Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cześć wszystkim

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Cześć wszystkim

Postprzez Eddard Noqtern 4 maja 2018, o 10:14

Cześć Sarmacjo,

Jako że nasze państwa już wkrótce czeka połączenie postanowiłem się przywitać i uaktywnić - także witam. :D
Hmmm... może część z Was mnie kojarzy - byłem tutaj Ambasadorem Hasselandu. Ale dla tych, którzy mniej mnie znają powiem parę słów o sobie.

Nazywam się Eddard Noqtern i pochodzę z Hasselandu. W mikronacjach działam już od... ooo! właśnie zobaczyłem że 3 dni temu minęła moja 4 rocznica v-urodzin. Dużo, czy mało? Wiem, że są i tacy, którzy są tu już od lat kilkunastu, więc dla nich wrażania to nie zrobi, ale według mnie 4 lata to już naprawdę spory okres. Szczególnie, że udało mi się zrobić naprawdę wiele.

Swoją karierę rozpoczynałem w Hasselandzie, w portowym mieście Shimontsen, gdzie pełniłem rolę mera. Parę miesięcy później udało mi się awansować na Gubernatora Prowincji Razuri, aby ostatecznie objąć fotel Premiera Królestwa.

W Hasselandzie przeżyłem wiele naprawdę emocjonujących chwil - przyczyniłem się do odkrycia afery klonowej, popierałem podział Orientyki, czy też walczyłem w wojnie z okupantem solardyjskim, aby w ostatniej chwili zatrzymać Czerwonego Króla Iwana przed zrzuceniem bomb jądrowych na Valtarię.

Byłem zwolennikiem i motorem zjednoczenia z Bialenią. A po połączeniu z Republiką to właśnie tam skierowałem swoją aktywność. Powoli budowałem swoją partię - Wspólnotę Rozwoju, obejmując kolejno funkcje parlamentarzysty, ministra, marszałka parlamentu, a w końcu i Prezydenta Bialenii. Pomogłem Bialenii osiągnąć szczyty i rekordy aktywności - miesiące kiedy to pojawiało się ponad 4500 postów!

Nie zapominałem jednak o swej ojczyźnie. Kiedy to Hasseland trwał w stowarzyszeniu trochę eksperymentowaliśmy z ustrojem. Wprowadziliśmy Monarchię Elekcyjną - Król miał być wybierany na okres 6 miesięcy. Podczas pierwszej wolnej elekcji zostałem wybrany Królem i po koronacji na pół roku zasiadłem na tronie Królestwa.

Zuważając wzrost mikronacjonalizmu w Bialenii optowałem za zerwaniem sojuszu z największą Republiką - tak też i się stało. Następnie, już w smaodzielnym Hasselandzie budowałem wraz z Brodrią oraz Slawonią Konfederację Amicitię. Tam również pełniłem funkcję Prezydenta - pierwszego, ale i niestety ostatniego.

Po rozpadzie Amicitii rozpoczął się powolny upadek Hasselandu. Aby uchronić kraj przed katastrofą wraz z innymi Hasselandczykami optowałem za włączeniem Królestwa w skład Rzeczpospolitej Sarmackiej i budową największej polskiej mikronacji wspólnie.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was swoją historię. Specjalnie postanowiłem wpleść w nią wszystkie ważniejsze wydarzenia, z którymi spierał się Hasseland w ostatnich latach.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Sarmatów!
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Re: Cześć wszystkim

Postprzez Delfina Kierkeller 4 maja 2018, o 10:20

Eddardzie,

dziękuję za ten zwarty, wcale nie nudny opis. Zaiste bardzo bogaty życiorys, gratuluję przeszłej aktywności-skuteczności i liczę, że w Sarmacji będzie jeszcze lepiej!

Mam nadzieję, że Wy i cały Naród Hasselandzki znajdziecie tutaj wszystko, czego szukacie. Liczę na owocną współpracę i pozdrawiam z miłością!
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 4 maja 2018, o 10:32

Witamy witamy!

Właśnie o Wasze zaangażowanie, potencjał i chęci działania mi chodziło kiedy wyrażałem nadzieję, że wkrótce czekają nas wspaniałe rzeczy. Rzeczy, które czynić będziemy wspólnie, dla dobra całego Rzeczpospolitej. Sarmacja i Hasseland są rodzeństwem od niemal zawsze. Jak to bywa raz bliższym, raz dalszym. Jednak dziś zaczynamy nową wspólną drogę.

Życiorys masz, Eddardzie, imponujący, a ja wiem, że nie jest on pełen. Nie wspominasz w nim o wielu wspaniałych inicjatywach, których byłeś twórcą i motorem. Przemawia przez Ciebie skromność. Mam nadzieję, że szybko odnajdziesz się w Sarmacji, a w razie jakichkolwiek pytań - pisz, masz do mnie otwarte drzwi. Jestem do Twojej, i Twoich pobratymców, w pełni dostępny i otwarty.

Pozdrawiam,

Postprzez Eddard Noqtern 4 maja 2018, o 12:25

Dzięki za miłe słowa. ;)

A korzystając z okazji, jakie zwyczaje Panują w Sarmacji? Zwracamy się per "ty","Pan", czy może po tytułach?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Delfina Kierkeller 4 maja 2018, o 12:29

Zwyczaje nie są u nas bardzo odmienne - stosujemy tytulaturę baridajską wobec ludzi, którzy takim tytułem się posługują (rewolucyjne), a Panowanie i przechodzenie na Ty jest raczej tradycyjne. :)
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 4 maja 2018, o 12:47

Przy czym, jak sama nazwa wskazuje, tytulatura baridajska jest głównie baridajska. Nie ma obowiązku stosowania jej poza tym samorządem, po prawdzie np. w Teutonii są osoby, które nie lubią jej używania.

Staramy się używać tytułów wobec osób, które je noszą. W mniej formalnych miejscach i rozmowach można nieco luźniej. Ale to jak kto z kim żyje.

Postprzez Albert 5 maja 2018, o 22:14

Witam serdecznie i życzę udanej aklimatyzacji!
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez Eddard Noqtern 6 maja 2018, o 18:12

Moja opinia na temat obecnego zjednoczenia i parę słów o planach Hasselandzkiego rządu na przyszłe tygodnie: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10987/1
Królestwo Hasselandu

Postprzez Rihanna 6 maja 2018, o 19:58

Mam nadzieję,że będzie się Wam bardzo podobało w Sarmacji :)
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Julian FER 7 maja 2018, o 09:30

Witam Serdecznie!

Również mam nadzieję, że będzie się Wam u nas podobało, a jako monarchofaszysta zapytam o Waszą tytulaturę, bo jeśli jest to chętnie bym się z nią zapoznał ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Przywitaj się