Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Z pamiętnika Burmistrza Grodziska...

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Z pamiętnika Burmistrza Grodziska...

Postprzez Patryk Vindsor 8 kwi 2017, o 20:02

Ostatnimi czasy na forum Starosarmacji nie dzieje się wiele, zatem wpadłem na pomysł założenia nowego wątku. Nietypowego, gdyż mam zamiar opisywać w nim wydarzenia z Grodziska które dotyczą mojej skromnej osoby.

8 kwietnia 2017 r.
Dziś w Grodzisku aura nie sprzyjała zbytniej działalności. Oczywiście życie biegło jak w typową sobotę. Z rana wybrałem się na giełdę przy stadionie pooglądać towary z mikroświata. Jednak nic szczególnego nie przykuło mojej uwagi. Wszyscy jacyś śnięci - ziewają, kawa litrami się leje. Niestety w godzinach popołudniowych miała miejsce katastrofa kolejowa:

http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9888/1

Po czym osoby odurzone śmiechowym gazem zaczęły wpadać w nieskończoną symfonię śmiechu. Normalnie nie szło się powstrzymać. Sam osobiście położyłem się na trawniku i śmiałem się, aż wierzgałem nogami. Na szczęście atak prześmiewczy dość szybko minął. Po powrocie do ratusza postawiłem na nogi wszystkie służby do spraw broni biologicznej w celu opanowania sytuacji. Do końca dnia spędziłem czas w ratuszu koordynując działania ratowników i lejąc po nogach ze śmiechu gdy tylko niewielka ilość gazu dotarła do mojego gabinetu.
Patryk Vindsor

Obrazek

Re: Z pamiętnika Burmistrza Grodziska...

Postprzez Leszek Fryzyjski 8 kwi 2017, o 21:40

Ciekawa inicjatywa. Popieram!
(-)Leszek van der Fryssau
Obywatel Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Patryk Vindsor 9 kwi 2017, o 21:31

9 kwietnia 2017

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=537&t=22398

Tak, po powyższym linkiem można znaleźć informację na temat Układu między Konsulatem Sclavinii a Starosarmacją. Zarówno ja jak i mieszkańcy Grodziska z radością przyjęli tę umowę w nadziei szerszej współpracy i zacieśnieniu wzajemnej sympatii.

W związku z tym zorganizowałem w Grodzisku bankiet i imprezę na plaży otwarty dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście ochrona nie wpuszczała małolatów poniżej 18 roku życia. Przyszła masa obywateli z butelkami rozmaitych trunków od lawendówek po domowe samogony. Także dalej pisać nie mogę jako że już mi się od % literki rozłażą... oj będzie jutro ostry kac :P
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 11 kwi 2017, o 20:53

10-11 kwietnia 2017

Wczoraj, czyli 10 kwietnia w końcu to zrobiłem... i udało się... założyłem w końcu instytucję:

http://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00179

Firma nazywa się "Agencja Rozwoju Grodziska"(w skrócie ARG) . I mam związanych z nią kilka planów np:
- otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Grodzisku. Czyli opisy ciekawych miejsc do zwiedzenia w mieście, projekty wycieczek itd.
- otwarcie Muzeum Regionalnego w Grodzisku. Ekspozycje przeróżne.
- otwarcie Ogrodu Zoologicznego. Opisy kilku zwierząt już mamy zatem warto by jeszcze stworzyć miejsce gdzie można by najpiękniejsze okazy pooglądać.

To na razie tyle, kolejne pomysły i etapy ich realizacji będę opisywać w tym wątku forumowym.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym (tj. 11 kwietnia) opracowałem proste logo dla ARG (bo po co bardziej skomplikowane dla miniaturki?) oraz napisałem odręcznie w ratuszu opisy kolejnych dwóch roślinek. Zatem po ciężkim dniu pracy czas na zasłużoną drzemkę. Ale wiadomo, piwko przed snem być musi :)
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 12 kwi 2017, o 23:38

12 kwietnia 2017r.

Dziś dzień nie obfitował w spora ilość wrażeń. Generalnie jedyną rzeczą jaką zrobiłem, o większej wartości była publikacja artykułu:

http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9906/5

Nic szczególnego, jedna z wielu sarmackich roślinek do kolekcji w zielniku.

Tak sobie pomyślałem iż warto na łamach Agencji Rozwoju Grodziska stworzyć kilka oddzielnych czasopism poświęconych rożnym tematykom:
- Magazyn "Podróżnik". Poświęcony podróżom i wyprawom po Sarmacji i innych krajach.
- Magazyn "Przyrodnik". To na jego stronach będzie opis ciekawych gatunkowo zwierząt do zobaczenia w Zoo w Grodzisku.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie Centrum Informacji Turystycznej w Grodzisku. Instytucja ta będzie zajmować się katalogowaniem i opisywaniem zabytków tylko Grodziska i bliskich okolic.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 17 kwi 2017, o 18:07

17 kwietnia 2017 r.

Wracam do Sarmacji po niesarmackich świętach. Tym razem opracowałem proste loga dla wspomnianych we wcześniejszym wątku instytucji. Link:

http://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00179

Mam nadzieję że ukażą się niebawem pierwsze artykuły na łamach tychże czasopism.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 29 kwi 2017, o 20:14

29 kwietnia 2017 r.

Straszne nieszczęście w Ferze! Trzęsienie ziemi ogarnęło całe miasto. Od kilku dni jestem zajęty organizacją i wyposażeniem obozu dla poszkodowanych w wyniku kataklizmu. Szczegóły można przeczytać tutaj. Następny artykuł poświęcę relacji z akcji ratunkowej w mieście dotkniętym katastrofą.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 8 maja 2017, o 20:42

8 maja 2017 r.

Czas mija nieubłaganie w Sarmacji. Ostatnio zająłem się pisaniem powieści. Może nie związanej ze Starosarmacją i Grodziskiem ale ze... Sclavinią i... Eldoratem. Konkurs literacki jest warty działania. Tymczasem zachęcam do poczytania. Do tej pory 2 części:

Stymulator cześć 1
Stymulator część 2
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 17 maja 2017, o 09:39

17 maja 2017

Uff.. dopiero teraz chwilka. Niestety pomoc mieszkańcom Feru po tragicznej katastrofie zajmuje sporo czasu. Ledwo co udało mi się napisać kolejną część "Stymulatora":

Stymulator cz.3
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Patryk Vindsor 18 maja 2017, o 22:16

18 maja 2017

Udało się! Grodzisk po woli się rozwija. Tym razem zainstalowano pomnik morskiej Syreny. Samą rzeźbę wykonał Ogólnosarmacki Cech Rzeźbiarzy w Czarnolesie.

Grodziska Syrena
Patryk Vindsor

Obrazek

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji