Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana art. 44 KS — podpisy

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Zmiana art. 44 KS — podpisy

Postprzez piwniczak 7 sty 2014, o 23:18

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Ponawiam propozycje: Mogę złożyć jako projekt poselski. Pomysł Miszy takoż tam umieścić można (chociaż potrzebna byłaby opinia NIA). Zresztą co tam. Jak będę miał chwilę to napiszę propozycję projektu.

A nie można w tytułach dopisywać kwalifikatorów wiekowych, opartych choćby na znanym PEGI, umieszczonych w kwadratowych nawiasach? [+16] Bleblu bleblu
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 7 sty 2014, o 23:21

Jakie są skutki/ działanie wyżej wymienionych przepisów odnośnie - przykładowo artykułów satyrycznych, literackich etc... Jaka jest klasyfikacja danych kategorii. Na jakim poziomie w jakich kategoriach funkcjonariusz publiczny powinien reagować?Czy nie warto pewnych sformuowań, jaki paragrafu zaznaczyć że są do wew dyretktyw i innych zarządzeń ?
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 18 lut 2014, o 23:10

Tja, sporo osób obecnego kształtu ustawy o wulgaryzmach nie popiera i uważa, że wystarczy „złoty środek”, a podpisać nie podpisał nikt oprócz ATW. Come on...

System zgłoszeń byłby fajny, ale ktoś musiałby się zająć informatyczną implementacją tego. Więc wydaje mi się, że najbardziej optymalnym będzie powrót do poprzedniego kształtu tego przepisu. Pod warunkiem, że ktoś to zgłosi w Sejmie albo ktoś to podpisze.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Iontz 18 lut 2014, o 23:25

To ja też mogę podpisać.

(—) Mateusz vL-I
Mateusz von Lichtenstein–Iontz
Obrazek

Obrazek
Iontz

Postprzez ojebejbe 18 lut 2014, o 23:51

Karo przypomniała mi o tej dyskusji i tak czytając argumenty poprzedników — czy target KS zmienia się w stronę przedszkola i bezstresowego wychowania.

Dla mnie „rażące i uporczywe” intuicyjnie przekłada się na „ale tak serio, szczerze. przeginanie pauki trochę, c'nie?”. Obecny zapis WYMUSZA, jeśli Prefektura chce być konsekwentna, interwencję w KAŻDYM przypadku użycia wulgaryzmu. Doprowadza to do wielu kuriozalnych sytuacji, których mieliśmy w Sarmacji aż nadto. Chociażby z 2006 roku (prawo inne, ale nie to jest istotą) — RCA publikując długi tekst na LDKS metodą Kopiego-Pejsta, nie wygwiazdkowuje słowa wulgarnego. Rażące i uporczywe użycie? No nie. Znacząco obniża poziom dyskusji? No nie.
https://groups.yahoo.com/neo/groups/sar ... ics/132280

Dodanie „rażąco i uporczywie” może i jest odejściem w stronę przepisów, które wymagają interpretacji i uwzględnienia kontekstu. Zmiana kosmetyczna, a pozwala uniknąć tzw. kłótni o dupę, które to kłótnie w Sarmacji toczą się od co najmniej 8 lat. Powinien decydować kontekst, a nie to czy wyraz jest FORMALNIE uznany za wulgarny.

Nie dajmy się zwariować. Największy problem to ludzie, którzy ewidentnie przeginają, a druga strona chcąc być konsekwentną — niewiele może zrobić. No heloł, ogarnijcie się i zluzujcie poślady. W grupie 20-30 osób, które tworzą tę grupę dobrowolnie, PRZEDE wszystkim powinny działać zasady „ziomek, nie przeginaj” — po co się czarować i bawić w najbardziej żałosny rodzaj trollowania innych. Całkowite zakazywanie wulgaryzmów — hipokryzja.

Im więcej nad tym tematem będziemy dyskutowali, tym bardziej sobie zaszkodzimy. Ile czasu spędzemy nad kłóceniem się o najzwyklejszą w świecie dupę. Ogarnijcie się i nie zje… psujcie innym zabawy. Poziom dyskusji i chlew na forum…pf. Wiecie co robicie, Hipolicie.

Podpisuję się oczywiście, bo pewnych limesów nie powinno się wyznaczać.

Tagowanie wątków różnymi [+16], Pegi etc., mam nadzieję słusznie, uznaję za wyborny dowcip.
Bartosz von Thorn-Mackiewicz herbu Piękne Życie
Hrabia Księstwa Sarmacji
Cham, Menda Y Kanalia

„Nie ważne, aby zwyciężyć! Ważne, aby iść po trupach!”
~Kwazi

Postprzez Gauleiter Kakulski 19 lut 2014, o 00:12

W imieniu własnym oraz Kolektywu Prezydenckiego Republiki Scholandzkiej - popieram.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez PTR 19 lut 2014, o 15:03

ojebejbe napisał(a):Tagowanie wątków różnymi [+16], Pegi etc., mam nadzieję słusznie, uznaję za wyborny dowcip.

Wydaje mi się, że tu działa zasada Poego.

Postprzez PTR 19 lut 2014, o 16:07

A, skoro już tu jestem - podpisuję.

Postprzez Tomasz Liberi 19 lut 2014, o 21:18

(-) Tomasz Liberi
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 20 lut 2014, o 02:25

W ogólności - nie popieram bez odpowiednich zapisów dot. chociażby tagowania i wdrożenia systemowych rozwiązań. Choć nie jestem zadowolony z obecnego kształtu poprawki, to mimo wszystko, zważając na ostatnie wydarzenia, moja wypowiedź nie może być zakończonym niczym innym jak:

Podpisuję.

Aha i zapomniałem dodać – żałuję, że JKW nie wywiązał się z danego słowa odnośnie przedstawienia tegoż projektu (odpowiednio dopracowanego) Sejmowi. Zapobiegłoby to wielu niepotrzebnym działaniom prefektury, które ta powinna wykonywać, aby prawidłowo sprawować swoje obowiązki.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica