Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przemówienie Regenta Teutonii z okazji 14. rocznicy

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Przemówienie Regenta Teutonii z okazji 14. rocznicy

Postprzez Vladimir 26 sie 2017, o 20:26

Z niejasnych dla mnie przyczyn IRC nie chciał mnie dziś na obchodach 14. rocznicy Starosarmacji. Gelloński sabotaż? Zamurski spisek? Kto wie...

Jakkolwiek, chciałem w imieniu moim, JKW Andrzeja Fryderyka oraz Teutończyków wygłosić przed Wami poniższe przemówienie oraz złożyć życzenia z okazji Waszego święta.

Wasza Książęca Mość!
Jaśnie Oświecony Namiestniku!
Szanowni Goście!


Każda rocznica to zaiste wielkie święto, które nie powinno być postrzegane jako tylko okazja do wspólnej rozmowy na IRCu, wygłoszenia kilku długich mów i zorganizowania konkursów. Oczywiście oprawa obchodów to ważny element, ale jeśli zastanowimy się nad nią dłużej, to dojdziemy do wniosku, że stanowi tylko ramę pięknego obrazu, który dziś powinniśmy szczególnie kontemplować.

Każda rocznica stwarza nam możliwość wspomnienia tych, którzy poświęcili swój czas na budowanie mikronacji — jej klimatu, kultury, narracji, historii etc. etc. Bo czym jest mikronacja, jeśli nie dziełem, w kreacji którego partycypowało wielu autorów i autorek? Dziś właśnie tym wszystkim ludziom powinniśmy być wdzięczni — za 14. rocznicę Starosarmacji.

Czasami czuję smutek, gdy uświadamiam sobie, że młodsi mikronauci nigdy nie poznali i już prawdopodobnie nie poznają prowincji, które złożyły się na współczesną Starosarmację. Mówię o Baranim Polu, Gellonii, Trzyczaszkowie, Wagarii, Złotym Wybrzeżu, Morvanie, Tropicanie, dawnym Terytorium Koronnym. Wspomnę Athos, założoną i długo prowadzoną przez Jaśnie Oświeconą Calisto Norvegicus-Chojnacką Nadzieję, Anheim, Poddębice, Wielkie Oczy…

Dla wielu są to puste nazwy, których z nikim i z niczym nie kojarzą, a przecież za tymi toponimami stoją rzeczywiści, żywi twórcy tekstów, stron internetowych, sztucznych języków i kultur. Osobiście dziękuję właśnie tym twórcom, którzy na przestrzeni czternastu lat rozwijali to, z czego narodziła się Starosarmacja.

Na koniec pozwolę sobie jeszcze zaapelować do dzisiejszych jubilatów — przechowujcie we wdzięcznej pamięci dokonania poprzedników, by następne pokolenia mogły czerpać z nich inspirację. Dobra pamięć to jedyna rzecz, którą możemy okazać autentyczny szacunek naszym atentatom.

W imieniu Jego Królewskiej Wysokości Andrzeja Fryderyka, Rady Królewskiej, Lady Koadiutor Carmen Laurent, Teutończyków oraz moim własnym życzę Wam wszystkiego najlepszego — Al Fórzussess!


Tym, których IRC przyjął tego wieczoru, życzę dodatkowo udanej i długiej zabawy!

(—) Vladimir ik Lihtenštán
Regent Królestwa Teutonii
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość