Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O wyższości wódki Teutońskiej nad innymi

Re: O wyższości wódki Teutońskiej nad innymi

Postprzez AJ Piastowski 14 maja 2020, o 10:11

Obrazek

O wyższości wódki Teutońskiej nad innymi - Almera, 14.05.2020r.

Szanowni Państwo

Aby pochylić się nad tematem musimy odpowiedzieć sobie na pytanie:
Czym jest w świecie mikronacji wódka?

Nie można przy tym zapominać o ewidentnym przeplataniu się świata realnego z wirtualnym w omawianym zagadnieniu. Wódka jest nazywana wodą życia, jest efektem idealnych proporcji smakowych bazujących na zbożu lub znajdujących swoją moc w krainie podziemnej pomarańczy.

Głównym czynnikiem powstania Teutońskiej Destylarni Trunków Wysokoprocentowych im. Cesarza Jakoba była chęć zbudowania i poszerzenia kulturowego dziedzictwa o ten wirtualny trunek, podobnie jak to ma miejsce w rzeczywistości. Niestety, o ile dla wielu najlepszym momentem bywa spożycie wybranego alkoholu, o tyle w wirtualu kultura, rynek kolekcjonerski, narracja i budowanie tożsamości jest aspektem wiodącym.

Jak mawia klasyk „bo pić to trzeba umić” u nas poprzeczka postawiona jest znacznie wyżej, bo nie pić to trzeba umić. Przyjemność ma wynikać nie tyle z picia, co z posiadania własnej, dedykowanej buteleczki zacnego trunku alkoholowego przygotowanego na życzenie klienta od nadarzającej się okazji. Potencjał rozwojowy drzemie olbrzymi, no bo kto by nie lubił posiadać dedykowanej pamiątki z jakiegoś wydarzenia będąc jednym z jego uczestników. Wybór jaki oferuje TDTW% stale rośnie, a zapotrzebowanie na wzbogacenie koncepcji narracyjnej skutecznie przerabiany jest na apetyt od późniejszej aktywności systemowej.

Nisza, która wytworzyła się przez lata na porządną narrację biznesową będzie nadawać nowy kierunek inicjatywom społeczno-kulturalnym rozwijając tym samym model funkcjonowania w systemie gospodarczym urozmaicając go i stymulując do działania nie tylko w Królestwie Teutoni, czy Księstwie Sarmacji, ale w całym Pollinie. Kiedy mamy solidne fundamenty i koncepcję rozwoju możemy budować strategię i korzystać pełnymi garściami z już istniejących inicjatyw jak chociażby wprowadzeniem instytucji na Giełdę Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu, czy korzystaniem z Banku Walutowego SSA, gdzie wymienimy rodzimą walutę na sarmackiego liberta umożliwiającego zakup odpowiedniej buteleczki.

Do tej pory zostało stworzonych kilka koncepcji będących urozmaiceniem ważnych wydarzeń. Sztandarowym pomysłem jest:
Teutonica – Będąca odpowiedzą na pojawiającym się nad KS zagrożeniem. Stając się trunkiem narodowym.
Krone – Stworzona specjalnie z okazji koronacji JKM Filipa I Gryfa.
Virsu – Będący lekarstwem na tajemniczą chorobę z Leocji. Którego projekt stał się inspiracją dla sztuki: Kolorowanki Slipyjowskie.
Štin – Upamiętniający rocznicę wydarzenia historycznego w Teutonii.

Nieograniczone możliwości stwarzają kreatywne pole do działania i otwierają na nowo rozdział narracyjny, który do tej pory nie był dostępny wskazując drogę oraz przyczyniając się do powstania tak bardzo upragnionego przez wszystkich kroku ku systemowi gospodarczemu.

Ponad to nigdy nie zdarzyło się, aby firma, instytucja odnosiła się w swojej nazwie do wciąż aktywnego zasłużonego dla mikronacji człowieka, będącego jednocześnie Honorowym Degustatorem. Można zaryzykować zatem twierdzenie, że wódka i szeroko rozumiany alkohol łagodzi obyczaje i łączy pokolenia.

To wszystko wyróżnia zatem wódkę Teutońską, a jej wyższość polega na narracyjnym łączeniu wirtualnych wydarzeń z jakością powstania i wytwarzania dóbr wzbogacających kulturę i sztukę. Dbałość o estetyczny wygląd każdej butelki, szybkość realizacji zamówienia czy staranny opis produktu sprawia, że możemy lepiej dopasować swoje preferencje wyboru. Poza tym, nasze butelki są wielkościowo wyższe od pozostałych.

Obrazek

Prezes TDTW%:
Obrazek
Obrazek

Postprzez Guedes de Lima 14 maja 2020, o 10:28

Miałem napisać, że kolejne bardzo dobre wystąpienie, lecz napiszę po prostu: pyszne. Mam pytanie:

Wódka Teutońska produkowana jest z teutońskiej pszenicy czy też teutońskiego ziemniaka? :)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez AJ Piastowski 14 maja 2020, o 10:48

Guedes de Lima napisał(a):Wódka Teutońska produkowana jest z teutońskiej pszenicy czy też teutońskiego ziemniaka?

Nie tyle z teutońskiego ziemniaka, co ze specjalnej odmiany podziemnej pomarańczy.

Obrazek

Ponad to zaznaczamy, że wódka zawierać może śladowe ilości stonki, którą przez lata wrogowie ojczyzny zrzucali na nasze ziemię, aby szkodniki zniszczyły naszą gospodarkę. Końcowy cel jednak jest zupełnie odwrotny od zamierzonego, gdyż udało się przekuć chytry plan zagłady w nową gałąź przemysłu przynoszącą zyski.

Alkohol zatem ma swoją historię, nadający mu charakter, a i gawęda przy szklaneczce zawsze się znajdzie kiedy przyjdzie opowiadać o historii.
Obrazek

Postprzez Guedes de Lima 14 maja 2020, o 10:53

Niech mnie kule biją, to musi być zatem strzał w dziesiątkę. :lol: Bardzo chętnie hobbystycznie zajmę się importem tego trunku na ziemie sclavińskie. Tak by krzewić uzależnienie wśród obywateli. Abstrahując od tego, wódka ziemniaczana (w tym przypadku z tej pomarańczy podziemnej) jest moim faworytem i realnie i wirtualnie. :)

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Joanna Izabela 14 maja 2020, o 13:06

Mam nadzieje, ze po wysokoprocentowych alkoholach będzie jakaś linia tych mniej - wino do obiadu na królewskie stoły zawsze by się przydało. Z ciemnego piwa słynie np. Zloty Gród wiec też można je rozsławić na całą Sarmację.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Jul 14 maja 2020, o 16:43

Świetny wykład!

Tak sobie myślę, może warto pomyśleć o jakiejś specjalnej wódce na Kongresowe cele? ;-)
Juliette Altrimenti
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 14 maja 2020, o 19:29

W ogóle proszę zauważyć jak duże zainteresowanie wzbudza alkohol u mikronautów. Według mnie to niezgłębione źródło aktywności i szczęśliwości. Na kolejnej edycji Kongresu na pewno pokuszę się o rozwinięcie tego wątku. Jak wątroba pozwoli rzecz jasna.

Obrazek

Postprzez Eradl 14 maja 2020, o 19:49

Moim zdaniem to nie ma tak, jedna wódka jest lepsza od drugiej. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby pić… doć… wódkę.
por. Eradl Adrien Marcus Pius mar. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 14 maja 2020, o 20:17

Jul napisał(a):Świetny wykład!

Tak sobie myślę, może warto pomyśleć o jakiejś specjalnej wódce na Kongresowe cele? ;-)

Był taki pomysł, niestety nie zdążyłem z realizacją.

@Eradl
Taka anegdota, autentyczna mi się przypomniała odnośnie picia, nie mogę sobie jednak przypomnieć któż to dokładnie ją wypowiedział i przy jakiej okazji, ale chodziło o spotkanie pewnej grupy gentelmenów interesujących się zacnymi trunkami. Debata o piciu i życiu, aż padło pytanie od prowadzącego, czy będziemy dzisiaj pić jak ludzie, czy pić jak zwierzęta? Odpowiedź oczywiście nie mogła być inna i wszyscy zgodnie stwierdzili, że jak ludzie. Po czym prowadzący dodał, no to znaczy że będziemy pić do upadłego, bo zwierzęta mają umiar.

Dlatego osobiście preferuję słowo delektować się alkoholem, niż używać powszechnego pić. Chociaż trzeba przyznać, że wódką to za bardzo delektować się nie da, na szczęście i na to znalazł się sposób i została wymyślona whisky 8-)
Obrazek

Następna strona

Powrót do Centrum Konferencyjne w Almerze