Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uczta na cześć Elektora

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

Uczta na cześć Elektora

Postprzez Filip I Gryf 2 kwi 2020, o 10:53

Książę po skończonej ceremonii zaprosił JE Elektora do Pałacu na ucztę. Kiedy weszli do sali ujrzeć mogli wielki obraz przedstawiający "Ucztę u JKM Piotra I Mikołaja".

Obrazek
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Re: Uczta na cześć Elektora

Postprzez von Schwarzengrau 2 kwi 2020, o 10:59

Uwagę Elektora przykuł obraz. Bardzo mu się spodobał i pochwalił artystę, który go stworzył. Następnie Elektor wraz z Księciem przeszli do dalszej części wizyty.
Karl von Schwarzengrau - Elektor Państwa Suderlandzkiego
von Schwarzengrau

Postprzez Taddeo 2 kwi 2020, o 14:40

Obrazek

Po obiedzie Książę wraz z Elektorem dużo rozmawiali o stosunkach Suderland-Sarmacja. Również Infant Koronny po wydaniu poleceń słuzbie pałacowej przyłączył się do rozmów. Po długim czasie zaproponował wyjść do ogrodów przypałacowych, gdzie naszykowano mównicę na krótkie przemówienia.

Obrazek
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Marszałek Dworu Książęcego
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez von Schwarzengrau 2 kwi 2020, o 14:58

Ekscelencjo Księciu!
Szanowni Sarmaci!

Przybyłem do Waszego pięknego państwa celem wznowienia relacji między Suderlandem, a Sarmacją. Niecały rok temu, w Księstwie działała nasza ambasada z bardzo pracowitym Ryszardem Majem. Niestety, wskutek projektu Królestwa Suderlandu, a następnie tymczasowej izolacji po rewolucji, stosunki między naszymi dumnymi, wielkimi, państwami podupadły.

Uważam, że jest to najlepszy moment na wznowienie relacji. Kiedy z pewnego mocarstwa, płyną syngały, że jesteśmy państwami totalitarnymi, a ich przywódcy opierają swoją aktywność na drwinach z nas i wrogości wobec nas, powinniśmy w miarę możliwości zacieśniać relacje, tworząc sojusz suderlandzko - sarmacki, chroniący nas przed agresorami.

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że od tego momentu, dopóki będę miał wpływ na suderlandzką politykę zagraniczną, Sarmacja ma nasze gwarancje nienaruszalności granic. Znaczy to, że w kwestii Awary Południowej, my, Naród Suderlandzki, staniemy po Waszej stronie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się tę kwestię uregulować prawnie poprzez traktat o współpracy wojskowej.

Chciałbym również powiedzieć, że zaprosiłem Jego Ekscelencję Księcia Filipa I Gryfa do Państwa Suderlandzkiego. Niech najpierw moja, a potem Ekscelencji Księcia, wizyta rozpoczną nowy okres w stosunkach suderlandzko - sarmackich.

Dziękuję za wizytę. Cała moja dzisiejsza wizyta przebiegła bardzo dobrze i jestem pod wrażeniem tego, że Sarmacja mimo upływu lat nie traci poziomu i jest jedną z ciągle świecących gwiazd polskiego mikroświata, symbolizującą siłę i trwałość polskiej myśli mikronacyjnej.

Niech żyje Sarmacja!
Karl von Schwarzengrau - Elektor Państwa Suderlandzkiego
von Schwarzengrau

Postprzez Filip I Gryf 2 kwi 2020, o 15:11

Wasza Ekscelencjo Elektorze,
PT Sarmatki i Sarmaci,
Drodzy Goście,

Powoli dochodzi koniec wizyta naszego wspaniałego Gościa z Państwa Suderlandzkiego - JE Elektora Karla von Schwarzengrau - jednak na pewno długo zapisze się ona w naszej pamięci. Cieszy mnie fakt, że to nie jest jednorazowe spotkanie, a wstęp do przyjacielskich stosunków pomiędzy Sarmacją a Suderlandem, pomiędzy Sarmatami a Suderlandczykami.

W dobie kryzysów, upadków jak i wzlotów, stabilizacji potrzebujemy siebie nazwajem, aby nie rozpłynąć się we mgle historii. Jako gospodarz mam zaszczyt podziękować Waszej Ekscelencji za wizytę oraz rozmowę w zaciszu pałacowym. Również jestem szczęśliwy z zaproszenia do Państwa Suderlandzkiego. Z wielką chęcią pojawię się z wizytą.

Sojusz sarmacko-suderlandzki jest nowym epizodem, ba, wspólnym dziełem naszych Narodów, który mam nadzieję zostanie formalnie przypieczętowany wraz z moją wizytą w Państwie Suderlandzkim.

Na koniec tej wizyty chciałbym podarować drobny prezent - posrebrzane pióro z bursztynu - które mam nadzieję przyda się Waszej Ekscelencji przy podpisywaniu ważnych dla siebie dokumentów.

Obrazek

Niech żyje Suderland! Niech żyje przyjaźń sarmacko-suderlandzka!
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Powrót do Starosarmacja