Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Msza Święta - Sede Vacante w Rotrii

Msza Święta - Sede Vacante w Rotrii

Postprzez Adalbertus Pronobis 9 lut 2020, o 19:28

SEDE VACANTE IN ROTRIAE
9 II 2020Zgodnie z zapowiedzią, o godzinie 18:00 w katedrze św. Dominika w Opactwie Teplickim odbyła się Msza święta w intencji Państwa Kościelnego Rotria, który obecnie znajduje się w okresie Sede Vacante. Celebrze przewodniczył opat Teplicki ks. infułat Adalberts Pronobis von Hippogriff-Piccolomini. Śpiewy wykonywał chór katedralny "Dominicatare".


Celebrans udał się z zakrystii od ołtarza, gdzie miała zostać złożona Przenajświętsza Ofiara. W czasie procesji wejścia wykonano śpiew "Nie ma większej miłości".
Po przybyciu i pozdrowieniu wiernych przez celebransa, chóry wykonał "Kyrie" i "Gloria" z Missa de Papae Marcelli.


Następnie odbyła się liturgia Słowa Bożego, w którym nastąpił moment na krótkie kazanie celebransa:

Umiłowani!
Nasz Pan powiedział dziś "Wy jesteście solą ziemi i światłem świata. Jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?" Idąc za tym zdaniem, chcemy spojrzeć na obecną chwilę, którą przeżywają wszyscy przynależący do Kościoła Rotryjskiego. Dobrze wiemy, że wczoraj o godzinie 16:00 zakończył się pontyfikat Jana I, wielkiego człowieka, mężnego a przede wszystkim uśmiechniętego, który zechciał mnie przysłać na ziemię Księstwa Sarmacji, na ziemię Teplicką, jako opat w naszym opactwie. Zakończenie pontyfikatu oznajmiły nam dzwony naszej katedry, w której obecnie się znajdujemy.
Co dla nas wiernych rotryjczyków oznacza zakończenie pontyfikatu? Przede wszystkim kontynuować misję, jaką pełnił Jan I, ponieważ my jesteśmy "solą ziemi i światłem świata". Pomimo braku przywódcy duchowego, nie możemy utracić swojego "smaku", swojego powołania, jakim jest głoszenie Dobrej Nowiny i nauki Kościoła Rotryjskiego. Jeśli utracimy ten zapał, to w jaki sposób go ponownie odzyskać?
Prośmy zatem dobrego Boga, aby nas i wszystkich oczekujących na wybór nowego następcy św. Pawła, uchronił od wszelkiej zguby


Następnie odbyła się liturgia eucharystyczna. Podczas ofiarowania darów chór wykonał pieśń "Niechaj jak kadzidło".
Następnie chór wykonał "Sanctus" i "Agnus" z Missa de Papae Marcelli.


Podczas Komunii Świętej wykonano pieśni "Jesu Christe Tibi credo" oraz "Ubi caritas et amor".


Następnie celebrans podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, życzył wytrwałości w głoszeniu Dobrej Nowiny i pobłogosławił wiernych. Następnie udał się do zakrystii. W tym czasie chór wykonał pieśń "Ave Maryja".


Ksiadz Biskup Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini
Generał Towarzystwa Jezusowego
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski w Rotrii

Obrazek
Avatar użytkownika
 

Powrót do Katedra p. w. św. Dominika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość