Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ciof!

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!

Moderator: Instytut Edukacji Sarmackiej: władze

Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Ciof!

Postprzez Akrypa von Primisz 30 kwi 2019, o 13:26

Ciof!
Długo mnie nie było ale liczę na ciepłe przyjęcie. ^^
Z sukcesów osobistych ostatnio zostałam Ministrem Kodyfikacji w Republice Bialeńskiej i zajmuje się porządkowaniem prawa. Co się ostatnio ciekawego działo?
~Akrypa von Primisz
Obywatelka Republiki Bialeńskiej

Więcej informacji: https://micropedia.fandom.com/wiki/Akrypa_Ali_Shariati
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Ciof!

Postprzez SvV 30 kwi 2019, o 13:28

Z takich ciekawych dla Bialeńczyków tematów, to raczej rozstanie Sarmacji z Bialenią, ale to chyba wiecie.
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez Januszek vH-P 30 kwi 2019, o 13:40

Witam

[Ciepłe przyjęcie]. :)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez JanušAvH 30 kwi 2019, o 14:18

Witam serdecznie :)
(-) Januš Allan von Hippogriff
Referendarz Dworu Książęcego
Dziennikarz Gazety Niepokornej
ObrazekObrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Akrypa von Primisz 1 maja 2019, o 12:17

Dziękuje tym którzy mnie przywitali i napisali jakiś post witający. ^^

Mam taką sprawę. Widzę, że w systemie nie ma miasta Zielnybor. Trochę poszukałam i widzę, że aby powstało miasto potrzeba grubych funduszy (50 000 libertów?). Skoro już przeszłam potężną drogę urzędniczą by odzyskać obywatelstwo chciałabym w Zielnyborze zamieszkać. Mam dość duży sentyment do tego miasta i jak w przypadku miasta które już istnieje ale nie ma go w systemie wygląda proces? Jeśli dobrze rozumiem bogacze mogą zakładać nowe miasta ale to miasto jest dość historyczne i czy zachodzi tu jakiś dodatkowy proces urzędniczy? A może wcale nie rozumiem działania systemu? Jeśli ktoś mi to wyjaśni to byłabym bardzo wdzięczna bo chętnie zabrałabym się za próbę przywrócenia Zielnyboru do systemu.
~Akrypa von Primisz

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 1 maja 2019, o 12:21

Akrypa von Primisz napisał(a):Jeśli ktoś mi to wyjaśni to byłabym bardzo wdzięczna bo chętnie zabrałabym się za próbę przywrócenia Zielnyboru do systemu.

(Nie)stety, nie 50 000 Ⱡ, a 500 000 Ⱡ. Przy czym: „na wniosek osoby wnioskującej o założenie miejscowości lub z własnej inicjatywy Książę, uwzględniając potencjalne korzyści z działalności miejscowości, może przysługującą mu część opłaty zmniejszyć lub umorzyć całkowicie. Rada Ministrów może zmniejszyć przysługującą jej część opłaty, jednak nie więcej niż o połowę”. Jeżeli chodzi o procedurę, „Rada Ministrów może uchwalić założenie i likwidację miejscowości na wniosek prowincji”. Tak więc oznaczam Jej Królewską Wysokość @CarmenLaurent.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez SvV 1 maja 2019, o 12:34

Zawsze też można publikować o Zielnymborze w jakiejkolwiek instytucji posiadającej możliwość publikacji. Sugeruję wpierw wybadać, czy będzie ktoś chętny do pomocy, przed wyłożeniem tak grubej sumy lub próbą podejścia do negocjacji ws. zniżek za założenie miasta ;).
Ostatnio edytowano 1 maja 2019, o 12:38 przez SvV, łącznie edytowano 1 raz
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez Akrypa von Primisz 1 maja 2019, o 12:38

Dziękuje JKM za pomocną odpowiedź.

Biurokrata napisał(a):Zawsze też można publikować o Zielnymborze w jakiejkolwiek instytucji posiadającej możliwość publikacji. Sugeruję wpierw wybadać, czy będzie ktoś chętny do pomocy, przed wyłożeniem tak grubej lub sumy lub próbą podejścia do negocjacji ws. zniżek za założenie miasta ;).

Zobaczę jak wypowie się Królowa Teutonii. Nie ma co rozpoczynać żadnych kroków jeśli władzę będą przeciwne. W planach póki co miałam jeśli będzie możliwość na odbudowę miasta zacząć zbierać fundusze na to za pomocą pisania jakiś narracyjnych tekstów o mieście, czyli w sumie pracę dziennikarską. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
~Akrypa von Primisz

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 2 maja 2019, o 07:58

Jeżeli beda chetni na odbudowe to nie widze przeszkod. Chcialabym jednak, zeby to jednak byla inicjatywa doasc trwala, bo miasta w systemie zostaja i potem jest nawet problem zeby znalezc kogos kto bedzie nimi zarzadzal. Na pewno da sie narracyjnie go wplesc - tutaj za przyklad forum Teutonii i Zamek Arcyksiecia. Pozostawiam wiec pod wlasna ocene, na ile zamieszkanie systemowe jest tak wazne, a na ile da sie obejsc bez tego.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Akrypa von Primisz 2 maja 2019, o 08:35

Joanna Izabela napisał(a):Jeżeli beda chetni na odbudowe to nie widze przeszkod. Chcialabym jednak, zeby to jednak byla inicjatywa doasc trwala, bo miasta w systemie zostaja i potem jest nawet problem zeby znalezc kogos kto bedzie nimi zarzadzal. Na pewno da sie narracyjnie go wplesc - tutaj za przyklad forum Teutonii i Zamek Arcyksiecia. Pozostawiam wiec pod wlasna ocene, na ile zamieszkanie systemowe jest tak wazne, a na ile da sie obejsc bez tego.

Dziękuję Jej Królewskiej Mości za odpowiedź.
Myślę, że sama suma jaką będę musiała zebrać zmusza do trwałości w inicjatywie by coś z niej wyszło. Jeśli jednak w trakcie zrezygnuje to w najgorszym przypadku karczma na tym zarobi. Postaram się coś na początek napisać o tym mieście czy na forum Królestwa czy stronie.
~Akrypa von Primisz

Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Przywitaj się