Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kronika Prokrusta

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Kronika Prokrusta

Postprzez Zombiakov 31 sie 2017, o 00:25

Nie żyję od ponad czterech lat. Od chwili gdy wyzionąłem ducha w więziennej celi, będąc ofiarą szykan biurokratycznego aparatu antypaństwowego, moje nieżycie toczyło się spokojnie. Czasem się budziłem, coś porobiłem. Czasem nawet miałem obywatelstwo.

Aż tu niecały miesiąc temu sarmacka ziemia zatrzęsła się w posadach - oto wielki smok Azmaloth siał spustoszenie a rabanu robił tyle, że ani w grobie ani w nadmorskiej letniej krypcie spokojnie nieżyć się nie dało. Stanąłem do walki i przez kilka dobrych dni a i również nocy czoła gadzinie stawiałem. Tylko jeden żywy rycerz, wspomnijmy jego imię - Timan Demollari, dotrzymał mi kroku a nawet mnie prześcignął. Gdy walka się skończyła a niebo nad Księstwem znów było czyste padłem (chciałoby się żec - jak nieżywy) i dziwne sny miałem których znaczenia nie pojąłem a i obrazy szybko zapomniałem.

Lecz drugie zdarzenie nadeszło które na nową ścieżkę przeznaczenie mnie wypycha. Oto z okazji 14-lecia Starosarmacji otrzymałem dosłownie jedną wieś lenną. Wspomnę, że mam ich 88 i wszystkie dotychczasowe już dawno wymarłe w rękach zombie świetnie prosperują. Ale, że życie i śmierć są przekornymi to zamiast kolejnej miłej wioski w Gellonii przyszło mi otrzymać wieś na dalekiej północy Księstwa. Tam gdzie kulturalni Sarmaci nie bywają, gdzie dróg nigdy nie zbudowano a jak przypadkiem miasto się ulokowało (Wandowice) to szybko wraz z całą zabudową przenosiłosiło się na bardziej przyjazne tereny.

Myślę sobie - pchał się tam nie będę. Wieś jak wieś. Wymrze i bez mojej pomocy. Ale oto kolejne sny mnie uderzyły i sama bogini Hel w nich jasno i konkretnie gada. "Zombiakov, szykuj drakkara - czekam na Ciebie w Niflheimie. Jak umierałeś na pryczy to co żeś myślał ? Że spokojnie w Midgardzie będziesz się byczył ?".

Baby różne rzeczy gadają to i się nie spieszyłem. Lecz kolejny dzień nadszedł a we śnie tym razem poczwara okropna Nidhoggiem zwana syczy zajadle i coś o owocu życia zerwanym z Yggdrasila podszeptuje. "Niflheim na Ciebie czeka. Sssss. Przed Hel nie uciekniesz. Ssssss. Kombinuj łódź po dobroci. Sssssssss... Ale jeżeli przez 100 dni bez przerwy kronikę będziesz prowadził ssssss to ten pyszny owoc twoim być może."

Tak więc się stało. Czas pożegnać zatęchłe cmentarze. Przygotować się trzeba do podróży i w nowym domu powalczyć o nowe życie. Jak proponują to czemu nie spróbować.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Re: Kronika Prokrusta

Postprzez christosza 31 sie 2017, o 00:44

Przypadek?

Przechwytywanie333.PNG

(BP, MSPANC)
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez John Rasmusen 31 sie 2017, o 01:28

christosza napisał(a):Przypadek?
Przechwytywanie333.PNG

(BP, MSPANC)

NWO jest wszędzie!
Obrazek

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Grimknur 31 sie 2017, o 07:16

John Rasmusen napisał(a):
christosza napisał(a):Przypadek?
Przechwytywanie333.PNG

(BP, MSPANC)

NWO jest wszędzie!

A to jest nieprawda. Sprawdziłem w szufladzie i nic tam nie ma. Co więcej denko już dawno spróchniało i ktoś je całkiem usunął, mi dając w spadku szufladę bez dna. :D
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Patryk Vindsor 31 sie 2017, o 18:47

Powodzenia zatem w prowadzeniu kroniki Panie Zobiak :D
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 1 wrz 2017, o 00:14

Drugi dzień próby. Trwają przygotowanie do wyprawy donikąd. Noc i dzień upłynęły na budowie drakkara. Potrwa to pewnie jeszcze dzień albo dwa. Będzie to trochę taki mini drakkar - powinno wystarczyć na opłynięcie kawałka Sarmacji z Fer na północne rubieże.

Jak już pisać kronikę to należałoby wspomnieć o wydarzeniach spoza własnego podwórka. Pomimo wytężonego trudu jednak nie dostrzegłem niczego co by się dzisiaj wydarzyło. Tylko po czasie dostrzegłem, że antyspołeczna warstwa politykierów postanowiła zabetonować sejm i likwiduje wyborczą "listę nowych mieszkańców". Egalitaryzm prowadzący do martwicy. Może zanim odzyskam życie wszyscy inni będą martwi.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Postprzez Grimknur 1 wrz 2017, o 04:49

Zombiakov napisał(a):Tylko po czasie dostrzegłem, że antyspołeczna warstwa politykierów postanowiła zabetonować sejm i likwiduje wyborczą "listę nowych mieszkańców". Egalitaryzm prowadzący do martwicy. Może zanim odzyskam życie wszyscy inni będą martwi.

Panie, to normalne, bowiem to świnie, a nie ludzie. Mam własne podejrzenia, że KS jest tworem dla wybrańców, jak nie masz przynajmniej trzech godzin dziennie do poświęcenia i nie jesteś obecny przynajmniej od kilku lat, to nie bardzo masz czego szukać, będzie piętnowany, bo: "nie znasz się, jesteś za młody, wykaż się, itp.".

No i jak to miałoby być? Pomóc sobie samym odsunąć się od władzy?
Jan Grimknur
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez rybczak 1 wrz 2017, o 09:09

Każdy z nas jest świnią.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Grimknur 1 wrz 2017, o 13:25

O wypraszam sobie, ja jestem Knurem, przez wielkie "K". Mam to nawet zapisane w pseudonimie.
Jan Grimknur
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 1 wrz 2017, o 20:43

Zombiakov napisał(a):Drugi dzień próby. Trwają przygotowanie do wyprawy donikąd. Noc i dzień upłynęły na budowie drakkara. Potrwa to pewnie jeszcze dzień albo dwa. Będzie to trochę taki mini drakkar - powinno wystarczyć na opłynięcie kawałka Sarmacji z Fer na północne rubieże.

Jak już pisać kronikę to należałoby wspomnieć o wydarzeniach spoza własnego podwórka. Pomimo wytężonego trudu jednak nie dostrzegłem niczego co by się dzisiaj wydarzyło. Tylko po czasie dostrzegłem, że antyspołeczna warstwa politykierów postanowiła zabetonować sejm i likwiduje wyborczą "listę nowych mieszkańców". Egalitaryzm prowadzący do martwicy. Może zanim odzyskam życie wszyscy inni będą martwi.

Tylko żeby tam was compañero żadni piraci po drodze nie napadli :twisted:
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji