Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ponowna ratyfikacja umowy

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Ponowna ratyfikacja umowy

Postprzez Laurencjusz 22 lis 2017, o 20:05

Wielmożny Namiestniku!
Szanowne Starosarmatki!
Szanowni Starosarmaci!

W związku ze zmianą nazwy Waszego Samorządu, a w konsekwencji z uchyleniem tego aktu prawnego w Starosarmacji oraz w celu utrzymania dobrosąsiedzkich stosunków między naszymi mieszkańcami, wnoszę o ponowną ratyfikację "Umowy o przyjaźni i dobrosąsiedzkich stosunkach między Starosarmacją, a Królestwem Baridasu", która w naszym Kraju Korony nie została uchylona.

Pozdrawiam ciepło i puchato!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Ponowna ratyfikacja umowy

Postprzez Remigiusz L. 24 lis 2017, o 18:04

Wasza Królewska Wysokość,

Oczywiście nie mam nic przeciwko odnowieniu wspomnianej umowy, nie jestem jednak pewny, czy to nie wymaga zgody Sejmiku. W związku z tym przystąpię do dogłębnej lektury prawa STS, w celu określenia czy mam uprawnienia pozwalające mi na arbitralną decyzję o ponownej ratyfikacji umowy...
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez leszcz 24 lis 2017, o 21:17

Doktryna neomonarchofaszyzmu wskazywałaby, że możecie to, wielmożny namiestniku, uczynić samodzielnie.

choć nie wiem, na ile jeszcze sts jest neomonarchofaszystowska, co zresztą poruszę niebawem.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 24 lis 2017, o 21:24

leszcz napisał(a):Doktryna neomonarchofaszyzmu wskazywałaby, że możecie to, wielmożny namiestniku, uczynić samodzielnie.

Konstytucja STS zbytnio się dotąd nie zmieniała, więc pewnie w tym względzie doktryna nadal jest zgodna z prawem.

leszcz napisał(a):choć nie wiem, na ile jeszcze sts jest neomonarchofaszystowska, co zresztą poruszę niebawem.

W takim razie z niecierpliwością będę czekał na owo "poruszenie" :)
Namiestnik Starosarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez christosza 24 lis 2017, o 21:53

Namiestnik nadal samostanowi.

Jeśli wyrazić mogę opinię — wydaje mi się, że to jest trochę zabieranie się do tematu od dupy strony. Taką umowę możemy zawrzeć, gdy już zaczniemy cokolwiek ze sobą działać, bo tak to tylko kwit dla kwitu. Przynajmniej tak było do tej pory. Sugerowałbym najpierw COKOLWIEK spróbować razem przedsięwziąć, faktycznie zacieśnić te stosunki, a potem podpisywać papierki. Papierki niczego nie zmienią, to tylko zaklinanie rzeczywistości.

Poza tym, nie ukrywam, nie chciałoby mi się implementować tej wstawki o obywatelstwie i przeprowadzkach. Zwłaszcza, że dobrze wiadomo (w końcu to z 2012 akt), że mało kto z tego korzystał. Mało kto się przeprowadza...
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 1 gru 2017, o 12:08

W związku z głosowanym w Baridasie uchyleniem umowy oraz chyba powszechną zgodą z opinią diuka Czuguł - Chana, zawieszam na razie dyskusję ze strony STS. Poczekajmy na jakieś inicjatywy, np. tę którą zapowiadał Kawaler Jihymed Niezyd na forum Baridasu.
Namiestnik Starosarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 14 gru 2017, o 00:57

Mamy jakiś wspólny projekt do zrealizowania ? Coś co by można .... wprowadzić do listy zadań ? Czy na razie jedynym zadaniem jest "Coś przedsięwziać" ? Brzmi bardziej jak epic ale też może być.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Postprzez Remigiusz L. 14 gru 2017, o 15:47

Zombiakov napisał(a):Mamy jakiś wspólny projekt do zrealizowania ? Coś co by można .... wprowadzić do listy zadań ? Czy na razie jedynym zadaniem jest "Coś przedsięwziać" ? Brzmi bardziej jak epic ale też może być.

Chyba to drugie...
Namiestnik Starosarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji