Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Witajcie

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!

Moderator: Instytut Edukacji Sarmackiej: władze

Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Re: Witajcie

Postprzez Remigiusz L. 28 lis 2018, o 12:03

Mam także pytanie dotyczące polityki zagranicznej, obecnie mikronacje przechodzą kryzys demograficzny przez co wiele mikronacji cierpi albo to na brak aktywności albo na bardzo znikomą aktywność, stąd też moje pytanie jak układają się relacje KS z innymi państwami? Czy podejmowane są oprócz działań kulturowych także działania polityczne jak np. tworzenie organizacji międzynarodowych?

Jeszcze niedawno mieliśmy napiętą sytuację z Król. Dreamlandu, obecnie, w związku z tym, że obu krajom udziela się wewnętrzny kryzys aktywności, spory ustały.
Sarmacja ma dobre i w miarę żywe stosunki z Rzeczpospolitą Obojga Narodów, Monarchią Austro-Węgierską, Suderlandem. Aktualnie jednak niemal wszędzie dyplomacja jest w dużym zastoju ze względu na kryzys aktywności, ale także brak rzeczy, o które mogłaby się toczyć gra dyplomatyczna - gospodarki czy ryzyka wojny. Nie ma też aktualnie żadnych większych organizacji międzynarodowych.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: Witajcie

Postprzez Hewret 28 lis 2018, o 12:57

Franz Langer napisał(a):
Wspomnieliście Panowie o procesie tworzenia konstytucji bialeńskiej i starosarmackiej. Mam pytanie na jakim etapie są obecnie prace? Są stworzone zespoły robocze czy też odpowiednie komisje które pracują nad tekstem konstytucji?

Tekst Konstytucji Republiki Bialeńskiej powstał już dawno temu:
viewtopic.php?f=839&t=26279

:D
/-/ Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny
doktor netowy prawa, p.o Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego
Bialeńczyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Przywitaj się