Strona 1 z 3

Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 11:08
przez Korczyński
Dzień dobry,

właśnie odebrałem swoje dokumenty z urzędu imigracyjnego. Chciałbym się tu zadomowić i przywitać z obywatelami państwa. Wirtualnie: nazywam się Natan Korczyński. Realnie: interesuję się szeroko pojętą humanistyką, szczególnie zaś prawem i filozofią polityczną. Zdaje się, że predysponuje mnie to do zrobienia tutaj kariery. Będę wdzięczny za propozycje zatrudnienia i pomoc w drodze do obywatelstwa.

/—/ Korczyński

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 11:28
przez Helwetyk
Pisać, pisać i jeszcze raz pisać — nie wahając się pytać. Witamy!

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 14:06
przez FvS
Obrazek

Witaj w Sarmacji!
Jako Pomocnik Oficera Dyżurnego Książęcych Sił Zbrojnych w imieniu wszystkich żołnierzy mam zaszczyt zaprosić Cię w nasze szeregi.


Przydatne linki:
Książęce Siły Zbrojne
Poradnik rekruta *
Wniosek o przyjęcie w poczet rekrutów KSZ

*) Poradnik podlegać będzie aktualizacji.

Z serdecznymi pozdrowieniami!

(-) szeregowy Filip Powietrzny,
Pomocnik Oficera Dyżurnego

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 18:19
przez TAR
Witam serdecznie!

Tak jak Jego Królewska Wysokość polecił, w razie pytań, pytać.

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 18:48
przez AFvTD
Witaj!

Prawników i polityków nigdy za wiele, więc liczę, że zostaniecie z nami na dłużej. Ze swojej strony zapewniam wsparcie - pod moimi skrzydłami co prawda na gwiazdę polityczną pan nie wyrośnie, ale z pewnością jestem w stanie zapewnić jakiś tam start w Księstwie Sarmacji. Na początek zachęcam do zapoznania się z ofertą samorządów i rozpoczęcie kariery właśnie tak - pozwoli to na nabycie pierwszego doświadczenia i ukierunkowania swojej działalności. Co prawda, można kierunek zawsze zmienić (sam zmieniłem co najmniej 2-krotnie).

No i jak widzę, że nie ma w postach powitalnych ostatnio elementu krzyczącego zapraszam do swojej prowincji. Więc zapraszam do nas ;) W sensie do Angemontu, z pewnością znajdziemy dla pana interesujące zajęcie.

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 28 maja 2019, o 23:50
przez Januszek vH-P
Witam!

W razie pytań służę pomocą. Zapraszam do KSZ, Baridasu, Hasselandu i innej aktywności.

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 29 maja 2019, o 09:26
przez Korczyński
Dziękuję za miłe powitanie. Niestety, w wojsku wcale się nie widzę. Ani mi strzelać z karabinu, ani budzić się o szóstej rano i biegać wokół koszar. Myślałem raczej o jakimś biurowym zajęciu. Pojawiły się propozycje zamieszkania w dwóch prowincjach. Bardzo mi miło, ale chciałbym dowiedzieć się o nich jeszcze czegoś więcej.

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 29 maja 2019, o 16:08
przez AJ Piastowski
Korczyński napisał(a): Pojawiły się propozycje zamieszkania w dwóch prowincjach.


W razie co prowincji jest więcej i wcale nie trzeba się specjalnie spieszyć z dokonaniem wyboru. Biurwą można zostać wszędzie ;)

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 29 maja 2019, o 19:24
przez Piotr Paweł I
A jeśli chodzi o filozofię polityczną, to Instytut Neksjalzmu - czyli wszystkoizmu stosowanego - Hasselandzkiej Akademii Nauk zaprasza do współpracy. Może znajdziemy jakiś pomysł na filozofię polityczną mikronacji?
I dodam, że w wojsku sarmackim rzadko kiedy trzeba wstawać o 6.00...

Re: Witam się (Korczyński)

PostNapisane: 30 maja 2019, o 18:46
przez Korczyński
Myślę, że filozofem mikronacji można ewentualnie zostać, gdy się trochę dłużej w nich pomieszka. Jeśli się nie mylę, Platon zalecał trzydzieści lat przygotowań. Więc może poczekam chociaż ze trzy tygodnie…

AJ Piastowski napisał(a):W razie co prowincji jest więcej i wcale nie trzeba się specjalnie spieszyć z dokonaniem wyboru. Biurwą można zostać wszędzie ;)


Owszem, ale można mieć lepsze albo gorsze warunki. Ja chciałbym tak na bogato: z kartą multisport, darmowym lunchem w pracy i dobrym widokiem z biura.

Widzę, że w Księstwie brakuje jednego sędziego. To mogłoby być coś dla mnie. Sprawdziłem, że nie trzeba robić żadnej aplikacji, ale jak się zapatrujecie na kandydatury świeżych mieszkańców, gdy chodzi o takie stanowiska?