Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Plany

Plan reformy forum

Postprzez Andronik 7 paź 2019, o 21:22

Nie mylić z jakimkolwiek zajmowaniem się jednostkami samorządu terytorialnego Sclavinii. Na to zdecydowanie za szybko.

Mam zamiar przenieść dział Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej do archiwum, dział: Eldorat — stolica Konsulatu przemianować na: Regiony Konsulatu Sclavinii i włączyć do niego dział Federacja Slawonii, kompletnie zmieniając jego rolę z ogólnego-politycznego na pomocniczy, samorządowy.

Jego rolę całkowicie przejmie obecna Kafeteria „U Pʀᴢʏᴡóᴅᴄʏ”, która zostanie przesunięta na samą górę forum. Ponadto, dział Dziennik Urzędowy Sclavinii przeniosę do wnętrza działu Siedziba Rady i Konsula.

W naturalnej kolei rzeczy kategorie PRZESTRZEŃ PUBLICZNA i WŁADZE KONSULATU staną się jednym.

Czy ktoś oponuje?
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Plany

Postprzez Andronik 8 paź 2019, o 09:36

Jako, że w majestacie Urzędu Konsularnego planuję tchnąć życie w Kafeterię jako nie tylko miejsce gier i zabaw, ale też miejsce konkretnych dyskusji politycznych i kulturowych, czynię pierwszy krok w zakresie odejścia od publikacji tych materiałów w "Eldoracie - stolicy Konsulatu", który to dział wkrótce otrzyma funkcje wewnątrzsamorządowe, a pojawiać będą się w nim tematy traktujące wyłącznie o kulturze, sporcie, życiu lokalnym i innych kwestiach niedotyczących wielkiej polityki sclavińskiej. Wszystko w przedstawionej kolejności.

PLANY:

1. Reforma wizualna forum sclavińskiego, połączenie działów i odświeżenie oraz odgracenie podwórka,
2. Uznanie tego postanowienia za niezgodne z prawem i uznanie braku obowiązywania,
3. Przyznanie orderów zasłużonym,
4. Powołanie wicekonsula (oczywiście proponuję Prześwietnego Hrabiego Marcelego - o ile dalej nim nie jest?),
5. Działania narracyjne. Musimy w końcu najechać Scholandię, było obiecane, to nie można się wycofać.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Re: Plany

Postprzez Andronik 8 paź 2019, o 09:42

Nagradzanie aktywności:

1. Posiadamy przywilej samorządowy nadany przez Księcia Czekan. Za aktywną pracę na rzecz samorządu Urząd Konsularny hojnie rozdawać będzie wsie nowym obywatelom. Maksymalna ilość wsi które mogę rozdać wynosi 11.
2. Liberty. Mamy za dużo libertów. Chętnie oddam liberty.
3. Tytuły honorowe i stanowiska w administracji publicznej. Za wyjątkowe osiągnięcia zeszłe i teraźniejsze, Urząd Konsularny nagradzał będzie aktywnych dobrze brzmiącymi funkcjami, tytułami i nawet stopniami wojskowymi.

Pewnie coś jeszcze nie przyszło mi do głowy. Totalitarna Sclavinia musi dbać o interesy własnych obywateli.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Helwetyk 8 paź 2019, o 10:10

Andro napisał(a):Reforma wizualna forum sclavińskiego, połączenie działów i odświeżenie oraz odgracenie podwórka. Uznanie tego postanowienia za niezgodne z prawem i uznanie braku obowiązywania.

W odniesieniu do zdania pierwszego gorąco proponuję dalej idące zmiany, zarówno w wymiarze wewnątrzsclavińskim (jeden dział, jest nas pięciu), jak i ogólnosarmackim (koniec z działami prowincji zakopanymi pod kilkoma warstwami kategorii). W odniesieniu do zdania drugiego — owszem, uważam, że granica ze Starosarmacją powinna ulec likwidacji. :twisted:
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Kościół Diuczej Wiary

Re: Plan reformy forum

Postprzez Helwetyk 8 paź 2019, o 11:02

Andronik napisał(a):Czy ktoś oponuje?

Pooponowałbym. Jedna Sclavinia — jeden dział. Wątki urzędowe: przyklejać.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 8 paź 2019, o 11:10

Helwetyk napisał(a):Pooponowałbym. Jedna Sclavinia — jeden dział. Wątki urzędowe: przyklejać.

Radykalizm Księcia-Konsula-seniora mi imponuje i powinien być przykładem dla nas wszystkich. W jego świetle poczynię dalej idące zmiany. Może jeszcze nie machnę mieczem masowej archiwizacji, ale Waffen-OK i Akademia Sclavińska muszą przenieść się ze strony głównej.

AS planowałem sprywatyzować, natomiast Waffen-OK, jak głośno myślałem na Discordzie, przenieść w sile do działów samorządowych na zasadzie garnizonu w temacie, a dział zarchiwizować. Wtedy zostałyby nam działy cztery, a to zawsze bliżej jednego niż wcześniej.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 07:27

Mamy więc pierwsze efekty! Podkanclerzy zrobił nam dobrą robotę. Oczywiście, kierując się sugestiami WKW, będę przyglądał się sprawie Akademii Sclavińskiej i Waffen-OK, ale co sądzicie na tę chwilę?
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 08:10

Wyraziłem wolę zgłoszenia swojej kandydatury na urząd Namiestnika Starosarmacji. Wszyscy chyba wiemy, w jakim kierunku to zmierza i bynajmniej nie chodzi w tym wypadku o sclaviński irredentyzm. Swoje obowiązki konsularne będę nadal pełnił z ferworem, ale jeżeli pojawia się okazja, połączę je z ochotą zrobienia czegoś dobrego dla sarmackiego życia publicznego.

Ale wszyscy dobrze mnie znacie, więc wiecie, że tożsamości sclavińskiej się nie wyrzeknę! Arriba!
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Helwetyk 9 paź 2019, o 10:37

Andronik napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Pooponowałbym. Jedna Sclavinia — jeden dział. Wątki urzędowe: przyklejać.

Radykalizm Księcia-Konsula-seniora mi imponuje i powinien być przykładem dla nas wszystkich. W jego świetle poczynię dalej idące zmiany. Może jeszcze nie machnę mieczem masowej archiwizacji, ale Waffen-OK i Akademia Sclavińska muszą przenieść się ze strony głównej.

Przeklikałem się przez narzędzia dewelopera i tak, mniej więcej, widzę nową strukturę forum, odpowiadającą naszej sytuacji demograficznej.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 11:46

Helwetyk napisał(a):Przeklikałem się przez narzędzia dewelopera i tak, mniej więcej, widzę nową strukturę forum, odpowiadającą naszej sytuacji demograficznej.

I to jest po prostu rewelacja - oczywiście nie sytuacja demograficzna, a radykalne obcięcie forum - co znacznie powinno nam uprościć i "zagęścić" komunikację, co powinno sprzyjać jej rozwojowi
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Plac Konfederacki