Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Premiowanie aktywności

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Premiowanie aktywności

Postprzez piwniczak 6 kwi 2018, o 21:36

Tak sobie pomyślałem, myśl zupełnie luźna, prawda, ale w Sclavinii mają dość fajny system wynagradzania aktywności na forum. Może i u nas warto byłoby wdrożyć mechanizm podobny? Nie mówię, że identyczny, bo przecież pomysły możemy mieć lepsze niż JKW Helwetyk w przypływie młodzieńczego wigoru umysłowego, ale jakiekowlwiek. Ze swojej strony mogę zdeklarować się, by to oskryptować, więc pozostaje ustalić CZY i JAK, a potem podeprzeć to w prawie i wdrożyć przy kolejnym Sejmiku.

Zostawiam pod dyskusję.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Re: Premiowanie aktywności

Postprzez Remigiusz L. 6 kwi 2018, o 22:16

Jest to w planach. Staram się opracować nowy dekret w kwestii dotacji i właśnie premiowania aktywności, tylko ciągle nie chce mi się do tego na poważnie siąść :D Ale za rozpoczęcie dyskusji dziękuję, może padną jakieś fajne pomysły. No i nie trzeba czekać do Sejmiku, takie nagrody można spokojnie wprowadzić dekretem ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 6 kwi 2018, o 22:44

Faktycznie, przepraszam. Zaczytuję się ostatnio w wątkach baridajskich i zapomniałem, że Namiestnik ma u nas dość sporą swobodę :)
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 6 kwi 2018, o 23:28

W zasadzie premiowanie mamy oskryptowane w Zyriuszu ;) Moznaby nadac temu jakis wiekopomny cel ... typu budowa tunelu do Baridasu i liczyc wszystkie posty na forum (poza Zyriuszowe) jako prace w tym watku.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 7 kwi 2018, o 09:36

piwniczak napisał(a):Faktycznie, przepraszam. Zaczytuję się ostatnio w wątkach baridajskich i zapomniałem, że Namiestnik ma u nas dość sporą swobodę :)

Tylko żeby diukowi od tego czytania jakieś dziwne pomysły do głowy nie przyszły ;P Trzeba chyba będzie powołać jakąś Policję Higieny Psychicznej

Wracając do premiowania, to ja myślałem o nagrodzie za miesiąc dla przodownika aktywności (wyświetlanego na staro.) oraz dla przodowników pracy w większych projektach Zyriusza.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 14 kwi 2018, o 20:32

Poniżej przedstawiam projekt dekretu w kwestii dotacji. Proszę o uwagi, czy za mało, za dużo, czy są jakieś źle sformułowania itd. Wiem, że poniższy dekret jest o wiele uboższy od obowiązującego, ale dzięki temu może uda się go realizować w praktyce.

Dekret o dotacjach i nagrodach

Art. 1. [Dotacje]

1. Każdy obywatel Starosarmacji ma prawo do jednorazowej dotacji na założenie instytucji w wysokości 8 000 libertów lub 75 000 libertów po złożeniu odpowiedniego wniosku.
2. ‎Każdy obywatel Starosarmacji może złożyć wniosek o dotację na rzecz inicjatywy użytecznej społecznie i korzystnej dla prowincji w wysokości od 10000 do 100000 libertów.
3. ‎Każdy nowy obywatel Starosarmacji otrzymuje dotację w wysokości 10 000 libertów po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Art. 2. [Nagrody]

1. Każdemu przodownikowi aktywności z danego miesiąca, według strony staro.sarmacja.org, przysługuje nagroda w wysokości 10 000 libertów.
2. ‎Każdemu przodownikowi pracy w danej publicznej inwestycji w systemie Zyriusz przysługuje nagroda w wysokości 10 000 libertów.

Art. 3. [Przepisy porządkowe]

1. O wypłacie dotacji i nagród decyduje i realizuje je, jeśli nie wskazano inaczej, Minister Finansów w porozumieniu z Namiestnikiem.
2. Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 15 kwi 2018, o 21:17

Widzę, że z mój projekt tak olśniewa geniuszem, że wszyscy zaniemówili z wrażenia :D
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 15 kwi 2018, o 21:33

Tylko widzicie, wnioski to wnioski, a tu chodzi o nachalność i nieuchronność automatycznego rozwiązania. No i premiowanie każdej aktywności, nie tylko raz na miesiąc najbardziej spamującego.

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 15 kwi 2018, o 21:44

Tyle, że właśnie obecny dekret przewiduje automatyczne nagradzanie i w praktyce nie działa, bo kolejni Namiestnicy nie dysponują wystarczającym czasem by płacić ćwirkowiczom, sportowcom, działaczom kulturalnym etc. Oczywiście, skoro diuk oferuje się oskryptować automatyczne premie, to można jakieś jeszcze do dekretu dodać, ale jak wspomniał JO Prokrust, aktywność trochę premiuje już Zyriusz.
Jednak w takim razie proponuję rzeczywiście zerżnąć pomysł od Sclavińczyków i nagradzać za każdy post. Do tego można dodać nagrodę za założenie nowego wątku. Czy taki zestaw nagród byłby satysfakcjonujący i możliwy do oskryptowania?

A nagradzanie comiesięcznego spamera ma swą głęboką przyczynę. Wystarczy spojrzeć kto zdobył ten tytuł ostatnio :P
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 16 kwi 2018, o 10:52

Remigiusz L. napisał(a):Jednak w takim razie proponuję rzeczywiście zerżnąć pomysł od Sclavińczyków i nagradzać za każdy post.

W tym zakresie służę gotowcem. ;-) Gdyby Starosarmacja miała jakąś instytucję do zintegrowania, mogę nawet dorzucić do swojego crona.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji