Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Podwójne obywatelstwo ze Sclavinią

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Podwójne obywatelstwo ze Sclavinią

Postprzez Remigiusz L. 14 mar 2018, o 18:16

Ze strony naszego MSW wyszedł pomysł zawarcia ze Sclavinią umowy o podwójnym obywatelstwie, analogicznej do tej, jaką ma ona aktualnie z Baridasem. Jak wynika z moich prywatnych konsultacji ze stroną sclavińską projekt uzyska tam aprobatę, szczególnie biorąc pod uwagę postulaty jedynego kandydata na konsula o zacieśnianiu więzi ze Starosarmacją.
W związku z tym chciałbym poddać ten pomysł pod publiczną debatę. Umowa taka zdaję się szczególnie korzystna dla nas. Jaka jest aktywność obu samorządów każdy widzi, więc łatwo stwierdzić, że jej przepływ nastąpi raczej w naszym kierunku.
Jest jednak pewien negatywny skutek i to, wbrew pozorom, w sferze... finansów. Aktualny system podatkowy STS sprawnie żeruje na osobach nieposiadających obywatelstwa, więc mogłoby ono być pożądane przez Sclavińczyków mających lenno lub instytucję w naszej prowincji i chcących uniknąć dodatkowych opłat. Jednak, choć nie pochyliłem się jeszcze nad oszacowaniem ewentualnych strat budżetu, myślę, że nie będą one przytłaczające. A taki nacisk podatkowy może być dodatkową motywacją do udzielania się także w Starosarmacji :P
Co o tym sądzicie?
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Podwójne obywatelstwo ze Sclavinią

Postprzez Zombiakov 14 mar 2018, o 21:01

Nie muszę mówić, że jestem "za" zakopywaniem podziałów pomiędzy Sclavinią i Starosarmacją.
Gdzie nas to zaprowadzi ? Na stanowisku ferskiej Wyroczni jest wakat więc nie wiem.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 14 mar 2018, o 21:17

Remigiusz L. napisał(a):W związku z tym chciałbym poddać ten pomysł pod publiczną debatę. Umowa taka zdaję się szczególnie korzystna dla nas. Jaka jest aktywność obu samorządów każdy widzi, więc łatwo stwierdzić, że jej przepływ nastąpi raczej w naszym kierunku.

Moim zdaniem jesteśmy w porównywalnie złej sytuacji… ;-)
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Zombiakov 14 mar 2018, o 21:27

Helwetyk napisał(a):Moim zdaniem jesteśmy w porównywalnie złej sytuacji… ;-)

Z całą pewnością od nas nie ma co wypływać ;) :(
Chyba że na centralę bo tam to już w ogóle ziemia wysuszona.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 14 mar 2018, o 21:53

Zombiakov napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Moim zdaniem jesteśmy w porównywalnie złej sytuacji… ;-)

Z całą pewnością od nas nie ma co wypływać ;) :(
Chyba że na centralę bo tam to już w ogóle ziemia wysuszona.

Szczerze pisząc, omijam na tyle, na ile jestem w stanie. Moja satysfakcja z aktywności w Sarmacji jest odwrotnie proporcjonalna do zaangażowania w sprawy polityki ogólnopaństwowej (choć nie kryję, że jako odbiorca nie mam powodów do narzekania, chrup chrup). Nie zmienia to faktu, że opowiadam się za jak najściślejszą współpracą w ramach historycznie sarmackich ziem jako dobrym punktem wyjścia do zawrócenia księstwa na właściwe tory.
ObrazekObrazekObrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Remigiusz L. 14 mar 2018, o 23:06

Trudno mi się z tym zgodzić, ale też trudno dyskutować, bo nie śledzę na co dzień forum Sclavinii. Niemniej statystyki Sclavinii oraz prędkość z jaką zmieniają się topowe wątki robi wrażenie. A STS nie może się niestety tym pochwalić.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 15 mar 2018, o 08:01

Remigiusz L. napisał(a):

Trudno mi się z tym zgodzić, ale też trudno dyskutować, bo nie śledzę na co dzień forum Sclavinii. Niemniej statystyki Sclavinii oraz prędkość z jaką zmieniają się topowe wątki robi wrażenie. A STS nie może się niestety tym pochwalić.

Aktualnym problemem Sclavinii, po kilku odejściach z Sarmacji, jest liczba stale aktywnych i zaangażowanych w życie prowincji osób; w tej konkurencji Starosarmacja wydaje się prowadzić. Na tych motywach od pewnego czasu zastanawiam się, czy wspólne forum nie byłoby lepszym rozwiązaniem z uwagi na „psychologiczny” efekt SISS.
ObrazekObrazekObrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 15 mar 2018, o 08:32

Bliższa współpraca wyszłaby wszystkim na lepsze, aczkolwiek na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy nie uważam, by połączenie byłoby najlepszym z możliwych rozwiązań. Takiego obrotu spraw, mimo że darzę sympatię Starosarmację w chwili obecnej nie mógłbym poprzeć. Uważam jednak, że rozszerzenie funkcjonalności SEG na Starosarmację, próba zaszczepienia narracji sclavińskiej (Ostateczna Krucjata, beton-ekologia, Waffen-OK) w Starosarmacji, jak również narracji starosarmackiej w Sclavinii plus mechanizmy prawne ułatwiające współdziałanie (wspólne obywatelstwo chociażby) jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 15 mar 2018, o 09:10

Guedes de Lima napisał(a):Bliższa współpraca wyszłaby wszystkim na lepsze, aczkolwiek na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy nie uważam, by połączenie byłoby najlepszym z możliwych rozwiązań. Takiego obrotu spraw, mimo że darzę sympatię Starosarmację w chwili obecnej nie mógłbym poprzeć. Uważam jednak, że rozszerzenie funkcjonalności SEG na Starosarmację, próba zaszczepienia narracji sclavińskiej (Ostateczna Krucjata, beton-ekologia, Waffen-OK) w Starosarmacji, jak również narracji starosarmackiej w Sclavinii plus mechanizmy prawne ułatwiające współdziałanie (wspólne obywatelstwo chociażby) jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wychodzę z z założenia, że jeżeli samorząd — zaznaczam, że piszę to zarówno o Sclavinii, jak i Starosarmacji — nie funkcjonuje aktywnie bez nadmiernego wkładu władz, stanowi to problem, który wymaga rozwiązania (czy raczej, niestety, ciągłego rozwiązywania). Doświadczenie mi podpowiada, że około dziesięciu faktycznie zaangażowanych osób to próg, który pozwala się przesadnie nie martwić, a około dwudziestu osób — to próg, który pozwala już na „coś więcej”. Siłą rzeczy bliższy jest mi wariant drugi (a nie jesteśmy osobno nawet blisko pierwszego…), więc jeżeli środkiem do realizacji tego celu miałoby się okazać wspólne forum, a nawet federalna (fuj!) prowincja o dwóch stolicach, nadmiernie skomplikowanym ustroju i — ma się rozumieć — odpowiednio długiej nazwie, nie miałbym z tym większego problemu.

PS. Mówiłem, że nie jest możliwe, aby w gronie Sclavinii panowała jednomyślność polityczna? Mówiłem! ;-)
ObrazekObrazekObrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 15 mar 2018, o 09:56

Helwetyk napisał(a):PS. Mówiłem, że nie jest możliwe, aby w gronie Sclavinii panowała jednomyślność polityczna? Mówiłem! ;-)

Duma wielonarodowa na to nie pozwala! :)
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji