Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 6 mar 2020, o 15:23

W ubiegłym tygodniu zespół został wybrany na ambasadora miasta i otrzymał z tego tytułu pokaźną sumę.

Oficjalne spotkanie odbyło się w ratuszu w obecności zaproszonych dziennikarzy i foto-operatorów. Reprezentanci zespołu spotkali się z delegatami władz miasta, od których otrzymali oficjalne wyróżnienia oraz potwierdzenie wyboru zespołu na ambasadora KM Grodzisk. Piłkarze przekazali w zamian proporczyk zespołu oraz obiecali dołożyć wszelkich starań, by ich postawa i wyniki na boisku oraz prowadzony tryb prywatnego życia zawsze pozytywnie wpływały na wizerunek miasta.


Obrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Mecz Pucharowy

Postprzez Bocian 9 mar 2020, o 11:57

4.03.2020
Anioły Grodzisk 3 (1-0) 0 Piraci z Tropicany

Długooczekiwany pierwszy mecz w Pucharze. Z racji gry w Pierwszej Klasie SLP do tych rozgrywek dołączyliśmy już w 2 rundzie. Trafiliśmy na Piratów z Tropicany. To zespół, który wprawdzie przez lata kręcił się po dolnych ligach, to w ostatnich sezonach przeszedł spektakularną drogę, awansując kolejno do Pierwszej Ligi, a potem do Ekstraklasy. Niestety pozbawieni trenera nie wytrzymali sezonu i znaleźli się ponownie W I Lidze, gdzie znajdują się w strefie spadkowej. Piłkarze starają się jak mogą, ale bez trenera jest to wysyłek na marne.

Znając sytuację zespołu Anioły przystąpiły do meczu na spokojnie. Oznacza to, że wprawdzie wystawiliśmy najmocniejszy skład, to jednak piłkarze mieli nie walczyć za wszelką cenę o każdą piłkę. Po pierwszej połowie mieliśmy 56% posiadania piłki i pięć szans na zdobycie gola. Niestety zdobyliśmy tylko jedna bramkę. Przeciwnicy ani natomiast razu nie zagrozili naszej bramce. W drugiej połowie każda z drużyn oddała po dwa strzały w światło bramki. Na szczęście dla nas, zdobywcami gola byli tylko piłkarze Aniołów. I jeszcze większe szczęście, że nie były to gole samobójcze :) Bilans posiadania piłki w całym meczu to 54% dla Aniołów i 46% dla Piratów.

Mecz dobry. Oczywiście mając wiedzę, że przeciwnik grał bez trenera, to wynik nie powala, ale najważniejsza jest dla nas jednak wygrana małym kosztem, czyli bez nadwyrężania zawodników. Mając trzy gole zapasu, do rewanżu podejdziemy z jeszcze większym optymizmem i damy pograć rezerwowym.

Bramki strzelili:
Soren Lørrmann (asysta Vernon Kipling)
Soren Lørrmann (asysta Berndt Grün)
Adolfo Amparo (asysta Vernon Kipling)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 12 mar 2020, o 15:11

7.03.2020
Kumkwaty Wałbrzych 4 (3-0) 1 Anioły Grodzisk

Pięć bramek plus dwie nieuznane. Emocji było dużo, szkoda tylko, że przeważała na boisku jedna drużyna..

Do pojedynku piłkarze Aniołów wyszli skoncentrowani z nastawieniem na wyrwanie punktu najsilniejszemu w tym momencie zespołowi Pierwszej Klasy. Niestety nie skorzystaliśmy z mądrości przysłowia, że najlepszą obroną jest atak i staraliśmy się nie dopuścić przeciwnika pod własną bramkę. Mecz był więc wyrównany "aż" przez 6 pierwszych minut, kiedy to straciliśmy pierwszego gola.. Kilka minut później groźnej kontuzji doznał nasz obrońca Soren Lørrmann, który w rozgrywanym ostatnio meczu pucharowym zdobył dwie bramki. Oj, długo go nie zobaczymy w grze. Do przerwy zrobiło się już 3:0 a Kumkwaty miały bezdyskusyjną przewagę na boisku. Zagrozili naszej bramce 6 razy, nas nie dopuścili w jej pobliże ani razu. Posiadanie piłki 61-39 dla przeciwnika. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki - po jednej dla każdego zespołu, ale bardzo skrupulatny sędzia dopatrzył się nieprawidłowości przy ich zdobyciu i nie zostały uznane. Po przerwie każdy z zespołów tylko raz zagroził bramce przeciwnika i każdy tę szanse wykorzystał. Wynik końcowy 4:1 oraz posiadanie piłki 56-44 wyraźnie pokazuje, że Kumkwaty Wałbrzych nie bez powodu znajdują się na czele tabeli. No cóż, zawodnicy dużo się nauczyli. Mam nadzieję, że tę lekcję zapamiętają na dłużej i uda im się przed rewanżowym meczem lepiej przygotować do walki.

Najgorzej na tym wyszedł nasz Soren Lørrmann, który wypadł ze składu na prawie dwa tygodnie. Zespół ma obecnie poważne problemy z obroną i musimy jak najszybciej nabyć jakiegoś dobrego zawodnika na tej pozycji.

Bramkę strzelił:
Adolfo Amparo (asysta Vernon Kipling )
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 12 mar 2020, o 22:31

Jedno sprostowanie: Soren Lørrmann jest naszym pomocnikiem, a nie obrońcą. S.Lørrmann oraz jego najbliższych przepraszamy za pomyłkę i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 12 mar 2020, o 22:57

Do zespołu dołączył 24-letni obrońca Harold Underwood. Zawodnik został sprowadzony za niższą cenę niż ta, na którą obecnie jest wyceniany. Wprawdzie jego umiejętności są nieco niższe niż pozostałych kolegów na linii obrony, jednak zbliżone są do tych, które posiada Arnold George, który wart jest prawie 6 razy więcej. Nikt nie nastawia się, że zawodnik będzie od razu brylował na boisku, ale ze względu na posiadane cechy specjalne stanowić będzie w tym sezonie solidne wsparcie podstawowych zawodników.
- Cieszę się, że dołączyłem do Aniołów Grodzisk - odparł Underwood. - Od szkoły podstawowej jestem ich kibicem. Teraz moje marzenie się spełniło.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Mecz Pucharowy

Postprzez Bocian 14 mar 2020, o 23:36

11.03.2020
Piraci z Tropicany 0 (0 - 1) 2 Anioły Grodzisk

Rewanż w ramach Pucharu, do którego podeszliśmy z pełną swobodą. Na boisko w pierwszym składzie wybiegli rezerwowi, w tym bramkarz Dion Stanley w którym pokładamy największe nadzieje na przyszłość. Zmiennicy poradzili sobie poprawnie wygrywając cały mecz. Mogło (i powinno) być lepiej, ale cóż. Mieliśmy niewielką przewagę w posiadaniu piłki - 56% wobec 44% przeciwnika (w pierwszej połowie 52 wobec 48) i zaczęliśmy mecz z przytupem, bo już w 9 minucie prowadziliśmy. Niestety w z trzech szans na bramkę w I połowie wykorzystaliśmy tą jedną. W dodatku Piraci strzelili nam bramkę, chociaż sędzie dopatrzył się spalonego. Tym razem dopisało nam szczęście. W drugiej połowie znowu mieliśmy kolejne trzy szanse na zdobycie gola (przeciwnicy tylko jedną), z czego także wykorzystaliśmy tylko jedną tuż po wznowieniu meczu.

Mecz wygrany, chociaż wszyscy spodziewali się wyższego wyniku. W kolejnej rundzie trafiliśmy na Synów Wandy, którzy grają w Ekstraklasie, więc spodziewamy się zakończyć rozgrywki na tym właśnie spotkaniu...

Bramki strzelili:
Keichiro Numata (asysta Adolfo Amparo)
Jérémy Pellerin (asysta Florian Wehner)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 15 mar 2020, o 00:22

14.03.2020
Anioły Grodzisk 1 (0 - 1) 1 FC Grodzisk

Kolejne derby Grodziska, lecz niestety wymęczony remis Aniołów z zespołem bez trenera, dodatkowo opłacony kolejną długą kontuzją podstawowego zawodnika. Zespół niestety obniża swoje loty.

Mecz bardzo wyrównany. Każdy zespół chciał wygrać za wszelką cenę o czym świadczy 7 żółtych kartek, dwie kontuzje i jedna nieuznana bramka przeciwników. Zawodnicy FC Grodzisk pokazali się z jak najlepszej strony mając przewagę w posiadaniu piłki 57 do 43 (w I połowie aż 59 do 41). Anioły, którzy z powodu problemów finansowych zmuszeni byli zaniechać jakichkolwiek treningów, zaczęły pechowo, bo już w 6 minucie groźnej kontuzji doznał Jérémy Pellerin. Będzie to wielkie osłabienie zespołu w kolejnych meczach. Kolejny bolesny cios nadszedł w 23 minucie, kiedy to straciliśmy bramkę. Mimo iż w I połowie obydwa zespoły tylko po jednym razie zagroziły przeciwnikom, to FC Grodzisk jako jedyny wykorzystał swoją okazję. W II połowie padła nieuznana przez sędziego kolejna bramka przeciwników i kibice przewidywali najgorsze. Remis wyszarpnęliśmy kilka minut przed końcem meczu, więc nastąpił podział punktów.
Anioły z 8 punktami znajdują się tuż nad strefą spadkową i mają 10 punktów do lidera. Ostatnia szansa by się otrząsnąć i zająć pewną pozycję w środku tabeli.

Jérémy Pellerin jest kolejnym piłkarzem, który wypadł ze składu na prawie dwa tygodnie. Ostatnie zakupy oraz brak dotychczasowych ograniczeń w treningach spowodował pustkę w klubowej kasie. Kolejne mecze mogą być dla nas wyzwaniem.

Bramkę strzelił:
Adolfo Amparo (asysta Keichiro Numata)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Poprzednia strona

Powrót do Starosarmacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości