Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kronika Prokrusta

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: Kronika Prokrusta

Postprzez Grimknur 8 wrz 2017, o 04:14

Teścik chyba się udał, ale jak na moje to przydałoby się przeorganizować tę grafikę, ogólnie u niektórych to zajmuje tyle miejsca, treści zero, a forum się rozjeżdża... :)
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 8 wrz 2017, o 23:06

Dzień 10

Zapytacie co się stało z dniem dziewiątym, może nawet zażartujecie, że Fenrir go zjadł. Ano bogowie jak to swoim zwyczaju dopięli swego i mnie wykołowali. Po wypłynięciu z Fer otworzyłem paczkę którą otrzymałem kilka dni temu. W środku było lustro - magiczny artefakt pozwalający śledzić wydarzenia w całym wirtualnym świecie będąc chociażby w łodzi na otwartym morzu. Zwą je Kikkerir. Masa obrazów uderzyła mnie niczym fala tsunami i straciłem przytomność na cały dzień.

Pół biedy, że Aegir ściągnął mój statek z kursu i muszę nadrabiać dystans. Moje zadanie, prowadzenia kroniki przez 100 dni zostało przerwane. Znając jednak boską słabość do igraszek ludzkim losem idę o zakład, że dostanę drugą szansę - choć pewnie na jeszcze gorszych warunkach.

Przynajmniej mam Kikkerir i mogę wspomnieć, że jedynym przejawem aktywności Sejmu jest rezygnacja z mandatu diuka Krzysztofa Czuguł-Chan.

W Starosarmacji objąłem urząd Ministra Spraw Wewnętrznych a Fer kontynuuje odbudowę.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Dobry Obywatel

Postprzez Grimknur 9 wrz 2017, o 02:32

Zombiakov napisał(a):Pół biedy, że Aegir ściągnął mój statek z kursu i muszę nadrabiać dystans. Moje zadanie, prowadzenia kroniki przez 100 dni zostało przerwane. Znając jednak boską słabość do igraszek ludzkim losem idę o zakład, że dostanę drugą szansę - choć pewnie na jeszcze gorszych warunkach.

Gdybym tylko był bożkiem, to pewnie byłbym takim wrednym chujkiem i dałbym jeszcze jedną szansę, ale z karą, że tym razem musi to być 365 dni, a ostatniego dnia znów podesłałbym lustro omdlenia. :D
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 9 wrz 2017, o 23:22

Dzień 11

Znowu na kursie i kontynuuję ten kroniko-pamiętnik. Gdy nad światem zbierają się ciemne chmury słowo pisane może być światełkiem nadziej, że nie wszystko jeszcze stracone.

Zajrzyjmy w Kikkerira.

Księstwo zaczyna dostrzegać dramatyczny spadek wewnętrznej aktywności. Dokąd nas to zaprowadzi ? Może pojawić się pytanie czy jest w Księstwie jeszcze dość energii aby na przedłużającą się martwotę społeczeństwo było w stanie odpowiedzieć ciętą ripostą. Może Ragnarok jest tuż tuż ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Dobry Obywatel

Postprzez rybczak 11 wrz 2017, o 12:48

Zwijamy się, to już pewne. Osiodłajcie konie, jedziemy do Brugii.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 13 wrz 2017, o 19:10

Zombiakov napisał(a):. W środku było lustro - magiczny artefakt pozwalający śledzić wydarzenia w całym wirtualnym świecie będąc chociażby w łodzi na otwartym morzu. Zwą je Kikkerir.

Chętnie bym pożyczył to lustro :)
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 15 wrz 2017, o 18:54

Dzień 17

Jestem w Antares już od dwóch dni. Musiałem nieco odpocząć po morskiej podróży a w aktywnym czasie poświęcić uwagę pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Starosarmacji - przydaje się Kikkerir dzięki któremu mam świetny ogląd sytuacji. Antares jest dość martwe - kilka domów, przystań rybacka i cmentarz. Miejscowi mówią, że jak poczekam kilka dni to jacyś północni ludzie powinni się napatoczyć. To też czekam - pośpiechu nie ma.

W Sejmię Księstwa trochę się ruszyło. Wpadły aż dwa projekty ustaw - jeden o zmianie w podatkach ze sprzedaży znaczków a drugi chyba ważniejszy o sposobie powoływania prefektów. Propozycja aby dać ten obowiązek Księciu spotkał się jednak z krytycznym przyjęciem rządu który podobno pracuje nad swoim projektem w tym samym temacie.

Wniosek o przywrócenie obywatelstwa złożył Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado - o wzruszającym loginie RCC. Mamy jakiegoś RCB ? Tu się nasuwa tradycyjne pytanie czy jakoś przypominamy ludziom o krok od utraty obywatelstwa, że je zaraz stracą ? W dobie faceboków, smartfonów i inteligentnych lodówek to nic nie kosztuje. Wiadomo - zaraz ktoś powie, że jak komuś zależy to sobie przypilnuje. Farmazony.

W Starosarmacji rozkręcamy Zyriusza. Główne ryzyko jest takie, że za dużo pomysłów pojawia się równocześnie a trzeba zachować dobry balans pomiędzy automatyką a ręcznym sterowaniem.
Diuk Prokrust Zombiakov
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji