Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o oddelegowanie jednostek

Książęce Siły Powietrzne

Wniosek o oddelegowanie jednostek

Postprzez AJMaat 14 cze 2020, o 08:33

Panie Majorze,
zwracam się z wnioskiem o oddelegowanie 1. "Ferskiego" Batalionu Hybrydowego i jednostki z 63. Skrzydła Lotniczego (najlepiej eskadry bombowców, gdyż planuję wykorzystać je do zrzucania ulotek informacyjnych) do nadzorowania ustaleń traktatu pokojowego, który zawarły walczące ze sobą strony tropicańskiej wojny domowej. Moje plany dot. wykorzystania jednostek Pana Majora zawarte są w tym wątku. Działając jako Oficer Służby Dyżurnej, zajmuję się pilną sytuacją na Tropicanie i zależy mi na możliwie szybkiej reakcji. Proszę o informację, czy w ciągu 14 godzin jesteście w stanie oddelegować wymienione przeze mnie siły do działań rozjemczych i czy podołają one zadaniu, które im dałem.

Albert Jan Maat von Hippogriff
Oficer Służby Dyżurnej
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Dwór Jego Książęcej Mości
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Re: Wniosek o oddelegowanie jednostek

Postprzez von Thorn-Janiczek 14 cze 2020, o 08:58

AJMaat napisał(a):
Panie Majorze,
zwracam się z wnioskiem o oddelegowanie 1. "Ferskiego" Batalionu Hybrydowego i jednostki z 63. Skrzydła Lotniczego (najlepiej eskadry bombowców, gdyż planuję wykorzystać je do zrzucania ulotek informacyjnych) do nadzorowania ustaleń traktatu pokojowego, który zawarły walczące ze sobą strony tropicańskiej wojny domowej. Moje plany dot. wykorzystania jednostek Pana Majora zawarte są w tym wątku. Działając jako Oficer Służby Dyżurnej, zajmuję się pilną sytuacją na Tropicanie i zależy mi na możliwie szybkiej reakcji. Proszę o informację, czy w ciągu 14 godzin jesteście w stanie oddelegować wymienione przeze mnie siły do działań rozjemczych i czy podołają one zadaniu, które im dałem.

Albert Jan Maat von Hippogriff
Oficer Służby Dyżurnej

Starszy sierżancie,

Czy wystarczą oddelegowane 2 pełne kompanie i kompania wartownicza? Jestem w stanie je przerzucić w ciągu kilku godzin przez 2 klucze śmigłowców transportowych - mogą one też posłużyć do zrzutu ulotek i nadawania sygnału przez głośniki.

W wątku nie widzę żadnych planów, więc proszę o ich zamieszczenie i uściślenie. Proszę we wniosku dodać dokładny czas trwania akcji, miejsce, zakres działania jednostek (pod kątem przygotowania sprzętowego).
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

mjr KSP bar. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 cze 2020, o 10:58

Panie Majorze,
obawiam się, że potrzebny będzie cały batalion. Będziecie mieli bezpośrednio do czynienia z 5 brygadami rewolucji i 8 brygadami kontrrewolucji - nawet zakładając, że brygady w wojnie domowej są wielkości batalionów (przypuszczamy, że obie strony tworzyły tego typu "papierowe tygrysy", by działać na wroga odstraszająco), jestem przekonany, że nie dacie rady zapanować nad ok. 30 razy większymi siłami, nawet ze znakomitym wyszkoleniem i uzbrojeniem, jakim dysponują żołnierze KSZ. Co więcej, traficie pomiędzy walczące strony i będziecie rozrzuceni na długości ok. 20 km, zatem aby móc zabezpieczyć zaznaczony na mapie w wątku SD teren, potrzebujecie ludzi. Zrzut całego batalionu to rozwiązanie oczywiste.

Nad planem działań już pracuję - niestety, trudno powiedzieć, kiedy operacja się zakończy, ale postaram się przewidzieć wszystko, co się da. Wyślę to, co sklecę, do wieczora.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez von Thorn-Janiczek 14 cze 2020, o 11:27

AJMaat napisał(a):
Panie Majorze,
obawiam się, że potrzebny będzie cały batalion. Będziecie mieli bezpośrednio do czynienia z 5 brygadami rewolucji i 8 brygadami kontrrewolucji - nawet zakładając, że brygady w wojnie domowej są wielkości batalionów (przypuszczamy, że obie strony tworzyły tego typu "papierowe tygrysy", by działać na wroga odstraszająco), jestem przekonany, że nie dacie rady zapanować nad ok. 30 razy większymi siłami, nawet ze znakomitym wyszkoleniem i uzbrojeniem, jakim dysponują żołnierze KSZ. Co więcej, traficie pomiędzy walczące strony i będziecie rozrzuceni na długości ok. 20 km, zatem aby móc zabezpieczyć zaznaczony na mapie w wątku SD teren, potrzebujecie ludzi. Zrzut całego batalionu to rozwiązanie oczywiste.

Nad planem działań już pracuję - niestety, trudno powiedzieć, kiedy operacja się zakończy, ale postaram się przewidzieć wszystko, co się da. Wyślę to, co sklecę, do wieczora.

Jeśli planowane są działania bojowe, a nie jedynie porządkowe i zabezpieczające, to potrzebuję zgody Hetmana.

Zawnioskuję o udział pozostałych sił zbrojnych.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 cze 2020, o 11:40

Planowane są działania porządkowe, lecz należy mieć na uwadze, że zawsze jest ryzyko mniejszego lub większego starcia - traktat pokojowy na Tropicanie został uchwalony kilka dni temu, więc żołnierze walczący na wyspie mogą nie wiedzieć, że wojna się skończyła (liczymy, że rozpoznają mundury KSZ, lecz, jak mówi powiedzenie, "przezorny zawsze ubezpieczony"). Poza tym trudno będzie zaprowadzić porządek, wykorzystując 3 kompanie. Powierzchnia, na której w przybliżeniu będziemy działać, to 150 km^2.
Królestwo Teutonii

Postprzez von Thorn-Janiczek 14 cze 2020, o 11:49

AJMaat napisał(a):Planowane są działania porządkowe, lecz należy mieć na uwadze, że zawsze jest ryzyko mniejszego lub większego starcia - traktat pokojowy na Tropicanie został uchwalony kilka dni temu, więc żołnierze walczący na wyspie mogą nie wiedzieć, że wojna się skończyła (liczymy, że rozpoznają mundury KSZ, lecz, jak mówi powiedzenie, "przezorny zawsze ubezpieczony"). Poza tym trudno będzie zaprowadzić porządek, wykorzystując 3 kompanie. Powierzchnia, na której w przybliżeniu będziemy działać, to 150 km^2.

Proponuję przeprowadzenie na początek akcji propagandowo-informacyjnej, dopiero potem wprowadzanie bezpośrednio jednostek w teren.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 cze 2020, o 12:04

Popieram, choć pośpiech jest ważny. Czy jesteśmy w stanie do wieczora przeprowadzić akcję zrzutu ulotek informacyjnych? Mam na myśli oczywiście aspekt lotnictwa - przygotowania i zrzut przed zachodem słońca.
Królestwo Teutonii

Postprzez von Thorn-Janiczek 14 cze 2020, o 12:16

Tak, proszę je dostarczyć do bazy. Tak samo nagrania z informacją o akcji. Siły powietrzne dokonają zrzutu ulotek i nadają nagrania na wszystkich pasmach oraz nad terenem Tropicany.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 cze 2020, o 22:36

Panie majorze,
"przycisnął" mnie real. Jestem zmuszony przełożyć operację na środę, licząc, że do tego czasu nie dojdzie do żadnych potyczek. Plany przyślę we wtorek. Na razie proszę o zadbanie, by w Radiu Sarmacja co godzinę puszczana była informacja o zawarciu traktatu pokojowego i o wysłanie samolotów transportowych, które będą przekazywały ten sam komunikat przez głośniki.
Królestwo Teutonii

Postprzez von Thorn-Janiczek 15 cze 2020, o 00:48

AJMaat napisał(a):Panie majorze,
"przycisnął" mnie real. Jestem zmuszony przełożyć operację na środę, licząc, że do tego czasu nie dojdzie do żadnych potyczek. Plany przyślę we wtorek. Na razie proszę o zadbanie, by w Radiu Sarmacja co godzinę puszczana była informacja o zawarciu traktatu pokojowego i o wysłanie samolotów transportowych, które będą przekazywały ten sam komunikat przez głośniki.

Komunikat jest nadawany, nad Tropicaną przeleciały również śmigłowce, nadając komunikat. Obserwacja z powietrza nie dała żadnych sygnałów wrogich działań. W kilku miejscach widać było kilka grupek zrzucających broń na stos, więc sugeruje to pokojowe rozwiązanie sprawy.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do Punta [KSP]