Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nocny przybysz

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Nocny przybysz

Postprzez August vHS 14 paź 2019, o 19:49

Była ciemna, burzliwa noc. Do Sarmacji przyjechał powóz. Był w nim jeden pasażer, August von Hippogriff de La Sparasan. Przyjechał do rodziny, odpocząć od zgiełku Dreamlandu. Wysiadł i oto stanął na sarmackiej ziemi. Już jest u celu podróży...
August von Hippogriff de La Sparasan
Burmistrz KM Grodzisk, dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, Alkirál Garnizonu Wedlowskiego
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Nocny przybysz

Postprzez AFvTD 14 paź 2019, o 19:55

Za oknem chmurzyło się. Wyglądając ze swojej chaty Alfred Fabian von Tehen-Dżek widział tylko ciemne chmury oraz powoli spadające okrągłe krople deszczu. I chociaż nie były to ulewne opady, to na spadającą wodę miło było nawet popatrzeć. Nagle błysnęły na ulicy światła. Nie były to jednak zwykłe reflektory samochodowe, powóz którym podróżował przybysz nie był szczególnie, jakby to powiedziała młodzież, nowoczesny. Słabo oświetlona przez odjeżdżający pojazd nie pozwoliła Alfredowi na dobre przyjrzeć się gościowi, co jednak nie przeszkodziło mu w wyjściu na zewnątrz. Szybko założył płaszcz przeciwdeszczowy i wysokie buty.

Dobry wieczór! Może chce pan wejść! - krzyknął szybszym krokiem zbliżając się do nieznajomego - taki deszcz, szkoda żeby pan moknął!
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Januszek vH-P 14 paź 2019, o 19:58

Januszek czekał na bardzo ważnego gościa. Pisząc swój program wyborczy na najbliższą kadencję Sejmu oczekiwał na znak ...

August von Hippogriff de La Sparasan wysłał list, w którym zapowiedział swoje przybycie z Dreamlandu. Oczekiwał, gdyż odwiedziny członka rodu były zawsze dla Januszka ważne ...
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez August vHS 14 paź 2019, o 20:15

Drzwi zaskrzypiały i pojawił się August, nieco zmoczony i zmęczony długą podróżą. - Dobry wieczór! - powiedział.- Jak miło być w rodzinnych stronach- dodał.
Burmistrz KM Grodzisk, dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, Alkirál Garnizonu Wedlowskiego
Dobry Obywatel

Postprzez August vHS 14 paź 2019, o 20:40

Piękna ta Sarmacja, chyba zatrzymam się tu na dłużej - stwierdził August - A i rodzina blisko, tak stanowczo warto tu zabawić trochę czasu - po czym usiadł, nieco zmęczony podróżą i porą. Czekał spokojnie, aż przemówi jego nadzwyczaj uprzejmy gospodarz...
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 15 paź 2019, o 10:24

Witam zatem w moich skromnych progach - uśmiechnął się po chwili do przybysza - warunki może nie najlepsze, ale zawsze to przyjemniej niż stać na deszczu.

Po krótkim przywitaniu skinieniem dłoni zaprosił gościa do stołu, nakrywając go jednocześnie błękitnym obrusem oraz stawiając dwie zastawy. Dopiero po chwili odparł zmieszany

Gdzie moje maniery! Nawet się nie przywitałem - krótko zaśmiał się po czym dodał - nazywam się Alfred, z rodu Hohenburg-Tehen-Dżeków - po krótkiej chwili milczenia natomiast dodał - mam nadzieję, że zaskakuje panu mój bażant po wedlowsku w orzechach
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez August vHS 15 paź 2019, o 10:48

Gość przedstawił się: - Nazywam się August von Hippogriff de La Sparasan. Przybyłem tu z Dreamlandu, na początku myślałem, że wyłącznie na chwilę, do rodziny, jednak Sarmacja zachwyciła mnie swym urokiem. Dlatego podejrzewam, że zatrzymam się tu na znacznie dłużej. - po czym skosztował bażanta, jako, że był nadzwyczaj wygłodniały po długiej podróży. Na jego twarzy pojawił się wyraz najwyższego zadowolenia i cudowne go uniesienia nad smakiem potrawy. - Tak, zdecydowanie zostanę tu znacznie, znacznie dłużej -pomyślał wtedy.
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 15 paź 2019, o 13:51

Z tych Hipppgriffów? - zaskoczony odparł Alfred - tych samych, którzy jeszcze kilka miesięcy temu rządzili w Sarmacji? - nie krył swojego zmieszania całą sytuacją - że też nie poznałem! - po czym dodał, widząc zadowolenie na twarzy gościa - widzę, że bażancik smakuje, sam układałem przepis, chociaż tradycyjną recepturę przekazuje się z pokolenia na pokolenie od 3 wieków.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez August vHS 15 paź 2019, o 16:01

August zjadł wszystko, po czym przytaknął gospodarzowi - Tak, ja jestem niemal nieznany, więc nic dziwnego, że pan nie poznał. Jestem najmłodszym z rodu, a urodziłem się w Dreamlandzie, gdzie spędziłem swój dotychczasowy żywot - tu zrobił długą pauzę. Po chwili kontynuował - Przez większość czasu mieszkałem w Scholandii, lecz popadłem w osobisty konflikt z wicekrólem i ziemia scholandzka przestała być dla mnie bezpieczna. Tak więc przyjechałem tutaj, do ojczyzny mej rodziny, a co za tym idzie, i mojej - Tu zakończył swą opowieść i czekał, co powie gospodarz.
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 15 paź 2019, o 16:49

Alfred ukradkiem wytarł łzę wzruszenia. Nie spodziewał się, że tak wielkie i ciężkie przeżycia mógł mieć młodzieniec, którego zaprosił do swojego domu.
Bardzo smutna historia - powiedział, po czym w milczeniu delektował się własnym bażantem. Gdy zakończył posiłek ruszył, by przygotować posłanie dla gościa. W międzyczasie jednak zadzwonił telefon... A w słuchawce usłyszał on samego Januszka.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Przywitaj się