Strona 1 z 3

Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 1 cze 2018, o 19:12
przez Remigiusz L.
Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynam konsultacje w sprawie inicjatywy jaką obiecałem zorganizować podczas wyborów. Obok dyskusji, można w tym wątku zgłaszać wstępna wolę wzięcia udziału w TzL, co da nam mniej więcej pojęcie czy jest w ogóle po co to organizować.
Kwestie, które chciałbym omówić przedstawiam poniżej:
  • Czy na pewno tydzień? Biorąc pod uwagę obecny poziom aktywności, uczestników może być zbyt mało na taką częstotliwość, z drugiej strony, jeśli na np. dwa tygodnie będzie przypadać jeden artykuł, to inicjatywa zacznie się strasznie wlec.
  • Tematyka - czy narzucany jakąś konkretną tematykę, jak to zamierza zrobić dworska konkurencja, czy zostajemy przy formacie z poprzedniej edycji, czyli artykuły po prostu o lennach.
  • Zakres uczestników - czy dopuszczamy lenna wyłącznie starosarmackie, czy też otwieramy się na inne samorządy (jeśli oczywiście zechcą)?

Zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji i dorzucanie wszelkich uwag i sugestii.

¡Arriba Sarmatia Antigua!

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 07:47
przez Remigiusz L.
Ten huraganowy entuzjazm doprawdy przekonuje mnie, że to przedsięwzięcie musi się powieść!

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:05
przez Hugo
Bo z konsultacjami jest trochę jak z kotem Schroedingera - jak są, to "nikt" nie bierze w nich udziału, jak nie ma to "każdy" narzeka, że ich nie ma ;)
Czy na pewno tydzień? Biorąc pod uwagę obecny poziom aktywności, uczestników może być zbyt mało na taką częstotliwość, z drugiej strony, jeśli na np. dwa tygodnie będzie przypadać jeden artykuł, to inicjatywa zacznie się strasznie wlec.
Można zrobić np. miesiąć i każdy zgłoszony(?) będzie mógł kiedy zechce w tym miesiącu publikować swoje artykuły. Różnie to bywało z tymi narzuconymi zakresami - nagle coś wypdało i nagle uczestnik nawet nie mógł się zalogować do KS, a co dopiero opublikować artykuł.
Tematyka - czy narzucany jakąś konkretną tematykę, jak to zamierza zrobić dworska konkurencja, czy zostajemy przy formacie z poprzedniej edycji, czyli artykuły po prostu o lennach.
No to podobnie jak z konsultacjami. Jak będzie narzucona tematyka, to może się zdarzyć narzekania, że ktoś chciał o lennie, ale co innego. Z drugiej strony "piszcie o czym chcecie" może sprawić, że lennicy nie będą wiedzieli, co chcą opisać. Ciężko wybrać najlepszą opcję.
Zakres uczestników - czy dopuszczamy lenna wyłącznie starosarmackie, czy też otwieramy się na inne samorządy (jeśli oczywiście zechcą)?
Zacznijmy we własnym gronie i pokażmy jak to wygląda. Jak się spodoba mieszkańcom innych Samorządów, to czemu nie.

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:20
przez Zombiakov
Ale to ma być tak, że cały tydzień na jedno lenno ?

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:22
przez piwniczak
Prześwietny Namiestniku,

długi weekend był, więc bez przesady ;)

Uważam, że narzucenie tematyki jest obosiecznym mieczem. Dla mnie coś takiego w ogóle nie zachęca, bo mam swój pomysł na lenno i wolę realizować je wedle własnej wizji a nie klucza konkursowego. Z drugiej strony jednak są ludzie, którym to z pewnością ułatwi napisanie czegokolwiek. Powinniśmy zrobić jak to jest z maturami ustnymi z j. polskiego — jest grupa tematów, które można realizować, ale jak ktoś ma własny, to ma wolną rękę.

Tydzień z Lennem był skrajnie wycieńczającym doświadczeniem. Myślę, że miesiąc będzie w tym wypadku o wiele wygodniejszy i łatwiejszy w realizacji.

Pomysł jest ze wszech miar wart realizacji, lokalnie lub ew. w kooperacji ze Sclavinią. Mimo wszystko jesteśmy prowincją i powinniśmy budować własną markę i przyciągać ludzi.

Z całą pewnością spróbowałbym podrasować samą ideę, by zmotywować ludzi do udziału. Tylko jeszcze nie wiem jak ;<

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:24
przez Remigiusz L.
Zombiakov napisał(a):Ale to ma być tak, że cały tydzień na jedno lenno ?

Właśnie to chcę przedyskutować ;)

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:42
przez Zombiakov
Ale to wymaganiem wstepnym by bylo zeby materialy byly przygotowane wczesniej. W innym przypadku to i miesiac bedzie za krotki.

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:25
przez Remigiusz L.
Z całą pewnością spróbowałbym podrasować samą ideę, by zmotywować ludzi do udziału. Tylko jeszcze nie wiem jak ;<

Może... Seria znaczków z opisywanymi lennami? :twisted: :twisted: :twisted:

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:34
przez piwniczak
Gdyby tak zrobić, że w ciągu miesiąca każde lenno może opublikować ile chce artykułów, ale 5(?) najwyżej sercowanych się liczy do klasyfikacji generalnej. No i to lenno, którego artykuły uzbierały najwięcej serc wygrywa, a Namiestnik wnioskuje o emisję okolicznościowego znaczka w ilości np. 21 sztuk, a 2 sztuki dostaje zwycięzca, po 1 sztuce 2-gie i 3-cie miejsce, a pozostałe będą ogólnodostępne w sprzedaży.

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

PostNapisane: 4 cze 2018, o 13:48
przez Remigiusz L.
Zombiakov napisał(a):Ale to wymaganiem wstepnym by bylo zeby materialy byly przygotowane wczesniej. W innym przypadku to i miesiac bedzie za krotki.

Pytanie, ile osób ma przygotowane materiały? Myślę, że dla osób, dla których miesiąc będzie za krótki, to równie za krótki będzie każdy inny okres czasu ;)
Dlatego również przychylam się do idei miesiąca z lennem. Teraz pytanie jeszcze ile lenn powinno przypadać na jeden miesiąc?

W kwestii tematyki - sam jestem za zostaniem przy ogólnym modelu i chyba tak zrobimy. Ewentualnie mogę przy ogłaszaniu konkursu podać jakieś słowa klucze typu historia przedinternetowa, zabytki etc. dla tych niezdecydowanych.

piwniczak napisał(a):Gdyby tak zrobić, że w ciągu miesiąca każde lenno może opublikować ile chce artykułów, ale 5(?) najwyżej sercowanych się liczy do klasyfikacji generalnej. No i to lenno, którego artykuły uzbierały najwięcej serc wygrywa, a Namiestnik wnioskuje o emisję okolicznościowego znaczka w ilości np. 21 sztuk, a 2 sztuki dostaje zwycięzca, po 1 sztuce 2-gie i 3-cie miejsce, a pozostałe będą ogólnodostępne w sprzedaży.


I ten pomysł bardzo mi się podoba. Będzie też skłaniał do publikacji większej liczby artykułów niż jeden.