Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nie przenoście nam wyborów na niedzielę

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Nie przenoście nam wyborów na niedzielę

Postprzez ojebejbe 13 lut 2014, o 11:32

Ale heca.

O ile rozumiem, to JKW Jan Hochwander okazał się być trochę śpioszkiem i przespał ogloszenie listy wyborczej do Sejmu. KW NSZZ Stanwyjątkowy masowo wycofuje zgody na kandydowanie, niektórzy próbują wycofać całą listę.

Ordynacja wyborcza nie przewiduje sytuacji w której kandydatów jest mniej niż miejsc w Sejmie. Czyżby KW NSZZ Moderacja próbuje podciągnąć tę sytuację pod paragraf o przypadku wyjątkowym.

Skoro lista wyborcza już została ogłoszona, a kandydaci KW NSZZ Banicja powycofywali zgody — czy nie powinny odbyć się normalne wybory, kandydaci z feralnej listy (zgodnie z ustawą) nie będą brani pod uwagę przy przyznawaniu mandatów. Mielibyśmy wtedy czterech posłów i trzy wakaty — co kwalifikowałoby się pod wybory uzupełniające.

Ja wiem, że rozsądek i w ogóle, ale czy powyższa sytuacja (z wyborami uzupełniającymi) jest prawnie dopuszczalna.

Książ-Emeryt śpi za długo, Miłościwie Nam Panujący po raz kolejny udowadnia, że ostatnia chwila jest be i kolejny raz (drugi, po zarządzeniu wyborów ok. 10 rano) wstaje skoro świt.

Huehue.
Bartosz von Thorn-Mackiewicz herbu Piękne Życie
Hrabia Księstwa Sarmacji
Cham, Menda Y Kanalia

„Nie ważne, aby zwyciężyć! Ważne, aby iść po trupach!”
~Kwazi

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Nie przenoście nam wyborów na niedzielę

Postprzez Helwetyk 13 lut 2014, o 12:38

Jestem na etapie końcowej realizacji wielu wyjątkowo czasochłonnych zleceń (klasyczny przypadek realiozy). To, że nie wyraziłem zgody na kandydowanie w terminie, jest oczywiście moją i wyłącznie moją winą. Źle zapamiętałem daty. Miałem wczoraj pierwszy od dawna wolny wieczór, więc skorzystałem z okazji i wyszedłem odwiedzić znajomych. To tak tytułem wprowadzenia…

ojebejbe napisał(a):Ja wiem, że rozsądek i w ogóle, ale czy powyższa sytuacja (z wyborami uzupełniającymi) jest prawnie dopuszczalna.

Ordynacja wyborcza stanowi, że „w wyborach do Sejmu obywatel oddaje głos na jedną z list kandydatów, wskazując na niej co najmniej jednego kandydata, albo oddaje głos pusty”. Nie ma możliwości, aby odbyło się głosowanie (pomińmy na tym etapie jego zasadność…), podczas którego wyborca ma do wyboru tylko jedną listę. To jest sytuacja uregulowana w ustawie.

To, że została zgłoszona tylko jedna lista, nie jest sytuacją uregulowaną w ustawie; czy by ująć sprawę inaczej, przepisy stanowią, że w takiej sytuacji „[w przypadkach nieuregulowanych w ustawie] rozstrzyga Książęca Komisja Wyborcza” (nawiasem pisząc, niepowołana). Liczymy na to, że termin zostanie przedłużony tak, byśmy mogli wyrazić niezbędne zgody i wystartować w komplecie. Chcemy zaproponować plan daleko idących reform; do tego potrzebujemy potencjalnej możliwości zdobycia wymaganej większości w Sejmie.

Jak jest, każdy widzi.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Rihanna 13 lut 2014, o 14:00

Chore
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hugo 13 lut 2014, o 14:18

I oczywiście zawsze jest to winna innych Piotrze Mikołaju. Zgłaszanie na ostatnią chwilę listy i niezłożenie zgody przez zgłaszającego listę, Twoje spóźnienie, to moja wina.

Niepowołanie KKW - kiedy miałem powolać KKW, której skład "w możliwie pełny sposób odzwierciedlał, odpowiednio, listy kandydatów w wyborach do Sejmu"? W poniedziałek, wtorek?
Co do "wyrozumiałości":
viewtopic.php?f=308&t=7521 - ogłoszenie stanowi, że termin zgłaszania o północy z 27 na 28 lipca 2012 roku, a już o 00:46 zamykasz listy viewtopic.php?f=308&t=7521&start=10#p75874

Zgłaszanie pewnikiem przedłużę, ale może też spójrzcie w lustro i napiszcie otwarcie, że spartoliliście, a nie - szukacie we mnie winy za wszystko. I jeszcze kandydat na Kanclerza, który zgłasza listę, a nie może od razu złożyć zgody (nawet w tym samym poście).
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Rihanna 13 lut 2014, o 14:22

Hugo napisał(a):I oczywiście zawsze jest to winna innych Piotrze Mikołaju. Zgłaszanie na ostatnią chwilę listy i niezłożenie zgody przez zgłaszającego listę, Twoje spóźnienie, to moja wina.

Niepowołanie KKW - kiedy miałem powolać KKW, której skład "w możliwie pełny sposób odzwierciedlał, odpowiednio, listy kandydatów w wyborach do Sejmu"? W poniedziałek, wtorek?
Co do "wyrozumiałości":
viewtopic.php?f=308&t=7521 - ogłoszenie stanowi, że termin zgłaszania o północy z 27 na 28 lipca 2012 roku, a już o 00:46 zamykasz listy viewtopic.php?f=308&t=7521&start=10#p75874

Zgłaszanie pewnikiem przedłużę, ale może też spójrzcie w lustro i napiszcie otwarcie, że spartoliliście, a nie - szukacie we mnie winy za wszystko. I jeszcze kandydat na Kanclerza, który zgłasza listę, a nie może od razu złożyć zgody (nawet w tym samym poście).

Szkoda, że nie ma like bo bym lajknęła!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Kwazi 13 lut 2014, o 14:27

Ja i tak oddam głos pusty.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 13 lut 2014, o 14:41

Hugo napisał(a):I oczywiście zawsze jest to winna innych Piotrze Mikołaju. Zgłaszanie na ostatnią chwilę listy i niezłożenie zgody przez zgłaszającego listę, Twoje spóźnienie, to moja wina.

Może gdyby Wasza Miłość zamiast wysyłać mi złośliwostki na chwilę przed zamknięciem listy zasugerował mi, abym jak najszybciej złożył podpis, nie miałbym podstaw do tego, aby domniemać brak dobrej woli.

Oczywiście, na samym początku napisałem, że schrzaniłem podpis w terminie; to przecież nie ulega wątpliwości. Twierdzę jedynie, że można było sytuację rozwiązać lepiej, zwyczajnie czekając półtorej godziny. Nie jest tak, że mamy kwitnące życie polityczne i dwaj kandydaci nie robią różnicy.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 13 lut 2014, o 14:50

Helwetyk napisał(a):Nie jest tak, że mamy kwitnące życie polityczne i dwaj kandydaci nie robią różnicy.

To zależy, którzy kandydaci.

Spójrzmy jednak na to z innej strony: dawno nie mieliśmy zamieszania z okazji wyborów. Przynajmniej jest ciekawie.
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 13 lut 2014, o 14:55

Kwazi napisał(a):Spójrzmy jednak na to z innej strony: dawno nie mieliśmy zamieszania z okazji wyborów. Przynajmniej jest ciekawie.

Też tak sądzę. Jeszcze ciekawiej byłoby, gdyby z okazji tego zamieszania pojawiła się większa liczba kandydatów. Bo naprawdę, jest słabo.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 13 lut 2014, o 15:00

Helwetyk napisał(a):Jeszcze ciekawiej byłoby, gdyby z okazji tego zamieszania pojawiła się większa liczba kandydatów. Bo naprawdę, jest słabo.

Niestety - obecna ordynacja nie daje wielkich szans osobom startującym samodzielnie. W związku z tym nie będę poświęcał czasu na kampanię wyborczą. W tej kadencji może spróbuję rozruszać Senat KS, zanim zostanie na dobre zlikwidowany.
NIE Jaśnie Oświecony

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica