Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Protest Sclavińczyków w obronie kraju.

Re: Protest Sclavińczyków w obronie kraju.

Postprzez Joahim-von-R 14 paź 2020, o 13:37

Krzysztof Hans napisał(a):Aktualnie rozpatruje propozycje i chyba wieczorem dam znać. Prawdopodobnie będę mieszkał i działał w Starosarmacji i Baridasie. Sclavinia niestety staje się folwarkiem określonej grupy ludzi albo i jednego z nich.

Świetnie, niech się Wicehrabia wyprowadza. Tylko niech Wicehrabia przestanie obrażać Sclavinię i Sclavińczyków.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Joahim-von-R
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 14 paź 2020, o 14:05

Czyli od dziś mikronację, która w sposób demokratyczny i legalny wybrała Gubernatora i w sposób jawny głosuje nad każdym projektem w Radzie nazywamy folwarkiem jednego człowieka. :lol:
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Krzysztof Hans 14 paź 2020, o 19:47

Raczej mi chodzi o taką mikronacje gdzie zarządca ma taką władze że opozycja nie ma nic do powiedzenia
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 14 paź 2020, o 19:52

Krzysztof Hans napisał(a):Raczej mi chodzi o taką mikronacje gdzie zarządca ma taką władze że opozycja nie ma nic do powiedzenia

Ale przecież wypowiada się Pan, może tak samo brać Pan udział w głosowaniach i debatach. Nie rozumiem za bardzo.
Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 14 paź 2020, o 20:02

W głosowaniach bym sromotnie przegrał stosunkiem 4:1.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 14 paź 2020, o 21:12

Krzysztof Hans napisał(a):NONSENS! Artykuł 6 p. 1 Średniej Konstytucji to nic innego jak napisany inaczej Art. 5 p. 3 ust. d z mojej poprawki: viewtopic.php?f=1094&t=30788

Oczywiście że nonsens, Wicehrabia nie raczył się nawet wypowiedzieć w temacie Średniej Konstytucji więc siłą rzeczy nie składał do niej żadnej poprawki

Krzysztof Hans napisał(a):No to źle pan odczytał ten brak wymogu uzasadnienia. Ja też będę taki jak pan i w samym środku kadencji rozkraczę Sejm bo tak mi się podoba. Moim zdaniem to rozwiązanie skandaliczne gdyż zawsze w parze za wnioskiem powinno iść uzasadnienie. Przykład to ostatnio TK gdzie do swojego wniosku musiałem dopisać uzasadnienie i tak powinno być też i w tym przypadku ale że Konstytucja dziurawa (zwłaszcza po ostatnich traktatach) to co się dziwić.

PS: Jaka to data zakończenia kadencji?

No chyba jednak dobrze odczytałem ten brak wymogu skoro mój wniosek przeszedł ;)

Wiem że Wicehrabiemu jest to ciężko pojąć dlatego wytłumaczę po raz kolejny, Sejm został "rozkraczony" (już idąc słowem Wicehrabiego) w drodze referendum, w którym taką wolę wyraziła większość obywateli.

A to że Wicehrabia nie potrafi zrozumieć że wniosek w Sejmie i wniosek do TK może mieć różne wymagania, to już nic na to nie poradzę, polecam się douczyć.

Ale oczywiście życzę powodzenia w złożeniu wniosku o referendum o rozwiązanie Sejmu kolejnej kadencji, skoro Wicehrabia ma takie marzenia ;)

A data zakończenia kadencji jest w odpowiednim akcie prawnym.
ObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 15 paź 2020, o 08:05

Krzysztof Hans napisał(a):W głosowaniach bym sromotnie przegrał stosunkiem 4:1.

To juz chyba nie wina czterech pozostałych osób. Ahh inaczej byłoby jakby mogly głosować tysiące członków nowej.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Andronik 22 paź 2020, o 22:23

Szkoda, że akurat byłem w samopokutnym patrolu ostatecznokrucjatowym na skrajach mikroświata. Przyszedłbym postrzelać do protestujących z kolegami-weteranami z Waffen-OK. W ramach hobby, oczywiście, nie poważnej działalności politycznej.
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Plac Konfederacki