(a):W granicznym przypadku dzielnikiem jest zero, a wynikiem - nieskończoność.

Q.E.D., Bitch!
Bartosz von Thorn-Mackiewicz herbu Piękne Życie
Hrabia Księstwa Sarmacji
Cham, Menda Y Kanalia


„Nie ważne, aby zwyciężyć! Ważne, aby iść po trupach!”
~Kwazi

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez Paweł Zanik 6 mar 2014, o 17:21

A już chciałem się spytać, co to za ułamek 000,1, ale widzę, że się Pan poprawił.

Im przez mniejszą (bliższą zeru) liczbę dzielę, tym większy wynik otrzymuję.


Z tym twierdzeniem się zgodzę.

Innymi słowy - kiedy dzielnik zmierza do zera, to iloraz zmierza do nieskończoności.


No i co z tego? Zmierza, a nie jest zerem.

W granicznym przypadku dzielnikiem jest zero, a wynikiem - nieskończoność.


Panie, dla mnie nieskończoność nie jest liczbą, tylko symbolem ustalonym przez masonerię, którego będą bronić po wsze czasy. Nie jestem socjalistą, który wierzy w jakąś nieskończoność, bo jeżeli bym w nią uwierzył, to musiałbym uwierzyć w to, że człowiek jest nieśmiertelny. Istota nieskończoności jest masońską brednią wygłaszaną na uniwersytetach, których fundamenty są mocno powiązane z pewną siłą, która ma trwać wiecznie.

Jeżeli weźmiemy, że symbol nieskończoności jest liczbą, której nikt nie widział, czyli u podstaw już zakładamy, że bierzemy pod rozważania coś, co nie istnieje, czyli tak naprawdę badamy materię tak bezsensowną, że to się w głowie nie mieści. Tylko socjaliści mogą Was tego uczyć, że człowiek, który będzie pracował za 1/10 wynagrodzenia może otrzymać mniej od tego, co będzie otrzymywał 1/100 tego samego wynagrodzenia podstawowego i w wyniku tego doprowadzamy do sławetnego twierdzenia, że im mniejszy współczynnik pracy, tym wyższe otrzymujesz wynagrodzenie. Brawo Panowie, ale mnie do tego nie zachęcajcie, bo to są herezje, które stosuje się w praktyce.
(-) Paweł Zanik

-Redaktor Naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-ex-Redaktor "Królewskich Indagacji"
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Program Partnerstwo

Postprzez Kwazi 6 mar 2014, o 17:49

ojebejbe napisał(a):
Kwazi napisał(a):Twoje dane są aktualne, ale nie uwzględniają niuansów z obszernego tematu "Teutońskie jednostki samorządu terytorialnego vs podział administracyjny KT" (podpowiem, że jednostka samorządu terytorialnego ma osobowość prawną, a jednostka administracyjna - nie koniecznie).

Czy chodzi tutaj po prostu o podział na cztery jednostki samorządowe, czyli CM Srebrny Róg, KM Złoty Gród, Ligę Miast Starosarmackich systemowo reprezentowaną przez Zielny i Ligę Miast Złotego Brzasku systemowo jako Auterra?

Nie. To jest jedynie lista teutońskich jednostek samorządu terytorialnego, które na stronach KS wyglądają tak, jak wyglądają, przez ubóstwo i prostotę DSG.

ojebejbe napisał(a):Z drugiej strony podział administracyjny obejmujący tereny historyczne, czyli m.in. Hrabstwo Loardii ze stolicą w Auterrze, Baronię Slavia ze stolicą w CM SR, Baronię Enderasja z siedzibą w Margon (które nie jest miejscowością w rozumieniu systemowym, jest jednak częścią Ligi Miast Starosarmackich), Nową Teutonię, Księstwo Awii (Ab'Dorst) etc. etc. ?

Cieplej.

Zanim jednak dokładnie wyjaśnię o co chodzi - sprostuję, że Slavia i Enderasja od czasów mojego drugiego namiestnictwa w Marchii Teutońskiej były już Hrabstwami, a nie Baroniami.
http://prawo.sarmacja.org/akt,3653.html
Wcześniej - jako Baronie - były jedynie jednostkami porządkowo-administracyjnymi w MT, podczas gdy prawa samorządów miały wyłącznie miejscowości.

Dopiero 6 czerwca 2009, na mocy N-tej nowelizacji słynnej UKoKKiS, której celem była konsolidacja sarmackich samorządów, stały się jednostkami samorządu terytorialnego z osobowością prawną.

Ta nowelizacja była tak pokrętnie napisana, żeby miejscowości tracące prawa samorządu nadal istniały i "czuły się" jak dawne samorządy, podczas gdy formalnie zostały one zgrupowane w powiaty (które jako całość miały osobowość prawną), a faktycznie prawa samorządu zostały przeniesione na stolice powiatów (siedziby władz).

W Marchii Teutońskiej grupowanie odbyło się według granic historycznych (Powiat SR - Slavia, Powiat Margon - Enderasja, Powiat Auterra - Loardia).

ojebejbe napisał(a):W sumie podział administracyjny sprowadza się do Slavii, Enderasji, Loardi, Awii i Nowej Teutonii (czy Awia i Nowa Teutonia uznawane są za jedną jednostkę)?

Dokładnie tak! Przy czym prawo zjednoczonej Teutonii nigdy formalnie nie określiło statusu Awii. Na pewno jej stolica - Ab'Dorst - miała przez pewien czas prawa samorządu. Potem Awia uległa katastrofie naturalnej (rok temu została zatopiona). Obecnie mamy 4 obszary historyczno-porządkowo-administracyjne, bez osobowości prawnej.

ojebejbe napisał(a):Wyspa Rarogonia jest częścią Slavii, a Rantochia przed włączeniem jej do CM SR była po prostu wsią, prawda?

Tak - Rarogonia jest w całości przynależna do Slavii (krainy historycznej) i obszaru administracyjnego CMS Srebrnego Rogu.
Na jej terenie znajdują się: dawna wieś Rantochia oraz - przeniesione z zatopionej Awii - miasto Ab'Dorst. Obydwie miejscowości należy obecnie traktować jako dzielnice Srebrnego Rogu.

ojebejbe napisał(a):Jak bardzo nie mam racji? :)

Jest lepiej niż się spodziewałem.

ojebejbe napisał(a):Nie pamiętam jakie miasta dokładnie wchodzą w skład Lig, ale zakładam, że podział administracyjny oparty jest o te miejscowości.

http://prawo.sarmacja.org/akt,5430.html

W skrócie można powiedzieć, że w KT występują następujące relacje samorząd - obszar administracyjny:
  • CM Srebrny Róg - Slavia (bez Zielnyboru),
  • KM Złoty Gród - Nowa Teutonia,
  • Liga Miast Saroteutońskich - Enderasja + Zielnybor,
  • Liga Miast Złotego Brzasku - Loardia.
(proszę oprawić to w ramkę i wykuć na pamięć)
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez Iontz 6 mar 2014, o 18:02

Jeżeli weźmiemy, że symbol nieskończoności jest liczbą, której nikt nie widział, czyli u podstaw już zakładamy, że bierzemy pod rozważania coś, co nie istnieje, czyli tak naprawdę badamy materię tak bezsensowną, że to się w głowie nie mieści.


A funkcję pan kiedyś widział? Albo zbiór? Albo liczbę zespoloną? Albo zero? Albo w ogóle jakąś liczbę? Co to jest liczba?
Mateusz von Lichtenstein–Iontz
Obrazek

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Iontz
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez Kwazi 6 mar 2014, o 18:05

Paweł Zanik napisał(a):Panie, dla mnie nieskończoność nie jest liczbą, tylko symbolem...

Bardzo dobrze! Dla wszystkich matematyków nieskończoność nie jest liczbą tylko właśnie symbolem.

Gdyby Pan przeczytał artykuł na Wiki, do którego dałem link, to wiedziałby Pan, że zbiór ℝ* (którego dotyczy mój wywód) składa się z liczb rzeczywistych oraz z symbolu nieskończoności.

ℝ* = ℝ + {nieskończoność}

Paweł Zanik napisał(a):Nie jestem socjalistą, który wierzy w jakąś nieskończoność, bo jeżeli bym w nią uwierzył, to musiałbym uwierzyć w to, że człowiek jest nieśmiertelny.

Czyli wszyscy matematycy muszą wierzyć w nieśmiertelność człowieka?

Ja osobiście wierzę wyłącznie w nieśmiertelność ludzkiej duszy.
Ale żeby w to uwierzyć, trzeba wcześniej wierzyć w istnienie duszy.
A jeszcze wcześniej - posiadać rozum.

Pozdrawiam ;)
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez ojebejbe 6 mar 2014, o 18:11

A to już teoria mnogości, przeliczalność i moc zbiorów, liczby kardynalne. Takietam. Nie ma co się przejmować aksjomatami, nieskończoność to wymysł Reptilian i Iluminatów!

Niemniej taka liczba pi. Niewymierna, przestępna. Nie da się jej przedstawić przy użyciu liczb całkowitych, działań arytmetycznych, ułamków, potęg i pierwiastków w skończonym zapisie. No skoro nie da się w skończony, to…

Rozwinięcie dziesiętne pi jest ineskończone i nieokresowe, a to oznacza że jeśli traktować kolejne cyfry po przecinku jako np. opis koloru piksela w obrazie określonej wielkości, to przesuwając się coraz dalej w rozwinięciu w końcu trafimy na taki układ cyfr, który tak opisze piksele, że na obrazie powstanie obraz twarzy twojej mamy, albo kanapka, nawet trafi się na rysunek penisa! Fajnie, nie?


Swoją drogą, mogliście słyszeć o jednostkach Plancka, a w szczególności czasie Plancka. Tylko czy ktoś z Was zastanawiał się nad konsekwencją istnienia najmniejszej jednostki czasu, która ma sens fizyczny? Jest taki okres czasu, który ma skończoną wartość. Nie da się go dzielić i skracać. Mówiąc prościej, czas jest skwantowany? Skoro czas nie jest ciągły... Na niezłym sprzęcie musi ta symulacja lecieć, jeden takt procka trwa tylko 5,39e-44 sekundy.
Ostatnio edytowano 6 mar 2014, o 18:33 przez ojebejbe, łącznie edytowano 2 razy
Bartosz von Thorn-Mackiewicz herbu Piękne Życie
Hrabia Księstwa Sarmacji
Cham, Menda Y Kanalia


„Nie ważne, aby zwyciężyć! Ważne, aby iść po trupach!”
~Kwazi

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez Iontz 6 mar 2014, o 18:26

ojebejbe napisał(a):Niemniej taka liczba pi. Niewymierna, przestępna. Nie da się jej przedstawić przy użyciu liczb całkowitych, działań arytmetycznych, ułamków, potęg i pierwiastków w skończonym zapisie. No skoro nie da się w skończony, to…


A to jest jeszcze ciekawsze. To co tu przedstawiłeś to rozumowanie oparte o zasadę wyłączonego środka, podstawowe twierdzenie logiki klasycznej. A to tylko jedno z możliwych podejść do tematu. Są inne, jak np. intuicjonizm. Niektórzy matematycy odrzucają istnienie liczb niewymiernych i właśnie nieskończoności ;-)

Dlatego przy rozmowie o matematyce trzeba najpierw ustalić wspólny zestaw pojęć.
Mateusz von Lichtenstein–Iontz
Obrazek

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Iontz
 

Re: Program Partnerstwo [Watek wydzielony]

Postprzez Kwazi 6 mar 2014, o 18:35

Iontz napisał(a):Dlatego przy rozmowie o matematyce trzeba najpierw ustalić wspólny zestaw pojęć.

Wielki Mistrz mojej loży zabronił ujawniania pojęć matematycznych osobom niewtajemniczonym.

Ale niewierzącym w nieskończoność zawsze można zadać prozaiczne pytanie:
Jaka jest ostatnia liczba naturalna?
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron