Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powitanie

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Powitanie

Postprzez Resos 10 lut 2018, o 22:41

Szanowni,

pragnę serdecznie się z Wami przywitać. Nazywam się Resos Nikaias i jestem emigrantem z Królestwa Surmeńskiego, które — jak było mi dane przekonać się podejmując niedawno próbę powrotu — zostało wygaszone. Niezmiernie mi z tego powodu przykro, ale postanowiłem nie ustawać i znaleźć miejsce, w którym mógłbym kontynuować tradycje mojej wirtualnej ojczyzny. Trafiłem na ziemie sarmackie i tymczasowo przynajmniej zamieszkałem w Srebrnym Rogu.

Rozejrzę się i postaram dowiedzieć czegoś o Księstwie Sarmacji, Wam wszystkim natomiast życzę miłego wieczoru i pomyślności w dziennej rutynie.

Z pozdrowieniami,
(—) R.N.
(—) Resos Nikaias

Re: Powitanie

Postprzez Cudzoziemiec 1 10 lut 2018, o 22:43

Witam serdecznie w Sarmacji panie Resosie! Proszę się rozgościć i spokojnie rozejrzeć. Jestem pewien, że znajdzie Pan tu znane twarze, choćby Orjona von Thorna-Surmę, który pełnił rolę Tesmostety Dyplomacji w Surmenii, choć nie tylko.

Gdy wchodzi Pan na Forum Centralne Księstwa (http://fc.sarmacja.org) to zaraz na wstępie ma Pan mały przewodnik co warto ogarnąć jako nowy mieszkaniec.

Obrazek

Zachęcam do poznania tych linków, poczytania informacji pod nimi zgromadzonych i w razie czego zadawania pytań — w tym wątku, lub poprzez pocztę konną (na przykład o tu). Chętnie pomogę, więc proszę bez skrępowania pisać.

Pozdrawiam i życzę udanego startu!

Postprzez Resos 10 lut 2018, o 22:49

Wasza Książęca Mość,

gorąco dziękuję za introdukcję i pierwsze rady. Bez wątpliwości skorzystam z przewodnika i w razie potrzeby będę zwracał się do Was z pytaniami. Pragnę jednocześnie podziękować Wam za tak zacne i prędkie powitanie u drzwi Księstwa Sarmacji.

Natomiast funkcja którą pełnił Pan Orjon jest mi znana, chociaż Jego samego niestety nie kojarzę. Być może to wina przepaści czasów, w których w Surmenii działaliśmy. Chętnie jednak poznam swojego rodaka i wyczekuję tej okazji. To wyśmienicie, że nie zostałem sam jeden ze szczepu surmeńskiego.
(—) Resos Nikaias

Postprzez Orjon 10 lut 2018, o 22:52

Dobry wieczór :)

Cieszę się, że przybywa ktoś, kto pamięta dawną Surmenię! Jeśli mogę pomóc, służę wszelką wiedzą :)
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez Resos 10 lut 2018, o 23:23

I mi niezwykle miło! Jeżeli mogę spytać Wielmożnego Pana, jaki był los Surmenii i czy był godny? Obawiam się, że ostatni raz miałem z nią kontakt blisko 2010 roku, już wtedy mając dwa czy trzy lata doświadczenia. Wydarzenia które miały miejsce po tym czasie są dla mnie wielką zagadką. I — co chyba najważniejsze — czy powstały jakieś struktury sukcesorskie? Gdzie rozbiegli się pozostali Surmeńczycy?

Może Pan być pewien, że nie będę się krępował przy zadawaniu pytań. Cieszę się, że się na Pana natknąłem!
(—) Resos Nikaias

Postprzez Joanna Izabela 10 lut 2018, o 23:34

Witamy w Teutoni :D
Mam nadzieje, ze nie będzie to tylko tymczasowy pobyt i spodoba się Panu ta kraina.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Orjon 10 lut 2018, o 23:38

Huh, spora historia :)

Zasadniczo - w okolicach lata bodajże 2011 roku nastąpiła zmiana ustroju z Królestwa na Demokrację Surmeńską, a co za tym idzie - urząd Króla został zastąpiony urzędem Archonta (jako najwyższego urzędu w państwie). W sierpniu tegoż roku z Surmenii odszedł jej założyciel, Paulos Petrosigos. Ostatecznie nastąpiła w grudniu 2012 r. ponowna zmiana ustroju na królestwo (o ile pamiętam - spory kryzys aktywności), a władzę przejęła dynastia Zepów (konkretnie - król Viktorjos Paulosigos, a później, w 2015 r., akurat w okresie mojego przybycia do Surmenii, Markos Viktorjosigos). Surmenia prosperowała całkiem nieźle, aczkolwiek po kolejnym, dobijającym - niestety - kryzysie spowodowanym odkryciem klonerstwa w Surmenii (i to na dość sporą skalę) w lutym 2017 r. zakończyła ona swoją działalność jako - znów - Demokracja Surmeńska (po kolejnej zmianie - odbyło się referendum w 2016 r.).

Generalnie prawie cała dynastia Zepów działa nadal w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jeszcze ktoś bodajże działa w Dreamlandzie, ale sobie teraz nie przypomnę kto ;) , a reszta? Niestety, nikogo więcej - może poza Konstantinosem Mikisigosem, który czasem pojawia się tu i ówdzie :)

Zasadniczo wszystko, co związane z Surmenią, przeniosłem osobiście, w ramach archiwizacji, do Galerii von Thorn.
Nie ukrywam, że przykro mi byłoby, gdyby to przepadło - to w końcu, po części, także i moja historia ;) Niektórych kont i wątków nie ma - zginęły już przed laty, ale większość tego, co było, jest.

http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/surmenia.eu/index.php
http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/surmenia.eu/archiwum/
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez Resos 11 lut 2018, o 00:06

Carmen Laurent napisał(a):Witamy w Teutoni :D
Mam nadzieje, ze nie będzie to tylko tymczasowy pobyt i spodoba się Panu ta kraina.

Też mam taką nadzieję, Czcigodna Pani! Wydawała mi się być bardzo gościnną po wstępnych oględzinach, jestem pewien, że tak pozostanie, gdy zapoznam się z nią lepiej. Jedna rzecz mnie ciekawi, Teutonia ma własnego, odrębnego Króla, natomiast inny z samorządów, Baridas, funkcjonuje w innej formie. To kwestia kulturowa, czy Królestwo Teutonii jest odrębną mikronacją?

Szalenie dziękuję za tę historię. To niesamowite, że udało się Panu ocalić te materiały. Będę je na pewno z ferworem przeglądał w poszukiwaniu informacji i dla wspomnień. Dobrze pamiętam zarówno króla Paulosa i Pana — a właściwie, króla — Viktorjosa. Z przykrością stwierdzam brak mojego profilu, ale to najpewniej wina długotrwałego nielogowania.

Natomiast końcówka dziejów Surmenii wydaje się być bardzo burzliwa. Czyli mamy już rocznicę zakończenia jej działalności... A szkoda, ogromna szkoda.
(—) Resos Nikaias

Postprzez KJAF 11 lut 2018, o 17:34

Serdecznie witam w imieniu Rady Ministrów!

Pieniądze na konto zostały już przelane, w razie czego, proszę pisać śmiało.

I już nieco bardziej prywatnie — zapraszam do Królestwa Baridasu!

Postprzez Joanna Izabela 11 lut 2018, o 19:37

Też mam taką nadzieję, Czcigodna Pani! Wydawała mi się być bardzo gościnną po wstępnych oględzinach, jestem pewien, że tak pozostanie, gdy zapoznam się z nią lepiej. Jedna rzecz mnie ciekawi, Teutonia ma własnego, odrębnego Króla, natomiast inny z samorządów, Baridas, funkcjonuje w innej formie. To kwestia kulturowa, czy Królestwo Teutonii jest odrębną mikronacją?

Jest to uwarunkowane kulturowo. Teutonia jest jednym z sarmackich samorządów.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Następna strona

Powrót do Przywitaj się