Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Suderlandzkie ahoj!

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!

Moderator: Instytut Edukacji Sarmackiej: władze

Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Suderlandzkie ahoj!

Postprzez Ryszard Maj 7 kwi 2018, o 19:03

Szanowni Sarmacji,

ahoj! Przybywam do Was z Republiki Suderlandu, gdzie piastuję stanowisko prezydenta. Do Księstwa Sarmacji ściągnęły mnie uroczystości związane z zawarciem traktatu uznaniowego pomiędzy naszymi państwami. Po zakończeniu wszystkich formalności w moim kraju, a przede wszystkim uzyskaniu zgody naszego parlamentu, mogłem go z największą dumą podpisać.

Początkowo całą drogę mieliśmy wraz z naszym Kierownikiem Resortu Spraw Zagranicznych pokonać na pokładzie SV Wilhelma Zdobywcy - reprezentacyjnego żaglowca i dumy suderlandzkiej floty (stąd to marynarskie przywitanie). Aczkolwiek niesprzyjająca pogoda unieruchomiła nas na kilka dni, na środku oceanu. Nietypowy dla tego miejsca i dla tej pory brak wiatru uniemożliwiał dalsze żeglowanie. Bezsilnie dryfując po wodach, udało nam się dotrzeć do najbliższego portu, a tam przesiąść do rządowego samolotu, którym dokończyliśmy podróż.

W Sarmacji mam zamiar pozostać do końca bieżącego weekendu. Ten czas chciałbym przeznaczyć na dokończenie procedury związanej z zawarciem umowy oraz poznanie, choć w niewielkim stopniu, Waszego kraju. Mam nadzieję, że miło spędzę ten czas!
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji

Re: Suderlandzkie ahoj!

Postprzez RCA 7 kwi 2018, o 19:09

Witamy Panie Prezydencie!

Proszę pytać, rozglądać się i cokolwiek Panu przyjdzie do głowy. Sarmaci na pewno chętnie pomogą poznać swój kraj. Proszę też zajrzeć do Baridasu, Kraju Korony, który jest z Sarmacją w Unii.
Robert Fryderyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 7 kwi 2018, o 19:40

Jako Namiestnikowi Starosarmacji, bardzo miło mi powitać Waszą Ekscelencję w Grodzisku. Ponieważ, jak zauważyłem w wątku w Dworze Książęcym, pragnie Wasza Ekscelencja zwiedzić naszą stolicę, uprzejmie informuję, że od niedawna można czynić to nie tylko narracyjnie. Wystarczy autoryzować się na stronie tzw. SEG i kliknąć zakładkę "mapa". Za jej pośrednictwem można popodróżować po Grodzisku oraz stolicy Sclavinii - Eldoracie, jak i po krainach, w których się te miasta znajdują.

Zapraszam również do zwiedzenia (tym razem niestety wyłącznie narracyjnie) Soli, stolicy wyspy Tropicany. Mieszkańcy tego miasta żyją z żeglarstwa, więc być może udzielą rad, które zapobiegną problemom w podróży powrotnej.

Jeszcze raz witam serdecznie! :)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Ryszard Maj 7 kwi 2018, o 20:59

Dziękuję za nadesłane linki. Naprawdę jestem pod wrażeniem Waszej interaktywnej mapy. Stanowi ona zarazem interesujący jak i ciekawy system, a do tego wygląda spójnie i przejrzyście. W pierwszej chwili wykorzystane w niej sześcienne pola skojarzyły mi się z grami pokroju Panzer General czy Heroes. Natomiast później odkryłem, że swoim awatarem można się między nim poruszać, co zwiększyło moje uznanie.

Ponadto zasięgnąłem języka wśród tropicańskich żeglarzy, bowiem do kraju zamierzam wracać już wyłącznie statkiem, więc ich rady będą bardzo przydatne. Sami przyznali, że to co nam się przytrafiło było dość nietypowe...
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 1 maja 2018, o 10:28

Witamy
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Powrót do Przywitaj się