Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wspomnienie Biblioteki Ferskiej

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Wspomnienie Biblioteki Ferskiej

Postprzez Grimknur 23 lis 2018, o 19:59

Zanim przejdę do sedna, chciałbym się ze wszystkimi mieszkańcami i obywatelami Starosarmacji po raz kolejny przywitać. :)

Także cześć.

Właśnie ukończyłem procedurę składania wniosku o utworzenie... Właśnie, w zasadzie nie utworzenie, a odtworzenie. Fer to miasto zniszczenia, niewiele było, a jeszcze mniej się uchowało. Podobnie było z biblioteką, kiedyś tak wielka, że z jednego kąta nie było widać drugiego (głównie za sprawę tego, że była w kształcie półkola, ale tak ładniej wygląda), teraz zniszczenie, krew i pożoga. Nie zostało po niej nic, prócz wspomnienia...

Tak narodził się mój nowy pomysł na dalsze publikacje. Wspomnienie Biblioteki Ferskiej. Co to za twór? Jeszcze żaden, czekam dopiero na akceptację, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nasza wielka i wspaniała biblioteka odżyje, wprawdzie nie za sprawą posiadanych ksiąg, ale za sprawą wspomnień o najlepszych, a także jedynych księgach jakie u nas były, a przepadły na zawsze...

Pożar już dawno ugasł (przez powódź, która także nas nawiedziła), ale będąc w miejscu ruin biblioteki wciąż słychać głosy odeszłych ksiąg...
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Re: Wspomnienie Biblioteki Ferskiej

Postprzez Zombiakov 23 lis 2018, o 20:10

Bo w słowach jest zaklęta potężna magia - być może to ona utrzymuje wokół Fer ochronną kopułę broniącą miasto przed tabunami Zombie :twisted:
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Grimknur 23 lis 2018, o 20:29

Na pewno utrzymuje mnie na stanowisku burmistrza pomimo rocznej nieobecności (chyba rocznej, a może nawet jeszcze dłuższej). :) Ale postaram się, by słów przybywało. :)
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Postprzez Grimknur 26 lis 2018, o 21:19

Udało się!

Instytucja zarejestrowana, można rozpocząć dalsze etapy odtworzenia naszego cudu. Przemierzać niezmierzone, przemierzać zniszczone, przemierzać niezdobyte. Odzyskać dla świata to co się nadaje do odzyskania.

Niech zbłąkane ksiąg dusze zaznają spokój.
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Postprzez Zombiakov 26 lis 2018, o 21:31

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że z tej incjatywy powstanie coś trwałego. W miarę możliwości i potrzeby postaram się pomóc.

Optowałbym za tym żeby to co uda się odratować stało się filią Biblioteki Pałacu Namiestnikowskiego
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/705
Przemawia przeze mnie pragmatyzm umarłego pozbawionego uczuć. "Nie stać" nas na 3 biblioteki (jest jeszcze Intytut Pamięci na Tropicanie)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez zbbrow 27 lis 2018, o 07:30

Miasto feniksa p, a nie zniszczenia! ;-)
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Verwaltung 27 lis 2018, o 08:02

Zgadzam z JO Diukiem. Jak najmniej instytucji, jak największe próby ucieczki od reala, w celu siedzenia w Bibliotece Ferskiej. ;)
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Starosarmacja

Postprzez Grimknur 30 lis 2018, o 18:08

Zombiakov napisał(a):Życzę powodzenia i mam nadzieję, że z tej incjatywy powstanie coś trwałego. W miarę możliwości i potrzeby postaram się pomóc.

Coś trwałego będzie ciężko uzyskać, a jeszcze trudniej utrzymać. Niemniej chciałbym jakiś kolejny ślad zostawić. :)

Zombiakov napisał(a):Optowałbym za tym żeby to co uda się odratować stało się filią Biblioteki Pałacu Namiestnikowskiego
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/705
Przemawia przeze mnie pragmatyzm umarłego pozbawionego uczuć. "Nie stać" nas na 3 biblioteki (jest jeszcze Intytut Pamięci na Tropicanie)

Ale tamto to jest wielka i poważna, i szanowana biblioteka, gdzie mnie zwykłej świni zarządzać czy nawet próbować dodać coś do zbiorów? Jedyne co wyłapuję to zbłąkane myśli zniszczonych ksiąg, czasami niekompletne, czasami pozbawione jakiegokolwiek sensu.

No i to nie jest biblioteka, to jest Wspomnienie. Nie trzeba jej utrzymywać, wystarczy przyjść, dać się wykorzystać jakiejś księdze i opuścić to miejsce, by kiedyś znów wrócić.

Zbbrow napisał(a):Miasto feniksa p, a nie zniszczenia!

Kiedyś Feniksa, na razie zniszczenia. Jak odbudujemy, to wtedy znów się będzie z dumą znaczka Feniksa używać. :)
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Postprzez piwniczak 1 gru 2018, o 14:27

(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Grimknur 4 gru 2018, o 12:47

piwniczak napisał(a):http://fer.sarmacja.org/biblioteka/

Fajne, ale to pamięta jeszcze czasy CP-1250, albo jeszcze innego wynalazku. Teraz co, przenosić to na DSG?

Ja bardziej myślę pod siebie, żebym miał gdzie co napisać, gdzie narrację swoją wpisać, jak znajdę czas na publikację tego co już mam. :)
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji