Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 9 wrz 2020, o 12:30

2.06.2020

Okres przygotowawczy przed kolejnym zespołem rozpoczęliśmy od .. wyrzucenia podstawowego dotąd bramkarza :)
37 letni Patrick Ward wydał mi się zbyt stary, by mógł zabłysnąć w nadchodzącym sezonie, dlatego postanowiłem się z nim pożegnać. Niestety nie doszliśmy do porozumienia, bo Ward uparł się, że będzie grał z Aniołami albo w ogóle. Nie zważając na emocjonalny szantaż przystałem na te warunki i pozbyłem się go z zespołu wyrzucając natychmiast z zespołu. Jego miejsce zajął Dion Stanley, który pokazał się z dobrej strony jako dotychczasowy zmiennik.3.06.2020
Synowie Wandy 2 (0 - 0) 1 Anioły Grodzisk

Jako pierwszy towarzyski mecz zagraliśmy z Synami Wandy. Ostatni pucharowy dwumecz skończył się wynikiem 6:5 dla Synów, więc nie było totalnej klęski. Ze spokojem podeszliśmy do spotkania wypróbowując rzadko widzianych na boisku piłkarzy. Jako pełnoprawny podstawowy bramkarz na boisko wybiegł D.Stanley.

Mimo iż przeciwnicy z pięcioma pomocnikami opanowali środek boiska, Anioły w I połowie pokazali się z dobrej strony stwarzając dwie podbramkowe sytuacje (przeciwnik tylko jedną). W II połowie jednak Synowie Wandy pokazali na co ich naprawdę stać. Zaraz po wznowieniu meczu strzelili nam gola, na który skutecznie odpowiedzieliśmy kwadrans później. Niestety 11 minut przed końcem po zamieszaniu na polu karnym straciliśmy drugiego gola, którego nie zdołaliśmy już odrobić. W całym meczu Synowie byli przy piłce przez 61% mając 6 szans na trafienie (my tylko 3).

Bramkę strzelił:
Søren Lorrmann (asysta Bodo Pagels)


:idea:

10.06.2020
Anioly Grodzisk 3 (1 - 0) 0 WM Wedla

Przeciwnikiem w drugim meczu był WM Wedla - zespół który w SLP zagrał dopiero jeden sezon w III lidze (obecnie już zlikwidowanej). Nie umniejszając przeciwnikowi różnica klas była widoczna od samego początku. Graliśmy swoje zdobywając pierwszego gola już w 9 minucie, a bramkarz nudził się pomiędzy słupkami, bo w całym meczu WM Wedla miał tylko jedną podbramkową akcję. W całym meczu siedem razy zagroziliśmy bramkarzowi przeciwnika czego wykorzystaliśmy trzy szanse. Przy piłce byliśmy przez 66% meczu (przeciwnik 34%). Cieszy to (nawet potrójnie), że w końcu zaczęli trafiać do siatki napastnicy.

Bramki strzelii:
Adolfo Amparo (asysta Aluísio Constantina)
Gica Indreica (asysta Jérémy Pellerin)
Gica Indreica (asysta Florian Wehner)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 9 wrz 2020, o 12:34

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zespół wzmocnił Montrell Mero - 24 letni napastnik, który ma być partnerem do gry dla Adolfo Amparo. Obaj się dogadują, więc wróży to dobrze na przyszłe mecze o punkty.

Prowadzone w tym czasie były rozmowy z kilkoma innymi zawodnikami, ale co tego wynikło, napiszę już wkrótce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 18 wrz 2020, o 12:58

13.06.2020
YK Sloniki Sodomia 3 (2 - 1) 1 Anioly Grodzisk

Przeciwnikiem Aniołów w pierwszym meczu ligowym był zespół, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie. Nic dziwnego, że zajęli się perfekcyjnie zawodnikami z Grodziska, którzy dopiero co wrócili z urlopu.
Przez pierwsze pół godziny gra była wyrównana, jednak później skrzydlaci piłkarze zaczęli dostawać zadyszki. Pierwszą bramkę stracili w 37 minucie, drugą dwie minuty później. Nadzieję przywrócił tuż przed przerwą Berndt Grün, który piękną główką strzelił kontaktowego gola. Niestety tuż po wznowieniu gry straciliśmy trzecią bramkę i taki wynik pozostał już do końca meczu. Przy piłce w całym meczu byliśmy przez 43% czasu (przeciwnicy 57%) i oddaliśmy 6 strzałów na bramkę. Przeciwnicy zagrozili naszej bramce aż 14 razy, więc i tak dobrze, że przegrana nie była bardziej dotkliwa.

Bramkę strzelił:
Berndt Grün (asysta Gica Indreica)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 18 wrz 2020, o 13:11

20.06.2020
Futbólfeaán Auterra 4 (3 - 1) 1 Anioly Grodzisk

Niestety kolejny mecz, kolejny silny rywal i kolejna przegrana.
Futbólfeaán Auterra spadł z Ekstraklasy i od początku widać, że silnie pracuje, by od razu do niej wrócić. Anioły przegrały mecz zanim na dobre się zaczął. Przeciwnicy z silną linią pomocy i jednym napastnikiem (który brał udział we wszystkich strzelonych nam bramkach) opanowali środek pola tak dobrze, że trudno było przeprowadzić dobrą akcję - w pierwszej połowie tylko raz oddaliśmy strzał na bramkę (ale celny!). Gole zaczęliśmy tracić już od 6 minuty, a po 35 przegrywaliśmy 0:3, próbując zorientować się co się w ogóle na boisku dzieje. Ponownie szansę na dobry wynik przed przerwą dał Berndt Grün, ale to nie wystarczyło, by pociągnąć do walki resztę zespołu. Kwadrans przed końcem spotkania straciliśmy czwartego gola i zawodnicy psychicznie siedli. Ponownie przy piłce byliśmy tylko przez 43% czasu gry, a w sumie bramce przeciwników zagroziliśmy dwukrotnie (przy ich 7 strzałach)

Bramkę strzelił:
Berndt Grün (asysta Christoph Holzapfel)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 18 wrz 2020, o 13:31

Szukając wzmocnień skupiliśmy się na środku pola i dzięki poszukiwaniom udało nam się pozyskać dwóch pomocników.

20 czerwca do zespołu dołączył 28letni Melvin Candestam, a dzień później o rok starszy Anselmo Horta.
Postawiliśmy na doświadczonych zawodników, którzy mogliby zastąpić naszych najstarszych pomocników. Początkowo będą grać jako zmiennicy, a jeśli wszystko dobrze pójdzie będą grać w podstawowej jedenastce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 18 wrz 2020, o 14:00

27.06.2020
Partyzant Poddebice 2 (0 - 1) 4 Anioly Grodzisk

Patrząc obecnie na tabelę zagraliśmy już z zespołem zajmującym pierwsze miejsce, drugie miejsce, więc teraz trafiliśmy na Partyzanta Poddebice, który nie miał dobrego startu w sezonie - jeden remis i przegrana dawały nam szansę na dobry wynik.

Gra była wyrównana, mimo iż po 24 minutach gry zniesiony z boiska został nasz najlepszy pomocnik Jérémy Pellerin. Mamy jednak na ławce rezerwowych na tyle dobrych zawodników, że zmiany nie wpływają na przebieg gry. W I połowie obydwie drużyny po trzy razy strzelały na bramkę, ale tylko my wykorzystaliśmy jedną z nich,dzięki czemu do szatni schodziliśmy z lekką przewagą. Wprawdzie zaraz po wznowieniu gry padł wyrównujący gol, ale kibice musieli czekać jedynie przez dwie minuty na ponowne prowadzenie Aniołów, a wynik podwyższony został po godzinie gry. Przeciwnicy nie odpuszczali w wyniku czego strzelili nam drugiego gola i nie wiadomo jakby się mecz skończył gdyby nie napastnik Partyzantów, który przez przypadek wepchnął piłkę do swojej bramki. To chyba podcięło im skrzydła, gdyż nie zdołali już strzelić nam bramki. W całym meczu przy piłce byliśmy przez 53% czasu (przeciwnicy 47%) i aż dziesięciokrotnie mieliśmy szansę na bramkę (wobec 6 Partyzantów).

Przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka. Nam się udało w trzecim z rzędu meczu zdobyć zwycięskie punkty.
Po zakupie nowych zawodników zaczęliśmy oszczędzać na treningach i wysyłać na nie tylko tych, których forma naprawdę potrzebowała wzmocnienia.

Bramki strzelili:
Berndt Grün (asysta Vernon Kipling)
Adolfo Amparo (asysta Berndt Grün)
Florian Wehner (asysta Leopold Sturm)
+samobójczy Miroslaw Calak
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

SLP Liga Pilkarska Cup

Postprzez Bocian 18 wrz 2020, o 14:51

27.06.2020
FC Melena 3 (0 - 0) 0 Anioły Grodzisk

Pierwsze spotkanie w pucharach, które ze względów finansowych nieco sobie odpuściliśmy.
Nie mając wystarczająco dużo funduszy na treningi do meczu wypuściliśmy tych zawodników, których forma wymagała natychmiastowej interwencji. Efekt był taki, że zespół FC Melena, który w danym sezonie nie wygrał jeszcze ani jednego meczu, doszczętnie nas rozniósł. Na swoje usprawiedliwienie muszę jednak dodać, że pierwsza połowa była słaba ze strony obydwu zespołów (zero sytuacji zagrażających bramkarzom), jednak w posiadaniu piłki mieliśmy lekką przewagę (53% czasu gry), co dawało kibicom zebranym na trybunach nadzieję na zwycięstwo. Niestety na początku drugiej połowy Berndt Grün ostro wszedł w nogi rywala i sędzia bez zastanowienia się wyrzucił go z boiska. Grając w dziesiątkę nie daliśmy rady przeciwnikom, którzy dostali wiatru w żagle i już po 5 minutach zaczęli nam strzelać gole.
Z rezerwowym ustawieniem nie nastawialiśmy się na łatwa wygraną, ale liczyliśmy na fart. Przegrana w takim stylu nas zaskoczyła.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 23 wrz 2020, o 11:57

4.07.2020
Anioly Grodzisk 4 (2 - 0) 0 Powaga Czarnolas

Nie ma powodu rozpisywać się o tym meczu, ponieważ Powaga Czarnolas grał bez trenera, więc każdemu znana była formacja i styl gry, której zawodnicy się wyuczyli. Wygrana wynika głównie z uwagi na nieprzygotowanego przeciwnika, a nie z siły naszego zespołu.

Niemniej Anioły wyszły na boisko zmotywowani i w pełni sił. Nie dali przeciwnikowi możliwości zaistnienia na boisku i dodatkowo "zmusili" jednego z ich obrońców do wielkiego błędu - Richard Prestonfield atakowany przez Skrzydlatych na oślep podał do swojego bramkarza, który właśnie stał tyłem koło słupka i pił wodę..

Anioły w posiadaniu piłki były przez 60% czasu gry (z czego wynika, że 40% przeciwnicy) i miały 5 szans na bramkę (Powaga zero).

Bramki strzelili:
Christoph Holzapfel (asysta Florian Wehner)
Gica Indreica (asysta Bodo Pagels)
Christoph Holzapfel (asysta Florian Wehner)
+samobójczy Richard Prestonfield
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

SLP Liga Pilkarska Cup

Postprzez Bocian 23 wrz 2020, o 12:07

8.07.2020
Anioly Grodzisk 0 (0 - 1) 2 FC Melena

Rewanżowe spotkane w pucharach. Ze stratą trzech bramek na koncie z pierwszego spotkania niewiele mogliśmy zrobić by awansować, ale nic nie usprawiedliwia przegranej Aniołów, którzy wyszli w dość mocnym składzie i tym razem grali w jedenastu :)

Przeciwnicy przygotowani na naszą formację i zmotywowani finansowo łatwo nas pokonali, mimo iż liczby nie wskazują na ich znaczącą przewagę - przy piłce byliśmy przez 56% czasu gry i stworzyliśmy 3 szanse na zdobycie gola (FC Melena tylko o jedną więcej). Istotna tu była skuteczność, którą przeciwnicy mieli zdecydowanie większą.

Tak jak zapowiadaliśmy przed meczem nie nastawiliśmy się na puchary, więc wracamy na treningi i skupiamy się na walce w lidze - jak zawsze cel minimum to dobra pozycja w środku tabeli.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 23 wrz 2020, o 12:21

11.07.2020
Anioly Grodzisk 3 (2 - 1) 1 Gryf Auterra

Dobry mecz w wykonaniu Aniołów. Zmotywowani obietnicą pozyskania nowych środków finansowych na treningi wybiegli na boisko żądni walki. Niestety początek wyszedł im chaotycznie, bo już w 9 minucie doprowadzili do straty bramki - zupełnie jak w szkole podstawowej wszyscy obrońcy rzucili się pod swoim polem karnym na pomocnika biegnącego z piłką zostawiając nadbiegającego napastnika, który otrzymał podanie i z łatwością pokonał naszego bramkarza. Po ustnej i dosadnej reprymendzie trenera, Skrzydlaci zaczęli grać na na zespół z Pierwszej Klasy przystało. Już 6 minut później wyrównali, a jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, pięknym strzałem z rzutu wolnego naszego kapitana wyszli na zasłużone prowadzenie. Gol na początku drugiej połowy był już tylko formalnością. Przy piłce Anioły Grodzisk były przez 67% czasu mając w sumie 5 szans na zdobycie bramki (przeciwnicy mieli tylko tą jedną, po której zdobyli gola).

Bramki strzelili:
Adolfo Amparo (asysta Gica Indreica)
Bodo Pagels z wolnego
Gica Indreica (asysta Søren Lorrmann)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Poprzednia strona

Powrót do Starosarmacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości