Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Święto Ofiarowania Pańskiego A.D. MMXX

Święto Ofiarowania Pańskiego A.D. MMXX

Postprzez Adalbertus Pronobis 2 lut 2020, o 11:39

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
2 LUTEGO 2020Równo o godzinie 10:00 w katedrze św. Dominika rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem opata teplickiego Ks. infułata Adalbertus Pronobisa von Hippogriffa-Piccolominiego. Z zakrystii wyruszyła procesja do ołtarza. W tym czasie chór parafialny "Dominicantare" wykonał śpiew "Adeste Fideles"
Po przybyciu ksiądz opat wprowadził wiernych w liturgię, podczas której w sposób szczególny modlono się wszelkie potrzebne łaski dla Patriarchy Rotrii Jana I, który już niedługo, bo w najbliższą sobotę 8 lutego, zakończy swój pontyfikat.
Potem chór wykonał "Kyrie" i "Gloria" z "Missa de Angelis".
Następnie odbyła się liturgia Słowa Bożego, podczas której celebrans wygłosił okolicznościowe kazanie.
Umiłowani w Panu!
W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Ofiarowania naszego Pana, Jezusa Chrystusa w świątyni. Niezwykły to klimat, niezwykły to dzień, bo ostatni raz w naszych Kościołach rozbrzmiewają kolędy. Chcemy w ten sposób towrzyszyć małemu Jezusowi, którego Maryja i Józef przynoszą zgodnie z tamtejszą tradycją do świątyni. Z tej wizyty raduje się starzec Symeon i prorokini Anna. Z tego wydarzenia radujemy się i my. To wydarzenie pokazuje nam, że i my zostaliśmy ofiarowani w świątyni, podczas naszego chrztu. W ten sposób zostaliśmy poświęceniu Panu Bogu.
Moi dordzy!
W tej mszy modlimy się szczególnie za naszego Patriarchę Jana I, który kończy swój pontyfikat. O jakże wspaniały i wielki jest ten człowiek! Ileż mu zawdzięczamy! Dziękujemy dziś Bogu za jego poświęcenie na rzecz Kościoła Rotryjskiego. Niech radość przeżywanego dziś święta, stanie się radością jego dalszej działalności.Amen.


Następnie odbyła się liturgia eucharystyczna. Podczas ofiarowania darów, chór śpiewał kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".W czasie tej części mszy wykonano "Sanctus" i "Agnus Dei" z "Missa de Angelis".
Następnie odbyła sie Komunia święta, w czasie której śpiewano kolędy "Z narodzenia Pana" oraz "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Następnie opat podziękował wszystkim za obecność i żartobliwie powiedział do wiernych:
Choć kończy się czas śpiewania kolęd, to karnawał jeszcze trwa. Dlatego życzę wszystkim dobrych zabaw karnawałowych, abyśmy za niecały miesiąc mogli wejść w ducha pokuty i nawrócenia


Po czym pobłogosławił wiernych, a chór wykonał kolędę "Bóg się rodzi"

Ksiadz infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini
Generał Towarzystwa Jezusowego
Wikariusz Biskupi Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski w Rotrii

Obrazek
Avatar użytkownika
 

Powrót do Katedra p. w. św. Dominika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość