Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kronika Prokrusta

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: Kronika Prokrusta

Postprzez Patryk Vindsor 1 wrz 2017, o 20:44

Grimknur napisał(a):Panie, to normalne, bowiem to świnie, a nie ludzie. Mam własne podejrzenia, że KS jest tworem dla wybrańców, jak nie masz przynajmniej trzech godzin dziennie do poświęcenia i nie jesteś obecny przynajmniej od kilku lat, to nie bardzo masz czego szukać, będzie piętnowany, bo: "nie znasz się, jesteś za młody, wykaż się, itp.".

Dokładnie tak, plecy, znajomości itd. coś zapewnią. A jak nie jesteś tu kilku lat i nie masz czasu to lipka, tak delikatnie mówiąc.

PS. Nie bierzcie moich słów dosłownie. :)
Patryk Vindsor

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 1 wrz 2017, o 21:32

Zombiakov napisał(a):Egalitaryzm

W sumie to przejęzyczenie zmieniło elitaryzm na egalitaryzm. Ale jak głębiej się zastanowić to w hermetycznej społeczności (a co ważne w coraz bardziej hermetycznej) egalitaryzm prowadzi to elitaryzmu. Tylko przywileje dla młodych mogą zasypywać rosnącą przepaść pokoleniową. Więc potraktowanie nowych jako elity, nadziej na przyszłość, daje szanse na rzeczywistą równość.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Postprzez Zombiakov 1 wrz 2017, o 23:56

Dzień 3.

drakkar.png

Czy to nadludzkim wysiłkiem nieumarłego czy to z pomocą mitycznych krasnoludów - drakkar jest już gotowy. Trzeba teraz przysiąść i zaplanować podróż. Z drugiej strony tak do końca to nie wiem gdzie mam płynąc i zdać się muszę częściowo na przeznaczenie. Bez podstawowych umiejętności z zakresu żeglarstwa mogę jedynie zawierzyć Aegirowi.

Co słychać w Księstwie ? Chyba nic. W prasie od 40 godzin cisza. Na forum cisza. W sejmie cisza. Obawiam się, że w królestwo uroczej Hel mogłoby się okazać niezwykle rozrywkowym miejscem w porównaniu do naszej Ojczyzny. Strona główna straszy zaproszeniem na uroczystości rocznicowe z zeszłego tygodnia.
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Zombiakov 2 wrz 2017, o 22:50

Dzień 4

plan_podrozy_1.png

Plan podróży jest prosty. Wypływam z Feru i w ciągu dwóch dni powinienem być we wsi Antares. Tam man nadzieję, nająć do pomocy kilku ludzi pochodzących z północny. Ponoć wielu ich można tam spotkać bo powszechna depresja demonicznego pochodzenia zmusza ich do robienia sobie wakacji od rodzinnych ziem.

W Ferze właśnie rusza odbudowa. Po zniszczeniach trzęsieniem ziemi i walką przeciwko Azmalothowi nie ostał się kamień na kamieniu. Sam się do tego przyczyniłem - spróbuj przycelować kamiennym głazem tak żeby trafić smoka a żeby potem głaz nie spadł na miasto. No spróbuj.

W Sclavinii udało się wyprodukować newsa o niczym. Patrol wojskowy bez powodu pukał do siedziby Salvadora van der Saar (co przypomina mi, że dawno temu był wśród nas Salvadore Salvadori). Nikt nie otworzył więc się włamali i nikogo ani niczego w środku nie zastali. Pan Szok i jego partner Pan Niedowierzanie pojechali na plażę nudystów i zapomnieli o Sclavinii.
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Zombiakov 3 wrz 2017, o 22:27

Dzień 5

paczka.png
paczka.png (18.31 KiB) Przeglądane 217 razy

Już miałem wypływać kiedy dostałem tajemniczą paczkę (najwyraźniej zawierającą coś ze szkła) zaopatrzoną liścikiem aby otworzyć ją dopiero po wypłynięciu z portu a i z wypłynięciem wstrzymać się do pełni księżyca (za 3 noce). Mam wrażenie, że ta paczka to tylko atrapa i próba cierpliwości czy dochowam przykazu i nie otworzę przez kolejne 3 dni. Typowe zagrania staroświeckich bogów.

W Starosarmacji przeważa spokój. Warto jednak wspomnieć, że ponownie otrzymałem obywatelstwo Księstwa i w miarę możliwości będę mógł również i oficjalnie pomagać prowincji. W samym Grodzisku było trochę zamieszania gdy na niebie pojawił się oczo*ebny balon i nie władze nie wiedziały czy strzelać czy się śmiać.

Poza tym czekamy na trzy rzeczy:
1) Wyniki konkursu o urlopie JKM
2) Zdjęcie ze strony głównej zaproszenia na obchody rocznicowe STS
3) Namacalny dowód, że mamy rząd który zajmuje się czymś więcej niż hydrauliką i zapewnieniem letniej wody w kranie

Można by jeszcze dołożyć "Syriusz dalej nie działa". No ale Syriusza już dawno nie ma. A może działa skoro nikt nie może stwierdzić, że nie działa ?
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Zombiakov 4 wrz 2017, o 22:41

Dzień 6

U mnie nic ciekawego. Wczoraj w godzinach wieczornych zacząłem pracę nad uporządkowaniem mojej wirtualnej biografii wychodząc od przeglądu dziennika ustaw wedle moich kolejnych wcieleń. W dalszej kolejności będę musiał głębiej pogrzebać aby odzyskać pamięć.

Hitem dzisiejszego dnia była wiadomość, że Dreamland chce wojny. Prawdopodobnie liczą na dobre warunki kapitulacji i sowity posag przy aneksji. No i na tym ten dzień się kończy. Prowadzenie kroniki w tych czasach jest bardzo łatwe.
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Zombiakov 5 wrz 2017, o 22:18

Dzień 7

Jutro o tej porze wypływam. Ostatnie spokojne chwile poświęciłem mapie Tropicany aczkolwiek rzecz jasna nie planuję porzucić tych prac wraz z opuszczeniem portu w Fer.

Hrabia Robert von Thorn poszukuje grafika aby należycie uczcić jubileusz 100 artykułów Obserwatora Sarmackiego. Poza tym dominuje apatia.
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Zombiakov 6 wrz 2017, o 22:49

Dzień 8

pelnia.png
pelnia.png (82.29 KiB) Przeglądane 159 razy

Poznaliśmy dzisiaj legendę o kugarskim koniu - a dokładniej o dwóch niecnych postaciach, niesłownym bogu Norinie i wielokrotnym niehonorowym zabójcy Kugarze wywodzącym się z głodu i patologii. Koń stał obok i grzebał kopytem w błotku. Nie odnajdujemy w tej historii postaci godnej naśladowania.

Wypływam. Do zobaczenia Ferze. Żegnaj Gellonio. Zostawiam pamięć po tobie za sobą.
Diuk Prokrust Zombiakov

Postprzez Grimknur 7 wrz 2017, o 02:25

No to skoro już wszyscy wypłynęli będzie można niedługo zamknąć port, zająć się jego powolną odbudową. :) Wstępny plan już jest, kiedyś nadejdzie jego rozwinięcie. :)

Życzę powodzenia i nie polecam pić wody zza łodzi. Nie dlatego, że słona, ale można się źle wychylić, wypaść i uderzyć głową w łódź, co powoduje straszne bóle...
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 7 wrz 2017, o 20:20

teścik
Diuk Prokrust Zombiakov