Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Intendentura] Lenna

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

[Intendentura] Lenna

Postprzez Orjon 17 sie 2020, o 22:47

Dział XV
Weryfikacja statusu lenn na terenie prowincji

 1. baronia Przepad - wasal: JKW Daniel Chojnacki, nadanie: 26.05.2014 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: ok. 60 km na północny zachód od Poddębic, bezpośrednio nad zatoką (Grodziską?) obok letniej rezydencji książąt Sarmacji, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego miesiąca, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 2. hrabstwo Athos - wasal: diuk-markiz Prokrustes, nadanie: 20 września 2012 r., materiały charakteryzujące: strona internetowa sprzed czasu nadania lenna, gdy opiekował się nim kto inny (kodowanie niepoprawne, wymaga naprawy - identyczna strona znajduje się w zasobach Galerii von Thorn również z zepsutym kodowaniem, w wolnym czasie spróbuję ją ogarnąć), przybliżone położenie: dolina Gór Kocich, na wschód od Grodziska, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest aktywnym obywatelem sarmackim oraz obywatelem Starosarmacji.
 3. baronia Sokołów - wasal: Tomasz baron Sokołowicz, nadanie: 17 czerwca 2012 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: północna część Zatoki (Grodziskiej?), status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna nie logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 4. hrabstwo Unisławów (pierwotnie Cinnte) - wasal: Mateusz diuk-wicehrabia von Thorn-Chojnacki, nadanie: 18 lipca 2011 r., zmiana nazwy: 4 września 2012 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, ponoć istnieje tam baza KSZ, przybliżone położenie: północno-wschodnia część kraju, niedaleko Santa Any, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 5. hrabstwo Czarnolas - wasal: Jakub markiz Bakonyi, nadanie: 11 czerwca 2012 r., materiały charakteryzujące: od cholery i (o, trzeba będzie naprawić) jeszcze trochę, przybliżone położenie: południowo-wschodnia część Starosarmacji, ulokowane na ruinach Scrios atha Morvan - dawnej stolicy prowincji Morvan (wg historii internetowej - jest tylko jedna kwestia... na mapie Morwieniec jest położony troszkę dalej od Czarnolasu znanego nam dziś), status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 6. hrabstwo Janowiec - wasal: Jan markiz Teutończyk, nadanie: 21 czerwca 2012 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: północno-wschodnia część kraju, sąsiaduje z Santa Aną, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 7. hrabstwo Nadzieja - wasal: Calisto diuczessa-hrabina Norvegicus-Chojnacka, nadanie: 9 lipca 2012 r., materiały charakteryzujące: strona internetowa, blog miejscowości, przybliżone położenie: południowo-zachodni brzeg Jeziora Błękitnego, Morwan, południowo-zachodnia część STS, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadaczka lenna logowała się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 8. baronia Góry Smocze - wasal: JKW Tomasz Igo Hugo, nadanie: 2 września 2011 r., materiały charakteryzujące: artykuł 1, artykuł 2, przybliżone położenie: południowo-zachodnia część kraju, Miria, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest aktywnym obywatelem sarmackim oraz obywatelem Starosarmacji.
 9. hrabstwo Redutowo - wasal: JKW Mikołaj Jan, nadanie: 20 października 2011 r., materiały charakteryzujące: wygląd dworku (zwycięskiego w konkursie ogłoszonym przez posiadacza lenna), artykuł dot. budowy dworku (brakuje materiałów audiowizualnych - może są w kopiach? o ile widzę nie mam tego w Galerii), artykuł dot. budowy uzdrowiska (jak wyżej), przybliżone położenie: nad rzeką Narwią, niedaleko Grodziska, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna nie logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatnich 5 lat, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 10. hrabstwo Punty - wasal: Paviel diuk-wicehrabia Gustolúpulo, nadanie: 10 maja 2012 r., materiały charakteryzujące: artykuły dot. miejscowości, strona Bazy Wojskowej Punta, przybliżone położenie: centralna część wyspy Tropicana, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego miesiąca, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 11. hrabstwo Rychtowice - wasal: Simon Peter markiz Liberi, nadanie: brak aktu nadania w Dzienniku Praw, należy zweryfikować informacje dot. lenna - istnieje wniosek o lenno, materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: północno-zachodni brzeg Jeziora Błękitnego, Morwan, status: niejasny ze względu na brak aktu prawnego w Dzienniku Praw jak i w starych prawach. Sugerowane zapytanie do nowego Księcia w kwestii uznania lenna (informacja widnieje również w profilu posiadacza lenna). Posiadacz lenna nie logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 12. hrabstwo Antares - wasal: Marek diuk-wicehrabia von Thorn-Chojnacki, nadanie: 5 grudnia 2011 r., materiały charakteryzujące: strona internetowa, pamiętniki z Antares: 1, 2, 3, przybliżone położenie: północno-wschodnia część STS, niedaleko Unisławowa, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 13. hrabstwo Purpurowy Wicher - wasal: Avril diuk-markiz von Levengothon, nadanie: 5 grudnia 2011 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: północno-zachodnia część wyspy Tropicana, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest obywatelem sarmackim, nie posiada obywatelstwa Starosarmacji.
 14. hrabstwo Wilcza Knieja - wasal: Krzysztof diuk-markiz-wicehrabia Czuguł-Chan, nadanie: 5 grudnia 2011 r., materiały charakteryzujące: cykl "Rozprawa o piwa powstawaniu a degustacji", przybliżone położenie: na południe od Jeziora Błękitnego, mniej więcej w połowie odległości między Sadybą a Tesylią, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 15. hrabstwo Poddębice - wasal: JKW Helwetyk Romański, nadanie: 10 czerwca 2014 r., materiały charakteryzujące: strona internetowa, port lotniczy, przybliżone położenie: północno-zachodnia część Sarmacji, w bezpośredniej bliskości Książęcego Miasta Grodziska, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 16. hrabstwo Troja - wasal: Krzysztof Janusz diuk de Miria, nadanie: 24 listopada 2011 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, prawdopodobnie gdzieś dostępne (tylko gdzie? nawet wyciągnąłem dysk na którym mam (prawie) wszystko co posiadam z mikro, nic nie widać), przybliżone położenie: wyspa przy ujściu Zatoki Grodziskiej, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna nie logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatnich 5 lat, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 17. hrabstwo Sola - wasal: Zbyszko diuk-hrabia Gustolúpulo, nadanie: 24 listopada 2011 r., materiały charakteryzujące: strona w DSG jest ukryta, na dysku znalazłem stronę Soli - widzę, że nie wrzucałem jej do Galerii jeszcze (kolejna rzecz do zrobienia od czasów xyz..), na serwerze KS też jest (niestety błąd 403), przybliżone położenie: północ wyspy Tropicana, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 18. hrabstwo Anheim - wasal: Krzysztof markiz von Thorn-Macak, nadanie: 24 listopada 2011 r., materiały charakteryzujące: klub piłkarski Młoty Sigmara Anheim - artykułów jest za dużo, więc po prostu można przejrzeć artykuły, tor Formuły 1, przybliżone położenie: wyspa w południowo-zachodniej części Sarmacji, niedaleko Awary, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego miesiąca, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 19. baronia Szafranowy Targ - wasal: Jan hrabia Magov-Zaorski, nadanie: 24 listopada 2011 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: południowo-wschodnia część Starosarmacji, niedaleko Trzyczaszkowa, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 20. baronia Aurelia - wasal: Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki, nadanie: 16 lipca 2014 r., materiały charakteryzujące: artykuł dot. budowy lenna , przybliżone położenie: wygląda na to, że gdzieś w pobliżu Tesylii, brak dokładnych informacji, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest obywatelem sarmackim, nie posiada obywatelstwa Starosarmacji.
 21. hrabstwo Bullace - wasal: Albert diuk-baron Felimi-Liderski, nadanie: 5 grudnia 2014 r., materiały charakteryzujące: historia hrabstwa, klub FC Bullace, przedsiębiorstwo Bullace Inc., przybliżone położenie: wschodnia część Sarmacji, w pobliżu Krezu i Feru (brak dokładniejszych informacji), status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest aktywnym obywatelem sarmackim, nie posiada obywatelstwa Starosarmacji.
 22. baronia Wieś Czekany - wasal: Robert Fryderyk, nadanie: 24 maja 2016 r., 19 sierpnia 2017 r. materiały charakteryzujące: artykuły o miejscowości, przybliżone położenie: rejon Marchii Trzyczaszkowskiej, status: nieistniejące, lenno odebrane na podstawie postanowienia Księcia z dnia 16 grudnia 2018 r., znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego - sugerowana korekta. Posiadacz lenna wydalony z Księstwa na podstawie postanowienia w sprawie wydalenia cudzoziemca.
 23. baronia Popowice - wasal: Heweliusz hrabia Popow-Chojnacki, nadanie: 14 sierpnia 2016 r., materiały charakteryzujące: artykuły, przybliżone położenie: "na półwyspie w rejonie Mirii, na południe od ruin Acjo, gdzie stojąc na południowym brzegu i spojrzenie ku zachodowi skierowawszy brzegi Orlego Gniazda i zabudowania baronii Anheim zauważyć można, gdy pogoda sprzyja, a na wschodzie dymy baronii Aurelia bystre oko zauważyć może", status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 24. hrabstwo Różany Ogród - wasal: Irmina markiza de Ruth y Thorn, nadanie: 20 września 2016 r., materiały charakteryzujące: artykuły na temat lenna (niestety bez oznaczenia serii, więc mogą się zawieruszyć w przysżłości), przybliżone położenie: południe Starosarmacji, niedaleko Aurelii (brak dokładniejszych danych), status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadaczka lenna logowała się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatnich 3 lat, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 25. baronia Nakielnica - wasal: John hrabia Rasmusen, nadanie: 14 marca 2017 r., materiały charakteryzujące: artykuły, przybliżone położenie: południowy zachód od Feru i północny wschód od lenna Bullace, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 26. baronia Stara Przystań - wasal: Remigiusz markiz Lwowski von Hochenhaüser, nadanie: 1 czerwca 2017 r., materiały charakteryzujące: częściowo poczet tropikańskich piratów, Stara Przystań - początek, przybliżone położenie: na wyspie Tropicana nad zatoką na wschodnim wybrzeżu, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 27. hrabstwo Duppa - wasal: Krzysztof diuk-markiz-wicehrabia Czuguł-Chan, nadanie: 1 czerwca 2017 r., materiały charakteryzujące: Kościół Diuczej Wiary, przybliżone położenie: bliżej niesprecyzowane, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 28. baronia Piwnica - wasal: Krzysztof diuk-markiz-wicehrabia Czuguł-Chan, nadanie: 16 stycznia 2018 r., materiały charakteryzujące: nie stwierdzono, przybliżone położenie: na północno-zachodnim krańcu masywu Demona (gdzie to jest?), status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego roku, nie posiada obecnie obywatelstwa sarmackiego.
 29. hrabstwo Torfowisko - wasal: JKW Tomasz Igo Hugo, nadanie: 20 stycznia 2018 r., materiały charakteryzujące: 1, 2. 3, przybliżone położenie: na północ od miejscowości Nadzieja, przylega swą wschodnią granicą do tajemniczych wód Jeziora Błękitnego, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego tygodnia, jest aktywnym obywatelem sarmackim oraz obywatelem Starosarmacji.
 30. hrabstwo Rothenburga - wasal: Peter wicehrabia West, nadanie: 10 maja 2019 r., materiały charakteryzujące: strona w DSG, przybliżone położenie: północna część Starosarmacji - od północy i zachodu granicę wytycza morze, od południa rzeka, status: istniejące, nieodebrane innym aktem prawnym, znajdujące się w wykazie lenn w dziale Dworu Książęcego. Posiadacz lenna logował się do Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego miesiąca, jest obywatelem sarmackim oraz obywatelem Starosarmacji.

Podsumowanie:
 • 28 lenn w spisie w dziale Dworu Książęcego jest wpisanych poprawnie,
 • 1 lenno nie posiada uregulowanej sytuacji prawnej - należy to wyjaśnić,
 • 1 lenno powinno zostać usunięte ze spisu w dziale Dworu.


Sporządzono w dniu 17 sierpnia 2020 r. w Czarnolesie, przy zmarnowaniu 5 godzin z życiorysu. Autor nie pozdrawia.
Lokalizacje ustalane głównie na podstawie mapy JKW Helwetyka Romańskiego - linki wyżej - oraz podstrony na stronie STS-u.
Lista może być częściowo niekompletna - korekty będą dodawane w następnych dniach.


(—) Orjon hrabia von Thorn-Surma,
Indendent Regionalny na Czarnolas
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Prokrustes 21 sie 2020, o 22:47

Pozwoliłem sobie wydzielić ten przewspaniały raport do osobnego wątku.
Do celów roboczych przerabiam go sobie w formę tabelaryczną a przy okazji dokładnie czytam i patrzę po podlinkowanych stronach.

Jeżeli chodzi o (1) to ukryta mapa na staro.* zawiera oficjalną lokalizacje (http://staro.sarmacja.org/lenna-w-starosarmacji/)

Co do (5) to wydaje mi się, że Czarnolas był nieco przesunięty bo zajęcie ruin celtyckich nie spodobało się naszym Celtom :)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Prokrustes 9 wrz 2020, o 19:47

Późno ale skutecznie. Skończyłem przeglądać materiały i wkrótce będę mógł coś z tym zrobić ;-)

Znalazłem jeszcze jedno lenno:

Baronia Frahenburg

http://prawo.sarmacja.org/akt,7108.html
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7047
http://staro.sarmacja.org/lenna-w-starosarmacji/
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Orjon 10 wrz 2020, o 15:41

Według szukajki na forum kwestia tego lenna była poruszana w trakcie obrad Kongregacji Panów Lennych w Baridasie: 1, 2. Sprawa, pomimo formalnego wniosku w sprawie odebrania lenna, nie została wyjaśniona do końca (brak aktu dot. odebrania lenna), należy więc stwierdzić, że lenno dalej istnieje.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Prokrustes 10 wrz 2020, o 15:49

Zaiste ciekawe. Jak dla mnie to JKM mógłby rozważyć formalne odebranie lenna. Dla porządku.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Prokrustes 14 wrz 2020, o 19:27

@Orjon

Masz jakieś informacje na temat Jeleniego Jaru ?

viewtopic.php?f=498&t=4780&p=47804&hilit=jeleni+jar#p47804
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Orjon 15 wrz 2020, o 07:11

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Prokrustes 15 wrz 2020, o 08:00

Trzebaby pogrzebać dlaczego tak się podziało. Może Jeleni Jar to symbol walki z opresją książęcej władzy.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: [Intendentura] Lenna

Postprzez Orjon 17 wrz 2020, o 17:32

Niestety nie mam pojęcia, co się wtedy stało. Archiwum Złotej Wolności nie działa, na forum/w DSG informacji brak.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
 


Powrót do Starosarmacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość