Strona 1 z 2

Ciof!

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 13:26
przez Akrypa von Primisz
Ciof!
Długo mnie nie było ale liczę na ciepłe przyjęcie. ^^
Z sukcesów osobistych ostatnio zostałam Ministrem Kodyfikacji w Republice Bialeńskiej i zajmuje się porządkowaniem prawa. Co się ostatnio ciekawego działo?

Re: Ciof!

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 13:28
przez Verwaltung
Z takich ciekawych dla Bialeńczyków tematów, to raczej rozstanie Sarmacji z Bialenią, ale to chyba wiecie.

Re: Ciof!

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 13:40
przez Januszek vH-P
Witam

[Ciepłe przyjęcie]. :)

Re: Ciof!

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 14:18
przez JanušAvH
Witam serdecznie :)

Re: Ciof!

PostNapisane: 1 maja 2019, o 12:17
przez Akrypa von Primisz
Dziękuje tym którzy mnie przywitali i napisali jakiś post witający. ^^

Mam taką sprawę. Widzę, że w systemie nie ma miasta Zielnybor. Trochę poszukałam i widzę, że aby powstało miasto potrzeba grubych funduszy (50 000 libertów?). Skoro już przeszłam potężną drogę urzędniczą by odzyskać obywatelstwo chciałabym w Zielnyborze zamieszkać. Mam dość duży sentyment do tego miasta i jak w przypadku miasta które już istnieje ale nie ma go w systemie wygląda proces? Jeśli dobrze rozumiem bogacze mogą zakładać nowe miasta ale to miasto jest dość historyczne i czy zachodzi tu jakiś dodatkowy proces urzędniczy? A może wcale nie rozumiem działania systemu? Jeśli ktoś mi to wyjaśni to byłabym bardzo wdzięczna bo chętnie zabrałabym się za próbę przywrócenia Zielnyboru do systemu.

Re: Ciof!

PostNapisane: 1 maja 2019, o 12:21
przez Helwetyk
Akrypa von Primisz napisał(a):Jeśli ktoś mi to wyjaśni to byłabym bardzo wdzięczna bo chętnie zabrałabym się za próbę przywrócenia Zielnyboru do systemu.

(Nie)stety, nie 50 000 Ⱡ, a 500 000 Ⱡ. Przy czym: „na wniosek osoby wnioskującej o założenie miejscowości lub z własnej inicjatywy Książę, uwzględniając potencjalne korzyści z działalności miejscowości, może przysługującą mu część opłaty zmniejszyć lub umorzyć całkowicie. Rada Ministrów może zmniejszyć przysługującą jej część opłaty, jednak nie więcej niż o połowę”. Jeżeli chodzi o procedurę, „Rada Ministrów może uchwalić założenie i likwidację miejscowości na wniosek prowincji”. Tak więc oznaczam Jej Królewską Wysokość @CarmenLaurent.

Re: Ciof!

PostNapisane: 1 maja 2019, o 12:34
przez Verwaltung
Zawsze też można publikować o Zielnymborze w jakiejkolwiek instytucji posiadającej możliwość publikacji. Sugeruję wpierw wybadać, czy będzie ktoś chętny do pomocy, przed wyłożeniem tak grubej sumy lub próbą podejścia do negocjacji ws. zniżek za założenie miasta ;).

Re: Ciof!

PostNapisane: 1 maja 2019, o 12:38
przez Akrypa von Primisz
Dziękuje JKM za pomocną odpowiedź.

Biurokrata napisał(a):Zawsze też można publikować o Zielnymborze w jakiejkolwiek instytucji posiadającej możliwość publikacji. Sugeruję wpierw wybadać, czy będzie ktoś chętny do pomocy, przed wyłożeniem tak grubej lub sumy lub próbą podejścia do negocjacji ws. zniżek za założenie miasta ;).

Zobaczę jak wypowie się Królowa Teutonii. Nie ma co rozpoczynać żadnych kroków jeśli władzę będą przeciwne. W planach póki co miałam jeśli będzie możliwość na odbudowę miasta zacząć zbierać fundusze na to za pomocą pisania jakiś narracyjnych tekstów o mieście, czyli w sumie pracę dziennikarską. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Re: Ciof!

PostNapisane: 2 maja 2019, o 07:58
przez Joanna Izabela
Jeżeli beda chetni na odbudowe to nie widze przeszkod. Chcialabym jednak, zeby to jednak byla inicjatywa doasc trwala, bo miasta w systemie zostaja i potem jest nawet problem zeby znalezc kogos kto bedzie nimi zarzadzal. Na pewno da sie narracyjnie go wplesc - tutaj za przyklad forum Teutonii i Zamek Arcyksiecia. Pozostawiam wiec pod wlasna ocene, na ile zamieszkanie systemowe jest tak wazne, a na ile da sie obejsc bez tego.

Re: Ciof!

PostNapisane: 2 maja 2019, o 08:35
przez Akrypa von Primisz
Joanna Izabela napisał(a):Jeżeli beda chetni na odbudowe to nie widze przeszkod. Chcialabym jednak, zeby to jednak byla inicjatywa doasc trwala, bo miasta w systemie zostaja i potem jest nawet problem zeby znalezc kogos kto bedzie nimi zarzadzal. Na pewno da sie narracyjnie go wplesc - tutaj za przyklad forum Teutonii i Zamek Arcyksiecia. Pozostawiam wiec pod wlasna ocene, na ile zamieszkanie systemowe jest tak wazne, a na ile da sie obejsc bez tego.

Dziękuję Jej Królewskiej Mości za odpowiedź.
Myślę, że sama suma jaką będę musiała zebrać zmusza do trwałości w inicjatywie by coś z niej wyszło. Jeśli jednak w trakcie zrezygnuje to w najgorszym przypadku karczma na tym zarobi. Postaram się coś na początek napisać o tym mieście czy na forum Królestwa czy stronie.