Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Skoki narciarskie

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Skoki narciarskie

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 11 kwi 2020, o 22:19

Widząc jakiś czas temu (rok-dwa) materiały z TVT, trafiłem na konkury skoków narciarskich. Jestem w Sarmacji od niedawna, z tego też powodu chciałbym się dowiedzieć, czy nadal są one organizowane, czy potrzeba kogoś, kto tę sprawę udźwignie, a także wasze zdanie na temat skoków w Sarmacji (i Mikroświecie). Mam już pierwszy pomysł na rozgrywanie tej dyscypliny. Chcę także wiedzieć, czy to wiąże się z jakimiś urzędami, papierami etc. Kto wie? Być może uda nam się chociaż jeden sezon zorganizować.
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski,
Minister Spraw Zagranicznych

Obrazek
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Santi Vilarte 11 kwi 2020, o 22:59

Ze swojej strony mogę tylko zapewnić, że rząd nie wymaga żadnych zezwoleń, rejestracji itp. w celu organizacji takich zawodów. Gdyby to się wiązało z opłatami od zawodników, to wygodnie będzie założyć w tym celu instytucję, analogicznie do SZSzach ale nie jest to żadnym obowiązkiem.

W drugą stronę, zgodnie z art. 9 UoFP można wnioskować o dotację od RM, jeśli zorganizowanie takich zawodów bd się wiązało z wydatkami ;)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
b. poseł,
Lord Szambelan KH,
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Skoki narciarskie

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 12 kwi 2020, o 11:21

Jeżeli pomysł organizacji zawodów w skokach narciarskich spotka się z aprobatą ze strony społeczeństwa, to założę takową organizację. Już mam pomysł na nazwę i logo - wszelkie informacje dotyczące skoków możecie znaleźć w tym wątku. Zachęcam również do dyskusji. Wszelkie pomysły, opinie mile widziane.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez AJMaat 12 kwi 2020, o 12:38

Na jakiej platformie miałyby być skoki organizowane?
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Guedes de Lima 12 kwi 2020, o 12:52

Upał za oknem a tu widzę wątek o skokach narciarskich. :) Ale czemu nie, jakby była to bardzo przystępna forma to i ja bym bardzo chętnie poskakał.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Sejm Księstwa Sarmacji

Skoki narciarskie

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 12 kwi 2020, o 13:24

O streamingu jeszcze nie myślałem. Konkursy mają odbywać się w DSJ 2 lub 4, ale nie każdy ma pieniądze na kupno czwórki (+ online), zaś nie pamiętam, czy była gra online w dwójce. Najwyżej będziecie nagrywać swoje próby, wszystkie nadesłane będą porównywane, i tak wyłonimy zwycięzcę. Ewentualnie będzie robiony "pseudotransmisja" - zlepek skoków + komentarz.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez Eugeniusz Maat 12 kwi 2020, o 13:44

DSJ 2 ma 20 lat, nie wiem czy chodzi na Win 10.
A jeśli chodzi od DSJ4 to spoko na 10 działa, przynajmniej działała 2-3 lata temu ;)
Úr Burgmáster ik úrs Auterra

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Bocian 12 kwi 2020, o 13:45

Ja jestem za. Gratuluję pomysłu!

Chętnie też wezmę udział w zawodach, chociaż nie ukrywam, że tylko jeśli będzie możliwość korzystania z darmowego oprogramowania.
Obrazek

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 12 kwi 2020, o 13:51

Dwójka jest darmowa, wiec nie będzie problemu, chyba że chcemy zagrać w jednym czasie, to wtedy najprawdopodoniej czwórka - 70zł (11 euro z VAT) + tryb online (cena w zależności od subskrypcji). Śmiało, proponujcie inne gry .
@EugeniuszMaat Dwójkę da się spokojnie odpalić za pomocą DOSBoxa (najlepiej Game Launcher), jednak trzeba do płynnego działania poszperać w pliku dosbox.conf. Czwórka działa bez zarzutu na dziesiątce

Obrazek
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów

Postprzez AJMaat 12 kwi 2020, o 15:21

Fajny był Holmenkollen Ski Jump 2, który był dostępny za darmo w Internecie - niestety, niedawno został chyba zdjęty. DSJ też spoko :)
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Kultura, sport, gospodarka